X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne stan zebow a problemy z plodnoscia
Odpowiedz

stan zebow a problemy z plodnoscia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slyszalyscie o tym, ze choroby zebow i dziasel a takze stany zapalne ktorych nie widac bo rozwijaja sie pod kamieniem bardzo powoli wplywaja na plodnosc kobiet? Dzisiaj powiedzial mi to stomatolog kiedy zobaczyl moj okropny osad i kamien. Powiedzial, ze jest pewien ze pod spodem mam stan zapalny juz.
    Tu jest artykul http://portal.abczdrowie.pl/zaniedbane-zeby-zmniejszaja-plodnosc

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wiem o tym mój gin na pierwszej wizycie zapytał mnie czy mam zęby wyleczone i zaglądał mi do jamy ustnej :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • yourself Ekspertka
    Postów: 228 106

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam ropne migdalki. Nie chorowalam, ale siadaly mi juz stawy. Po poronieniu zdecydowalwm sie usunac. Nie wiem czy usuniecie mialo wplywa na dlugosc cyklu, ale@ dostalam po 29 dniach. A cykle zawsze mialam grubo powyzej 30stu dni.

    Jeżeli szczęście nie przyszło jeszcze do Ciebie to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 czerwca 2014, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2015, 14:21

  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja ginka tez powiedziala ze zeby i zatoki! maja byc zdrowe. Chore zatoki moga duzych problemow narobic. A co do zebow to leczenie ich w ciazy nie jest takie proste wiec to kolejny powod dla ktorego lepiej o nich pomyslec wczesniej :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2014, 08:32

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy jest związany..może i po częscie jest ale powiem WAm, ze u moich rodziców na wsi jeste takie małżenstwo! On zaniedbany na maxa, pali po paczce papierosów i non stop pije. Zębów to w ogóle nie ma , a młody Chłop, ma ok 36 lat! Masakra! a Ona podobnie, pali, popija razem z nim i zeby w stanie tragicznym- nie wiem czy to można nazwać zębami. Urodziła ostatnio 4 dziecko! Po rpstu maja dzieci na zawołanie! Dodam ze rodzina bardzo biedna, on coś dorabia a Ona w ogóle nie pracuje! Wiec tu akurat teoria o zębach wcale sie nie sprawdza ani zadna inna o zdrowym odzywianiu itd!

    vanessa, ewcia21k, kania85 lubią tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • kwiatuszek789 Autorytet
    Postów: 5541 1639

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudasek, chyba bardziej chodzi o kwestie swiadomego planowania. Podejrzewam, że ta kobitka o kwasie foliowym albo wiekszosci badan prenatalnych tez nie slyszala wiec możnaby sie zastanawiac po co łykamy kwas i biegniemy do lekarza z każdym problemem. Nie ma co sie oszukiwac, ale tacy ludzie jak oni zazwyczaj nie maja problemów z płodnością. Chyba, że to kwestia świadomości i planowania poczęcia albo raczej nie planowania w ich przypadku...

    vanessa lubi tę wiadomość

    klz9io4pkfldzhbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2015, 11:30

    ewcia21k lubi tę wiadomość

  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zeby sa bardzo wazne pierwsze pytanie mojego gin jak dostala zapalenia jajnikow.. czy mam zdrowe zeby mowie co do chusteczki ..co ma geba do buleczki :P
    a ten mi mowi ze wszytske bakterie z buzi prechodza do krwioobiegu ajczesciej zatrzymuja se . wlasnie w okolicach dlnych ;)
    o dziwo wlasnie wtedy zaczelam chorowac a grype + zaczelam leczyc zeby
    w momencie kiedy nasz uklad immunologiczny jes oslabiony bakterie daja popis nawe te z niedoleczonych zebow :)
    a wiadomo zapalenie przydatkw wplywa na plodnosc ..

    Another lubi tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • beti97 Autorytet
    Postów: 2267 1911

    Wysłany: 5 czerwca 2014, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie zrobiłam super porządek z zębami. Mój znajomy dentysta się bardzo przyłożył :) Jak zajdę w ciąże mam się stawiać na kontrolę co 1,5 ms, żeby mi zęby nie poleciały. Nie wolno tego zaniedbać w końcu zęby to wizytówka człowieka.

    ❤️Córcia2015
    ❤️Córcia2018
    💙Synek2021
    preg.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 07:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pod koniec roku też sobie pomyślałam, że może zęby mają wpływ na płodność. Zapisałam się do dentysty i w grudniu miałam już wszystko wyleczone. W marcu zaszłam w ciążę :)

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beti97 wrote:
    Ja właśnie zrobiłam super porządek z zębami. Mój znajomy dentysta się bardzo przyłożył :) Jak zajdę w ciąże mam się stawiać na kontrolę co 1,5 ms, żeby mi zęby nie poleciały. Nie wolno tego zaniedbać w końcu zęby to wizytówka człowieka.

    Mi juz wstyd sie usmiechac, serio. Na dolnych mam taki kamien ze wygladam jak stara baba. Naprawde nei wiem skad mi sie to tak szybko rozwinelo. Tzn, mam teorie. Od paru miesiecy nosze aparat ortodontyczny. To sa takie przezroczyste nakladki ktore nosi sie ok 20h na dobe. Przypuszczam ze pod nimi bakterie rozwijaja sie w trymiga. Cale szczescie jestem juz prze koncu leczenia wiec licze na to ze juz mi sie bardzo nie pogorszy.
    Milcia wrote:
    Ja pod koniec roku też sobie pomyślałam, że może zęby mają wpływ na płodność. Zapisałam się do dentysty i w grudniu miałam już wszystko wyleczone. W marcu zaszłam w ciążę :)

    No i piekny przyklad :D

    Rudasku - wyjatki potwierdzaja regule ;).

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny...a chodzicie na NFZ?
    Bo szczerze mówiąc nie mam zaufania do lekarzy na NFZ ale dentysta priv to sporo kasy wiec chyba bede zmuszona pojsc na kase :(:(
    powiedzcie mi..czy na NFZ daja znieczulenie???

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudasek wrote:
    Dziewczyny...a chodzicie na NFZ?
    Bo szczerze mówiąc nie mam zaufania do lekarzy na NFZ ale dentysta priv to sporo kasy wiec chyba bede zmuszona pojsc na kase :(:(
    powiedzcie mi..czy na NFZ daja znieczulenie???
    Ja też nie mam zaufania do lekarzy na NFZ i do dentysty też chodzę prywatnie ale u nas jest jeden połowe tańszy niż reszta ale czeka się długo w kolejce bo zawsze spóźniony i są duże opóźnienia, ale cena warta czekania (jeżeli ma się na to czas) zwłaszcza że jest bardzo dobry w tym co robi.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jako osoba rozlicajaca stomatologow z nFZ

    tak znieczulenie przysluguje..zarozno nasienkowe (lekkie ) jak i wewnatrzustne ( mocniejsze) ( czy jak tam sie to pisze ) -

    - i nie dajcie sobie wkrecic ze leca tylko do trojek na NFZ
    na NFZ mozecie raz na rok usunac kamien, kobiety w ciazy czesciej dwa razy do roku
    leczenie obejmuje kazdego zeba - chyab ze w gre wchodzi kanalowe - wtedy na NFZ mozemy zrobic czesciowo ( do trojek calkowite kanalowe ) od czworek - platnie.. ( choc i tu jesli lekarz jest inteligentny moze koszta obnizyc ;) )
    dla kobiet w ciazy wszytskei kanalowki wszytskich zebow sa na NFZ

    ja osobicie chodze na NFZ bo mam zaufanych stomatologow.. :) w ciagu 1,5 miesiaca- wyleczylam wszytskie zeby ..a mialam ich sporo .. bo przez 10 lat omijalam ze strachu szerokim lukiem :)

    teraz pozostalo mi usuniecie jednego zeba ale czekam na znajoma stom ktora wiem ze usuwa dobrze ;) i tez na NFZ

    Usuwanie zebow na NFZ wszytskie.. nie dajcie sie wkrecic ze nie wszytskie..bo znam lekarzy ktorzy i to potrafa wkrecic ;/

    vanessa, Rudasek, Anoolka lubią tę wiadomość

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na wizyte czekalam gora tydzien , i takie koeljki mieli..

    a i z blolem musza was rpzyjac nawet bez kolejki

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super ANeczko.. TY to jednak jestes specjalista!!! Dziekuje CI bardzo, w takim razie szukam takiego dentysty i trzeba isc..bo mnie nastraszylyscie :) ja co prawda nie wiem czy mam cos do roboty ALE na pewno mam do wyrwania jednego i pod nim juz mi sie robił stan zapalny chyba bo wyszedł mi taki bąbelek na dziąśle :(:(

    Ania_84 lubi tę wiadomość

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudasku taki babelek na dziasle moz eoznaczac ze jest mocny stan zapalny . a nawet ropny ..potrzyj sobie alcem okolice tego babelka..i powachaj palec jesli czujesz zapach taki nieprzyjemy jakby zgnilizny ..to lepiej idz jak nasjszybciej ..bo moze sie pozniej zrobic zgorzel..a wtedy bol jest nie do opisania ;/

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Ania_84 Autorytet
    Postów: 39244 31313

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chyba ze ostatnio czyms podraznilac to dziaslo ;) to wtedy luz :)

    Bezplemnikowcy też mają dzieci ;) 35odc.
    1 podejście (31.12.15) - cb
    2 Podejście (24.05.16) :) 13dpo beta 66,72/ 15dpo 183,22 19dpo 1432,94
    74dii09kx3vbi21s.png
    Novum Wawa
  • Rudasek Autorytet
    Postów: 5605 4556

    Wysłany: 6 czerwca 2014, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz co ANeczko....czuć ropą :(:( wiec na pewno jest stan zapalny!@
    heh umówiłam sie do dentysty na 31 lipcaaaaaaaa :)MASAKRA jakie terminy ale za to jaki przystojny Pan Dr :)
    ho ho ho :D

    " Potrafimy kochać i marzyć, dlatego wszyscy jesteśmy zwyciężcami "
    relg3e5e4usdxs8f.png
    f2w3ugpjxbbrbi8m.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ