X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Różnica wieku między rodzenstwem
Odpowiedz

Różnica wieku między rodzenstwem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Aenu Autorytet
    Postów: 906 982

    Wysłany: 6 maja 2017, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) jaka wg was jest najlepsza różnica między rodzeństwem? Jak to u was wygląda? Ja mam 4-letnia córkę. To jest mój pierwszy cykl starań o drugie. Chce dla niej rodzeństwo. Co sądzicie? Wcześnie czy może juz będzie za duża różnica?

  • majamia Autorytet
    Postów: 1693 449

    Wysłany: 6 maja 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma idealnej roznicy. Bardzo roznie moze byc miedzy rodzenstwem. Miedzy mna i bratem niecale 4lata roznicy. Jak dla mnie za duzo i miedzy moimi dziecmi chcialam mniejsze roznice - jednak miedzy najstarszym, a najmlodsza, ktora przyjdzie na swiat pod koniec roku, bedzie taka roznica jak miedzy mna i bratem - wiec zobaczymy jak bedzie...

    syn 03-2014 <3
    syn 03-2016 <3 kp do 13tc
    syn 11-2017 <3 kp do 13tc
    'Zanim się rozpędzisz, zrób pierwszy krok'.
  • Jagah Autorytet
    Postów: 1568 2205

    Wysłany: 7 maja 2017, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kilka dni temu, urodzilam druga coreczke. Roznica miedzy dziewczynami wychodzi dokladnie 4,8 miesiaca. Poki co, najwiekszym plusem jest fakt, ze Starsza duzo wiecej rozumie, ma wieksza swiadomosc ze maluch jest mniejszy i ma inne potrzeby. Poki co, Starsza jest zakochana bez pamieci, pomaga w pielegnacji i opiece. Ma rowniez chwile zwatpienia i zazdrosci, ale to napiecie trwa chwile i lada moment wraca do rodzinki ;)

    Mam nadzieje, ze dziewczyny beda mialy dobry kontakt ze soba, a my, jako rodzice tez postaramy sie nad tym popracowac i pomoc im sie dotrzec, bo jednak te niecale 5 lat roznicy to spory czas do przeskoczenia i wzajemnego zrozumienia :)

    1o5qp2.png<3 kAlMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 maja 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aenu wrote:
    Cześć :) jaka wg was jest najlepsza różnica między rodzeństwem? Jak to u was wygląda? Ja mam 4-letnia córkę. To jest mój pierwszy cykl starań o drugie. Chce dla niej rodzeństwo. Co sądzicie? Wcześnie czy może juz będzie za duża różnica?
    Jeżeli ktoś stara sie latami o dziecko to różnica wieku nie ma żadnego znaczenia.

    agii81, Jagah, Mela89, Aasienkaa, Enii, Anet85 lubią tę wiadomość

  • Margolciak Ekspertka
    Postów: 153 123

    Wysłany: 7 maja 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja chciałam niewielką różnicę wieku. zaczęliśmy się starać przed 1 urodzinami córki. niestety córka zaraz będzie miała 3 lata a u nas dalej nic. kiedyś o tym rozmyślałam, teraz po prostu chce żeby miała rodzeństwo.

    Zosia (TGA) 2014 :) Aniołek 2016 :(
    Po ponad dwóch latach jesteś :)
    oreflqxwq9456be8.png
    relgqtkfu3if1gae.png
  • JennyXS Autorytet
    Postów: 436 333

    Wysłany: 8 maja 2017, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Majamia to już wiadomo że dziewczynka ? :)

    200909182441.png
    f2wli09kseu15yxf.png
    3jgxvfxmbborrgjh.png
  • santoocha Autorytet
    Postów: 3414 6146

    Wysłany: 9 maja 2017, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas między chłopakami będą 2 lata 9mcy różnicy.
    Nie wiem czy to mało czy dużo. Na pewno młody nie zdaje sobie sprawy z czym się wiąże to, że będzie drugie dzidzi.
    Boję się początków, ale wierzę że z czasem się dogadają i będzie super ;)

  • sallvie Autorytet
    Postów: 2939 3455

    Wysłany: 10 maja 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja planuję, żeby między córką a jej młodszym rodzeństwem było około 3 lat różnicy ale patrząc na to, że o nią staraliśmy się równe dwa lata ta różnica może się nawet poszerzyć do 5-6 lat.
    Sama mam brata 4 lata starszego i świetnie się dogadujemy a ja uważam że po takim czasie starań jak nasz o córkę różnica wieku nie ma znaczenia ważne żeby było to drugie dziecko :)

    Kornelia - 2017r. (37+2) - 25cs
    Seweryn - 2019r. (37+0) - 1cs
    Aniołek 5 tydzień - 18.03.2021 - 2cs

    iv09jw4z732yf0w9.png
    _______________
    Niedoczynność tarczycy.
    Prawdopodobnie niewydolność łożyska.
    2013r. operacja usunięcia torbieli lewego jajowodu.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 maja 2017, 01:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaaarolynaaa wrote:
    Jeżeli ktoś stara sie latami o dziecko to różnica wieku nie ma żadnego znaczenia.

    Jestem takiego samego zdania.
    Między mną a moją siostrą jest 12lat różnicy.
    Moi rodzice starali się o mnie około 8 lat.
    Taka różnica nie jest dobra,bo na różnych etapach średnio się dogadywalysmy.Teraz jest dobrze :) Jesteśmy bardzo zżyte :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2017, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miedzy mna a bratem jest 20 lat ;)

  • MamaNl Autorytet
    Postów: 1155 885

    Wysłany: 19 maja 2017, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie między córkami 3lata między synami 21 mocy
    Obie różnice fajne
    Między najstarszym a najmłodszym dzieckiem 12 lat
    Ogólnie teraz maja 20,17,10,8 i marzy mi się jedno jeszcze ;)

    Joanna …
    Jest synuś Bruno 💙
    event.png
  • Enii Autorytet
    Postów: 711 330

    Wysłany: 19 maja 2017, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie jest 19 miesiecy.

    💗5 💗
    km5shdge5oahi2o2.png
  • katka/85 Autorytet
    Postów: 285 390

    Wysłany: 19 maja 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie się marzyły dzieci rok po roku ale się nie udało :( teraz bym po prostu chciała żeby ta różnica była jak najmniejsza :)

    3jvz2n0an96r1ens.png
    c55fs65gka3iyxy5.png

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 20 maja 2017, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie 4 latka i prawie 9 miesięcy

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Monia26 Koleżanka
    Postów: 106 5

    Wysłany: 21 maja 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczynamy starania o drugie. Jesli uda sie szybko zajsc w ciaze to roznica bedzie prawie 7 lat

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ