X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Rok starań, jak mieć energię i nadzieję na powodzenie po stratach?
Odpowiedz

Rok starań, jak mieć energię i nadzieję na powodzenie po stratach?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • KAMA Przyjaciółka
    Postów: 66 88

    Wysłany: 13 stycznia 2022, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wszystkim 😊 minął ponad rok naszych starań, łącznie już 14 cykli. (2 poronienia- 1. Puste jajo, 2.ciaza biochemiczna). Szereg badań i diagnoza za nami. Obecnie poprawa wyników, i zielone światło od ginekologa do dalszych starań.
    Wiadomo jak kobieta po takich przejściach reaguje, strach, obawy, co miesiąc testowanie i dalsze starania, codzienne myśli o ciąży.. jak sobie z tym radzicie? Jak starać się dalej i nie zwariować? Mam nadzieję, że w tym roku, w najbliższych miesiącach w końcu się uda, nie dopuszczam do siebie i niej myśli, ale jednocześnie bije się kolejnej straty, bo nie wiem jak bym to znowu zniosła..

    preg.png
    Starania o pierwsze 👶od 12.2020
    Marzec 2021- puste jajo 💔
    Listopad 2021- ciąża biochemiczna 💔
    Mutacja MTHFR heterozygota
  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAMA wrote:
    Cześć wszystkim 😊 minął ponad rok naszych starań, łącznie już 14 cykli. (2 poronienia- 1. Puste jajo, 2.ciaza biochemiczna). Szereg badań i diagnoza za nami. Obecnie poprawa wyników, i zielone światło od ginekologa do dalszych starań.
    Wiadomo jak kobieta po takich przejściach reaguje, strach, obawy, co miesiąc testowanie i dalsze starania, codzienne myśli o ciąży.. jak sobie z tym radzicie? Jak starać się dalej i nie zwariować? Mam nadzieję, że w tym roku, w najbliższych miesiącach w końcu się uda, nie dopuszczam do siebie i niej myśli, ale jednocześnie bije się kolejnej straty, bo nie wiem jak bym to znowu zniosła..
    Udalo się znalezc przyczynę strat? Ja nie umiem całkowicie odpuścić, ale staram sobie zapewnić wystarczająco dużo zajęć, które pozwalają mi się poczuć lepiej i skupić na czyms innym uwagę.

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • KAMA Przyjaciółka
    Postów: 66 88

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malakejti wrote:
    Udalo się znalezc przyczynę strat? Ja nie umiem całkowicie odpuścić, ale staram sobie zapewnić wystarczająco dużo zajęć, które pozwalają mi się poczuć lepiej i skupić na czyms innym uwagę.
    Tak, znaleźliśmy przyczynę. Leczenie skierowane w tym kierunku, wyniki nawet uległy poprawie. I w sumie teraz kiedy wiem, że wyniki są lepsze, i kiedy biorę leki typowo pod swoją mutacje genetyczna, to jakoś wiąże strasznie nadzieję, że uda się najlepiej "już". Boje się rozczarowania, a jednocześnie nie potrafię odpuścić myślom, to nawet nie chodzi o to, że myślę każdego dnia, ale każdej godziny o tym..

    preg.png
    Starania o pierwsze 👶od 12.2020
    Marzec 2021- puste jajo 💔
    Listopad 2021- ciąża biochemiczna 💔
    Mutacja MTHFR heterozygota
  • Just91 Koleżanka
    Postów: 73 18

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAMA wrote:
    Tak, znaleźliśmy przyczynę. Leczenie skierowane w tym kierunku, wyniki nawet uległy poprawie. I w sumie teraz kiedy wiem, że wyniki są lepsze, i kiedy biorę leki typowo pod swoją mutacje genetyczna, to jakoś wiąże strasznie nadzieję, że uda się najlepiej "już". Boje się rozczarowania, a jednocześnie nie potrafię odpuścić myślom, to nawet nie chodzi o to, że myślę każdego dnia, ale każdej godziny o tym..

    Można wiedzieć coś wieciej o mutacji?
    Też jestem w podobnym przypadku, narazie 2 ciąże biochemiczne jeszcze nie znamy przyczyny. Wstępnie jest wszystko dobrze z podstawowych badań, ale teraz będę musiała zacząć szczegółowe badania tylko nie wiem od czego

    ⛪️2015
    👶Synek 2017 r. 1cs urodzony w 34 tc niewydolność szyjki.
    Starania o rodzeństwo od 05.2021,
    Wstrzymane ⛔️ Ureaplasma
    07.2021 działamy dalej z wsparciem II fazy cyklu
    10.2021 ovitrelle test II - (5tc) cb💔
    11.2021 drożność jajowodów - ok
    12.2021 Covid
    02.2021 ovitrelle w 10 dc prawdopodobnie przerastające pęcherzyki
    dalszy późniejszy plan inseminacja

    👱‍♀️91
    ✅ Hashimoto - ustabilizowane od 08.2021 Letrox 50/75
    ✅AMH - 3,32
    ✅Prog,Estradiol, LH, Ferytyna, żelazo,Wit - d, Wit B12, homocysteina - OK, owulacje naturalne

    Wsparcie:
    Medargin, Claxene, duphaston, luteina, Acard, metylokobalamina, wit. D, cytrynian magnezu, Olejek z Wiesiołka, femibion 0, Dieta bezglutenowa i ograniczenie laktozy w celu obniżenia p/ciał anty TG

    👦 90
    Badania 02.2022
    Morfologia 4%, ruchliwość - słaba, posiew- bakterie. Według lekarza wyniki na 3+ zalecenia antybiotyk i witaminy.
  • KAMA Przyjaciółka
    Postów: 66 88

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Just91 wrote:
    Można wiedzieć coś wieciej o mutacji?
    Też jestem w podobnym przypadku, narazie 2 ciąże biochemiczne jeszcze nie znamy przyczyny. Wstępnie jest wszystko dobrze z podstawowych badań, ale teraz będę musiała zacząć szczegółowe badania tylko nie wiem od czego
    Mamy 1 poronienie zatrzymane w 9 tyg, i 1 ciążę biochemiczna. Starania łącznie od 14 cykli, z małymi przerwami na regenerację po poronieniach. Robiłam badania w kierunku trombofilia, i wyszła mutacja MTHFR w układzie heterozygotycznym. Mam zwiększony kwas foliowy w formie zmetylowanej, suplementy również, Duphaston w 2 fazie cyklu, staram się trzymać dietę.. i czekam na efekty
    A jak jest u Ciebie?

    preg.png
    Starania o pierwsze 👶od 12.2020
    Marzec 2021- puste jajo 💔
    Listopad 2021- ciąża biochemiczna 💔
    Mutacja MTHFR heterozygota
  • kociamama Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 04:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAMA wrote:
    Tak, znaleźliśmy przyczynę. Leczenie skierowane w tym kierunku, wyniki nawet uległy poprawie. I w sumie teraz kiedy wiem, że wyniki są lepsze, i kiedy biorę leki typowo pod swoją mutacje genetyczna, to jakoś wiąże strasznie nadzieję, że uda się najlepiej "już". Boje się rozczarowania, a jednocześnie nie potrafię odpuścić myślom, to nawet nie chodzi o to, że myślę każdego dnia, ale każdej godziny o tym..
    Doskonale Cię rozumiem. Sama jestem po poronieniu na podobnym etapie i odkąd miałam okazję być w ciąży to mam dużo większe ciśnienie, żeby znowu w niej być, a tu czas mija a dalej cisza

    endometrioza

    03.2021 ciąża naturalna - 💔 10 tyg.

    15.04.2023 (11dpo) beta hcg - 59,5
    17.04.2023 (13dpo) beta hcg - 208,2
    ciąża naturalna
  • KAMA Przyjaciółka
    Postów: 66 88

    Wysłany: 18 stycznia 2022, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    malakejti wrote:
    Doskonale Cię rozumiem. Sama jestem po poronieniu na podobnym etapie i odkąd miałam okazję być w ciąży to mam dużo większe ciśnienie, żeby znowu w niej być, a tu czas mija a dalej cisza
    Tymczasem u nas cisza, a wszędzie obok, w rodzinie, u sąsiadów i znajomych same ciążę. Do nas niezręczne pytania, na które odpowiadam, a w środku czuje żal do losu..

    preg.png
    Starania o pierwsze 👶od 12.2020
    Marzec 2021- puste jajo 💔
    Listopad 2021- ciąża biochemiczna 💔
    Mutacja MTHFR heterozygota
  • StaraniowaOna Ekspertka
    Postów: 224 177

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja czuję że stracona ciaza byla moja jedyna szansa ,że za późno wtedy zrobiłam test.Od tego czasy cisza ,kolejnej ciazy nie ma :(

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KAMA wrote:
    Mamy 1 poronienie zatrzymane w 9 tyg, i 1 ciążę biochemiczna. Starania łącznie od 14 cykli, z małymi przerwami na regenerację po poronieniach. Robiłam badania w kierunku trombofilia, i wyszła mutacja MTHFR w układzie heterozygotycznym. Mam zwiększony kwas foliowy w formie zmetylowanej, suplementy również, Duphaston w 2 fazie cyklu, staram się trzymać dietę.. i czekam na efekty
    A jak jest u Ciebie?
    Mutacje mthfr ma ponad połowa społeczeństwa i to jeszcze w heterozygocie...to za mało na tyle strat. Szukałabym dalej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 12:31

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ