X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Śluz

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Jotka85 Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam:) Moje pytanie zapewne wyda się Wam dziwne, ale nurtuje mnie określanie śluzu. Mamy do wyboru: suchy, lepki, wodnisty i rociągliwy i to dla mnie jest zrozumiałe, bo określamy jakby jego konsystencję, jak go odczuwamy. Natomiast mam problem z kremowym, bo tu już określamy jego kolor. Jeśli śluz jest kremowy, a np. nie przezroczysty to jak się go odczuwa? :/ mam nadzieję, że w miarę zrozumiale wyraziłam to, czego nie rozumiem i z góry dziękuję za pomoc:)

  • momo1009 Autorytet
    Postów: 1950 1887

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Określenie śluzu kremowego niekoniecznie odnosi się do koloru, również konsystencji. Ja podczas obserwacji obserwuję wtedy śluz gęstszy od wodnistego i biały - przypomina w dotyku mleczko do demakijażu ;) Polecam artykuł:
    https://ovufriend.pl/baza-wiedzy/pytania-i-odpowiedzi/obserwacja-sluzu-szyjkowego/jakie-sa-rodzaje-sluzu-i-jak-je-rozpoznac,34.html

    Myślę, że znajdziesz w nim odpowiedź na swoje pytanie :)

    Jotka85 lubi tę wiadomość

    ********Gang 18+********
    Z każdym cyklem coraz bardziej jestem w ciąży...
  • Jotka85 Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję:) przeczytałam i chyba będę mieć problemy z odróżnieniem lepkiego od kremowego, bo teraz właśnie taki mam. Wygląda jak balsam, ma mleczny kolor, ale jak wezmę go między palce to jest lepki... No chyba, że później zamieni się w typowo kremowy... Dzisiaj mój trzeci dzień po owulacji i nie wiem co wpisać. Może po prostu śluz kremowy, bo on ma cechy śluzu bardziej płodnego niż śluz lepki.

  • momo1009 Autorytet
    Postów: 1950 1887

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że tak - podobno właśnie ten bardziej płodny powinno się zaznaczać w razie wątpliwości.

    Nie jestem może ekspertką w temacie, ale chyba tak naprawdę to czy w wykresie zaznacza się śluz kremowy czy lepki nie powinno mieć większego znaczenia, zwłaszcza po owulce. Żaden z nich nie jest śluzem płodnym, więc nie wpłynie to na zmianę terminu owulki w interpretacji wykresu. Nie jest też uważany jako charakterystyczny objaw ciąży.
    Poza tym możliwe, że u Ciebie nie występuje wcale któryś z podanych rodzajów śluzu więc nie będziesz miała okazji zaobserwować różnicy. Ja np. chyba nigdy na własne oczy nie widziałam śluzu wodnistego, za to kremowy mogłabym zaznaczać przez większość cyklu :).
    Powodzenia w dalszych obserwacjach, pewnie niedługo dojdziesz do wprawy :)

    Jotka85 lubi tę wiadomość

    ********Gang 18+********
    Z każdym cyklem coraz bardziej jestem w ciąży...
  • Jotka85 Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 26 czerwca 2014, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytam o tych śluzach i chyba jednak zosanę przy lepkim. Wodnisty kojarzę, ale i tak nie mam pewności czy u mnie występuje;) ze względu na nauki przedmałżeńskie przez kilka cykli mierzyłam tylko temperaturę, a śluz i szyjkę kojarzę tylko z teorii, bo szyjki nigdy wcześniej nie badałam, a na śluz nie zwracałam większej uwagi ;) W tym miesiącu zaczęłam pełne badania ze względu na rozpoczęcie starań i nie wiedziałam, że to wszystko jest takie skomplikowane:) Masz rację, jest już po owulacji i nie ma to znaczenia, ale muszę się trochę pomęczyć, aby dojść do wprawy:) I widzę, że ładnie prowadzisz wykres, także žyczę powodzenia z zielonym kółeczkiem:) i dzękuję za pomoc:)

    momo1009 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ