X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staraczki 2021
Odpowiedz

Staraczki 2021

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Izusia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 maja 2021, 01:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam i zapraszam wszystkie panie które zaczynają starania o dzidzie ja staram się dopiero od 2 cykli mamy już 5 letniego urwiska i chcemy dać mu rodzeństwo.
    Obecnie jestem po teście negatywnym 😔jutro planowana miesiaczka , no chyba że jakiś cud się stanie .

  • OlaK Koleżanka
    Postów: 39 13

    Wysłany: 30 maja 2021, 01:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, może nie zaczynamy starań, a raczej kontynuujemy je. Od trzech lat staramy się o pierwsze dzieciątko, wciąż bez pozytywnych wieści.
    Ja dzisiaj 8dpo także, jeszcze kilka dni do testowanie, ale po objawach twierdze, że to kolejny miesiąc stracony...

  • Izusia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 maja 2021, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie ja dzis mam dostać okres a od paru dni pobolewa mnie brzuch ale lekko i krótkotrwale gdzie trochę to dla mnie dziwne bo albo mnie nigdy nie bolal albo parę minut przed rozpoczęciem bolał tak mocno ze bez paracetamolu nie funkcjonowałam .
    No nic czekam jak to mówią nadzieja umiera ostatnia 😁😁😁

  • Kessa Autorytet
    Postów: 1916 2302

    Wysłany: 30 maja 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, hej my staramy się od 03.2021
    @ powinna byc jutro, a wczoraj dostałam dziwacznego plamienia, które do wieczora zniknęło, cała noc sucho, a dziś rano znowu takie plamienie. Teraz to już zupełnie nie bede wiedziała jak liczyć kolejny cykl 🤷‍♀️ bo taka sytuacja jest u mnie hitem totalnym. Po raz pierwszy od dobrych 5 lat miesiączka mi sie przesunęła i też tak dziwnie się zaczyna. I ja również czekam, na rozwój sytuacji 😋 nie wiem, co myśleć.

    2,5 roku starań natural -> 09.23r. 💉start IVF; czynnik męski. Żadnych leków na stałe.
    10.23r. - zabieramy malucha do domu 🏡🍀🤞 9dpt beta 56.43 -> 10dpt 112.0 -> 12dpt 310.6 -> 16dpt 1436.3 -> 19dpt 4131.7 -> 23dpt mamy zarodek i migoczące ♥️ Na feriach ❄️❄️❄️
    8+1 -> 1,68cm maleństwa 🥰
    13+1 -> prenatalne+pappa OK 💪 7,56 cm małego 🧸
    21+0 -> połówkowe ok,420g 🎀
    25+2 -> 903g małej królewny 🥰
    30+0 -> 1730g pannicy ♥️

    preg.png
  • Izusia Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 30 maja 2021, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kessa wrote:
    Hej, hej my staramy się od 03.2021
    @ powinna byc jutro, a wczoraj dostałam dziwacznego plamienia, które do wieczora zniknęło, cała noc sucho, a dziś rano znowu takie plamienie. Teraz to już zupełnie nie bede wiedziała jak liczyć kolejny cykl 🤷‍♀️ bo taka sytuacja jest u mnie hitem totalnym. Po raz pierwszy od dobrych 5 lat miesiączka mi sie przesunęła i też tak dziwnie się zaczyna. I ja również czekam, na rozwój sytuacji 😋 nie wiem, co myśleć.

    Ja też zaczęłam dziś plamić wiec zaczynam kolejny cykl starań 😉

  • misia_95 Znajoma
    Postów: 21 0

    Wysłany: 31 maja 2021, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Ja mam dwójkę dzieci w domu, z pierwszym 2 lata się nie udawało. Chcemy mieć 3 dzidziusia. Wydaje mi się, że miałam owulacje wczoraj, czyli 31dc. Mam niedługo zacząć brać tabletki na wywołanie okresu.

  • Paulina92 Koleżanka
    Postów: 32 21

    Wysłany: 7 czerwca 2021, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. W raz z mężem staramy się od 12.2019. 18 cykli bezowocnych . Mieliśmy robione wszelkie badania w klinice niepłodności. Mąż miał badanie nasienia. Z wyników badań wynika , ze jesteśmy zdrowi , jednak zaczynam się martwić , ze może być coś nie tak skoro ciągle się nie udaje :(. Czy jest tu ktoś kto ma podobna sytuacje ?! 😊

  • Ivanka93 Autorytet
    Postów: 5162 4765

    Wysłany: 7 czerwca 2021, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina92 wrote:
    Hej. W raz z mężem staramy się od 12.2019. 18 cykli bezowocnych . Mieliśmy robione wszelkie badania w klinice niepłodności. Mąż miał badanie nasienia. Z wyników badań wynika , ze jesteśmy zdrowi , jednak zaczynam się martwić , ze może być coś nie tak skoro ciągle się nie udaje :(. Czy jest tu ktoś kto ma podobna sytuacje ?! 😊

    My staramy się rok w czerwcu 2020 w 1 cs zaszłam w ciążę, ale niestety poroniłam 23 lipca miałam łyżeczkowanie od tej pory się nie udało chociaz moje wyniki w normie owulacji potwierdzone monitoringiem, mąż badał nasienie i jest w normie w następnym cyklu chciałabym zrobic hsg bo boję się że po lyzeczkowaniu zrobiły się zrosty.

    🙋‍♀️31 & 🙋‍♂️33

    07.2020💔
    07.2021💔
    11.2021💔

    🩷 01.01.2023 🌈

    age.png
  • Kikiriki Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie, jestem tu nowa. Mam 27 lat i staram się o pierwsze malenstwo. W maju 2020 odatawilam antykoncepcję i do sierpnia leczylam stan zapalny jajników. Wykonalam cytologię i morfologie waszystkie wyniki w normie. Do grudnia staraliśmy sie bez wiekszego sprawdzania owulacji i sledzenia cyklu. Od stycznia zaczęłam baczniej sie obserwować, testować owulacje. W marcu i w maju cb w 4tc i 5tc. W lipcu idę na monitoring.
    Doradźcie jakie badania warto wykonać w pierwszej kolejnosci?

  • Izi Autorytet
    Postów: 1935 2400

    Wysłany: 14 czerwca 2021, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kikiriki wrote:
    Witajcie, jestem tu nowa. Mam 27 lat i staram się o pierwsze malenstwo. W maju 2020 odatawilam antykoncepcję i do sierpnia leczylam stan zapalny jajników. Wykonalam cytologię i morfologie waszystkie wyniki w normie. Do grudnia staraliśmy sie bez wiekszego sprawdzania owulacji i sledzenia cyklu. Od stycznia zaczęłam baczniej sie obserwować, testować owulacje. W marcu i w maju cb w 4tc i 5tc. W lipcu idę na monitoring.
    Doradźcie jakie badania warto wykonać w pierwszej kolejnosci?

    Cześć! :)
    Wklejam listę badań z miesięcznych testowań - zacznij od 1 etapu :)

    LISTA BADAŃ:
    》I ETAP
    3dc:
    • Estradiol
    • LH
    • FSH
    • Prolaktyna
    • Testosteron
    7 dpo:
    • Progesteron
    Pozostałe dni:
    • TSH
    • FT3
    • FT4
    • AntyTPO
    • AntyTG
    • USG tarczycy
    • Krzywa glukozy
    • Krzywa insuliny
    • Monitoring cyklu
    • Badanie nasienia partnera

    》II ETAP
    • Wit D
    • Wit B12
    • Homocysteina
    • Kwas foliowy
    • Żelazo
    • Ferrytyna

    》III ETAP
    • Białko S
    • Białko C
    • Ana1
    • TestDNA
    • Wymazy MUCHa (Mycoplasma, Ureaplasma, Chlamydia)
    • HSG

    Kikiriki lubi tę wiadomość

    ♥ starania od 2021

    ♥ ja 26 lat, cykle zwykle 34-40 dni, lub dłuższe, na razie polecenie wyluzowania, z koleżanką prolaktyną różnie się dogadujemy, raczej nie jest przyjaźnie nastawiona
    ♥ mąż 29 lat, leczenie i suplementacja pod okiem androloga, teratozoospermia

    ♥11.08 beta 137,70
    ♥13.08 beta 446,20

    oar8tqyw214jl49t.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ