X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Skierowanie od lek. prywatnego, a badania
Odpowiedz

Skierowanie od lek. prywatnego, a badania

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dostałam skierowanie na kilka badań od lekarza prywatnego. Nie jestem w temacie, powiedzcie mi proszę, czy w takiej sytuacji mogę zrobić badania gdzieś w laboratorium na NFZ czy to, że lekarz prywatny od razu skazuje mnie na płacenie?

    Aktualnie mieszkam w dużym mieście (Poznań) i nie wiem jak to się odbywa...

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru wrote:
    Cześć dziewczyny, dostałam skierowanie na kilka badań od lekarza prywatnego. Nie jestem w temacie, powiedzcie mi proszę, czy w takiej sytuacji mogę zrobić badania gdzieś w laboratorium na NFZ czy to, że lekarz prywatny od razu skazuje mnie na płacenie?

    Aktualnie mieszkam w dużym mieście (Poznań) i nie wiem jak to się odbywa...

    Lekarz prywatny skazuje Cie na płacenie w laboratorium. Możesz się przejść do rodzinnego, jeśli jest spoko, to wypisze Ci skierowanie na to, co będzie mógł.
    A jakie masz badania do zrobienia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2018, 13:18

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli dobrze pamiętam to TSH, LH, FSh, Prolaktyne, estradiol i krzywa glikemiczna

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 16 stycznia 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taa, u mnie w Warszawie na endokrynologa czeka się z wizytą...rok :D Nie wiem jak w Poznaniu. Ja badania niestety robiłam prywatnie.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Blue Jane Koleżanka
    Postów: 82 10

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam jeszcze pytanie do zorientowanych: czy jeśli otrzymam skierowanie od ginekologa na nfz, to mogę je wykonać bezpłatnie w dowolnej przychodni mającej kontrakt nfz? Czy muszę tylko i wyłącznie w tej gdzie ten lekarz przyjmuje?
    Jestem zapisana jako pacjentka przychodni (tam mam lekarza rodzinnego), gdzie na jej stronie jest taka informacja i nie wiem jak to rozumieć: Informujemy, że podane ceny kierowane są do pacjentów ze skierowaniami z gabinetów prywatnych, pacjentów nie ubezpieczonych, pacjentów bez skierowania, a także są to obciążenia finansowe za badania pacjentów z innych publicznych i niepublicznych zakładów opieki zdrowotnej.

    201811152844.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frufru jeśli nie dostaniesz ostatecznie żadnego skierowania, to najtaniej jest w laboratorium przy szpitalu na Lutyckiej. Ja właśnie tam robię lub na Polnej (też nie jest mega drogo).

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blue Jane wrote:
    A ja mam jeszcze pytanie do zorientowanych: czy jeśli otrzymam skierowanie od ginekologa na nfz, to mogę je wykonać bezpłatnie w dowolnej przychodni mającej kontrakt nfz? Czy muszę tylko i wyłącznie w tej gdzie ten lekarz przyjmuje?

    Zasadniczo tak. Bo możesz je wykonać tylko w tym laboratorium, z którym przychodnia ma umowę. Różne przychodnie mogą być obsługiwane przez różne laboratoria. Pobrania krwi odbywają się w danej przychodni, ewentualnie często laboratoria mają swoje punkty pobrań "na mieście" i tam można iść ze skierowaniem. Generalnie najlepiej zasięgnąć informacji w przychodni, z której masz skierowanie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2018, 13:11

  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 17 stycznia 2018, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_2603 wrote:
    Frufru jeśli nie dostaniesz ostatecznie żadnego skierowania, to najtaniej jest w laboratorium przy szpitalu na Lutyckiej. Ja właśnie tam robię lub na Polnej (też nie jest mega drogo).

    Dziękuję! Prawdopodobnie tam się wybiorę.

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ