X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne seks przedmalzenski - spowiedz
Odpowiedz

seks przedmalzenski - spowiedz

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Flexi tez chodze do Dominikanow, wlasnie nawet kazania maja takie normalne, az sie chce słuchac...i nie oceniaja...a to podstawa w byciu ksiedzem.

  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marsylianka wrote:
    Pytanie tylko czy obrażasz Boga za to, że kochasz się ze swoim partnerem, którego obdarzasz uczuciem miłości oraz wiernością. Jeżeli nie jesteś rozpustna o czym mówi Biblia to raczej Bóg się nie powinien się obrazić. Jest na tyle fajny, że tak nas stworzył, żebyśmy czerpali radość z życia, które nam podarował. Byle być dobrym i nie ranić innych ludzi swoim zachowaniem i czynami.

    Problem polega na tym, ze tak, tym sie obraza Boga. To Bog ma byc na pierwszym miejscu i to on ustanowil prawa. My jako ludzie nie mozemy sobie interpretowac tych praw jak chcemy. skoro Bog uznaje to za zly uczynek to nie mozemy twierdzic inaczej i sie usprawiedliwiac i stawiac ponad Boga. Malo tego. Milosc do blizniego to nie jest najwazniejsza sprawa. Nie pameitam w akim dokladnie miejscu to jest napisane w Biblii ale napewno liczy sie tylko Bog i jesli jest to konieczne to powinnismy nienawidzic matje, ojca, meza, syna itd. Liczy sie tylko Bog i jego prawa.

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • MartaAlvi Autorytet
    Postów: 1242 2269

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się z tego nie wyspowiadałam przed ślubem, bo uznałam podobnie jak dziewczyny, że tego nie żałuję więc bez sensu jest się z tego spowiadać. Generalnie uważam, że każdy powinien postąpić według własnego sumienia.

    Nie wiem czy wiecie, ale w Bibli jest mnóstwo zapisów, że małżeńtwo to samo zło :)Na przestrzeni lat interpretacja Bibli bardzo się zmieniała i była dopasowywana do tego co się aktualnie działo na świecie, tego kto rządził, sytuacji polityczno-gospodarczej i innych takich :)

    kapturnica lubi tę wiadomość

    24.04.2014r. Zawsze będziemy Cię kochać Aniołku [*] 10tc
    fQ2H26U.jpgfQ2Hp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przechodziłam to miesiąc temu:). Przed ślubem są 2 spowiedzi. Jeśli współżyjesz to wychodzi to przy dokumentach które wypełniasz z księdzem, wtedy on podbija Ci pierwszą spowiedź z góry - i jej nie odbywasz.

    Przy drugiej (dzień przed ślubem lub w dniu ślubu) nie spowiadasz się już ze współżycia, nie musisz tego mówić bo za to NIE DOSTAJESZ ROZGRZESZENIA I TAK :). Po sprawie:)

  • choco Autorytet
    Postów: 1929 2528

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ślubem uznałam, że jeśli ksiądz nie da mi rozgrzeszenia, pójdę do innego. Bo to przed Bogiem mam żałować a nie przed księdzem. Wiem, to troche nie uczciwe podejście, ale tak mi sie przed slubem ksieża dali we znaki że trochę zmieniłam nastawienie. Na szczęście ten pierwszy dał mi podpisik, chociaż troche się powydzierał.

    Isia93 lubi tę wiadomość

    **********************Gang 18+***********************
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kościół nie jest idealny, myślę, że z czasem się wszystko zmieni. Jaki jest powód zakazu seksu przedmałżeńskiego?
    Otóż gdyby ludzie żyli w całkowitej przedmałżeńskiej wstrzemięźliwości to:
    - byłoby mniej samotnych matek
    - mniejsze rozprzestrzenianie się chorób wenerycznych
    - mniej aborcji
    - mniej zostawiania dzieci po urodzeniu
    - mniej nieplanowanych ciąż

    I to są główne powody ustanowienia tego prawa, a głównym grzechem nie jest seks przedmałżeński a cudzołóstwo i rozwiązłość seksulana czyli wielu partnerów, nic nie ma o jednym kochającym partnerze, chcącym z nim spędzić przyszłość.

    Gdyby brać tak na serio nauki Biblii to powinnyśmy być ukamienowane ze względu na brak dziewictwa przed ślubem...

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:28

    Natka098 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 sierpnia 2014, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobre :D hehe to pewnie cały dzisiejszy świat nie wejdzie do nieba :D bo to nie od nas już zależy, czy to ma sens? To jaki sens ma nasza wiara jak z góry jesteśmy skazani na to że nie wejdziemy do nieba. I to jest przykład bezsensowności tłumaczenia Biblii, bo o zupełnie coś innego miało chodzić, albo ktoś źle ubrał to w słowa chcąc po prostu przestraszyć wierzących.

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:29

    Bluberry lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • choco Autorytet
    Postów: 1929 2528

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natka098 zgadzam się z tobą w zupełności. Biblia powstała teoretycznie 2000 lat temu. To co jest w niej zapisane przez wieki było tłumaczone na różne języki, a co ważniejsze interpretowane do potrzeb danej chwili i sytuacji polityczno-społecznej. Jeśli brać dosłownie to co napisała Bella (oczywiście z całym szacunkiem do twoich przekonań religijnych), to ja i kolejne 9 pokoleń nie ma szans na zaznanie raju. Moja mama niestety jest nieślubnym dzieckiem. To po co ja mam się starać, po co mam chodzić do kościoła, robić jakiekolwiek dobre uczynki skoro i tak czeka mnie piekło. Właściwie to powinnam złożyć śluby czystości i nie mieć dzieci żeby nie narażać kolejnych pokoleń na potępienie. Jasne, wierze w to co zostało zapisane w Biblii ale biorę poprawkę na to co pisałam, zmiany jakie zaszły na świecie przez 2000 lat.
    Bella ale Pismo święte nie jest napisane w oryginale po polsku. Zresztą oryginalny zapis jest dziś zupełnie niezrozumiały. Więc to czym się posługujemy to zawsze jest tłumaczenie. My zwykli ludzie nid jesteśmy w stanie zweryfikować co jest zgodne z oryginałem a co interpretacją tłumacza.
    Taka ciekawostka, wiecie że każdy zapis Koranu nie będący w języku arabskim, nie jest nazywany Koranem, a napisane ma w tytule interpretacja, albo tłumaczenie. No a jak wiadomo i w tym przypadku mamy często do czynienia z nadinterpretacją.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 00:23

    Natka098, kapturnica, jeju lubią tę wiadomość

    **********************Gang 18+***********************
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chodzi mi o tłumaczenie na poszczególne języki, sądzę że nie zawsze trafne.

    Myślę że tak, od zawsze to było znane, bo ludzie wiedzieli, że chorują od kontaktu seksulanego, to ziołami wykonywani aborcję kiedyś, to wszystko nie jest wymysłem dzisiejszych czasów, ma to głębokie korzenie. Najstarszy zawód świata: prostytucja.

    Taka ciekawostka: jednym z papieży była kobieta, która w trakcie bycia papieżem zaszła w ciążę, i dowiedzieli się o tym jak w trakcie procesji zaczęła rodzić. Po tym incydencie wprowadzili krzesło z dziurką gdzie kardynałowie zaglądali sprawdzając płeć

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 sierpnia 2014, 00:23

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2016, 14:29

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Biblii tez było oko za oko zab za zab, nie mozna wszystkiego brac dosłownie po to mamy wolna wolę żeby sami decydować.

    kapturnica lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pi pierwsze ksiadz musi dac rozgrzeszenie tylko w 4 przypadkach moze tego odmowic z czego nas nie ksiezy zakonnic zakonników obowiązuje tylko jeden grzech mianowicie zabójstwo papieża wlasnie taj powiedział nam zakonnik na przedslubnych naukach
    Dwa powiedział nan tez ze sex przed slubem z milosci nue jest takim grzechem jak sex tylki z zaspokojenia potrzeb.
    My jak sie spowuadalusmy dak nam rozgrzeszrnia byliśmy 2 ryg przed ślubem i postanowiliśmy ze do dnia slubu sobie darujemy to uznaliśmy za nasze postaniwienie

    Natka098, aszka, aszka lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania wiem o tym, ze np wlasnie jezeli zabojca przyjdzie do spowiedzi, albo pedofil to odpuszczaja grzechy wiec naprawde spanie przed slubem to w porownaniu z takim czyms jest niczym.

    Natka098 lubi tę wiadomość

  • Hope2 Przyjaciółka
    Postów: 79 65

    Wysłany: 16 sierpnia 2014, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u nas była taka sytuacja, że szłam do ślubu jako dziewica i ksiądz podczas spowiedzi przedślubnej zaczął dawać mi naukę, jakbyśmy już współżyli - chyba miał przygotowaną gotową formułę :-) wiem, że to może wydawać się dziwne w dzisiejszych czasach, ale jednak się udało!!! Jesteśmy razem już 12 lat po ślubie i z każdym rokiem kocham mojego męża coraz bardziej :-) myślę, że warto było czekać. Wiele par rzekomo bardzo kochających się, które znam już niestety nie jest razem. To wszystko zależy od wielu czynników i wiem, że nie można uogólniać. Ja uważałam, że jeśli mojemu przyszłemu mężowi zależy i naprawdę mnie kocha, to uszanuje także moją decyzję. Ja jednak mam inny problem - dotyczy także spowiedzi. Zdecydowaliśmy się z mężem na inseminację. Wiem, że to nie jest normalny akt małżeński tylko metoda wspomaganego rozrodu, co także nie jest całkowicie dopuszczalne w naszej religii. Mówię to na spowiedzi, choć nie żałuję tego, ponieważ bardzo pragniemy dzidziusia i nie niszczone są żadne komórki. Uważam, że warto powiedzieć wszystko na spowiedzi. Ja osobiście lepiej się z tym czuję. Uważam, że jeśli coś się zataja, to tak naprawdę nie jest się prawdziwie oczyszczonym i okłamuje się samego siebie. To jest oczywiście moja opinia i można się z nią zgadzać, lub nie. Pozdrawiam serdecznie :-)

    Ania_84, Wonderwall, momo1009 lubią tę wiadomość

    Hope
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wedle tego ze niszczy sie komorki. to tak naprawde powinnysmy co miesiac chodzi i sie spowiadac ze dosalysmy okres.. bo preciez nasze komorki sie niszcza.. ale to temat rzeka..
    nie uwazam wspomagania rozrodu za grzech i nie mam zamairu sie z tego spowadac ..
    bo czy walka o nasze wspolne dziecko.. ktore jedyna metoda jaka moze istniec jest biopsja pobranie plemnkow i zaplodnienie pozaustrojowe jest czyms zlym.. wg mnie nie bo walczymy o cud narodzin naszego dziecka.. i to ze walczymy o nie przez lata ..poswecjac nie jedno to da mnie nie jest dowodem grzechu a naszej milosci i checi dania zycia naszemu dziecku..
    ja juz za duzo stracilam komorek podczas nieudolnego leczenia lekarza ktory probowal nam zapodac IUI bez plemnikow ;/

    kiedys rozmawialam z zakonnikiem pallotynem o in vitro innych technikach wspomagania rozrodu i sam przyznal ze tak na prawde kobieta przeciez ze miecsiac raci komorki.. a to ze komus staje na przeszkodzie jakas dolegliwosc niezalenzna od niego i jedyna opcja jest in vitro czy IUI to po porstu wspomaganie ze str medycznej ktore w niego nie raz jest potrzebne bo w wiel przypadkach juz podczas samejprocedury kobeity zchodza naturalnei albo po..

    pozatym dodal ze wszystko idzie do rpzodu i nie da sie jednoznacznie interpretowac biblii w tyc h czasach i wiekszosci niestety jest ona wykorzystywana na rozne sposoby roznie rozumiana.. religie trzeba interpretowac rozsadnie ..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co do ksiezy i spowiedzi przed malzenskiej my poszlismy i pierwsze co powiedzialam to ze wspolzyylam przed slubem z przyszlym mezem.. na co ksadz do mnie .. no coz tak bywa ..a zalujesz..a ja sie zapytalam czego skoro bylo to wspolzce z milosci i ylko z nim wspolzylam a teraz bierzemy slub ksiadz se usmiechnal..i powiedzial mi przynajmenij mowisz szczerze a to jest wazne..sprobujcie sie powstrzymac przed slubem .. a lepiejbedzie smakowalo po :) hehe rozbawil mnie tym .. tak wiec zalezy na kogo sie trafi bylam swiadkiem sytuacji kiedy ksiadz wyszedl z konfesjonalu izaczal sie drzec na dziewczyne ze jest grzesznica ..i takie tam. pwalony gosc i tyle.. jak dla mne to nie ksiadz ...
    bo ksiadz powinien byc z powolana powinien umiec sluchac i i nie oceniac ..

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ