X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starajàc się o maleństwo po antykoncepcji
Odpowiedz

Starajàc się o maleństwo po antykoncepcji

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulapc1 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 1 czerwca 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Jestem tutaj nowa. Aktualnie staram się o drugie dziecko ( pierwsze ma 4 latka ) Przez ostatnie 3 lata brałam tabelki, ale przyszedł czas na maluszka. Bardzo boje się, ze po antykoncepcji będą problemy z zajściem... :( w pierwszej ciąży udało się w 1 cyklu
    Jest ktoś w podobnej sytuacji? Chętnie pogadam, zawsze wtedy czas leci szybciej :)

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 04:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bralam hormony 5 lat, do tego jeden jajnik, ednometrioza... I w 7 cyklu sie udalo ;) wiec po tabletkach nie koniecznie musi byc zle.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • an1315 Autorytet
    Postów: 701 177

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety antykoncepcja trochę namieszała. Odstawiłam ją we wrześniu, a nadal moje cykle nie są regularne (ani owulacyjne).
    Przy czym w tym momencie jestem dobrej myśli, że lekarz to ogarnie.
    Ja brałam antykoncepcję długo, zmieniałam też jej rodzaj w trakcie brania. Przed rozpoczęciem jej stosowania wydaje mi się, że wszystko było ok (nie badałam się jakoś bardzo dokładnie), cykle były regularne.
    Powodzenia!

  • Paulapc1 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje :) ja jestem właśnie w pierwszym cyklu i testy owulacyjne pokazały owulacje w 19 dc wiec zobaczymy jak to będzie, narazie czekam na miesiączkę.
    Seli - gratuluje ❤️

  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto isc do ginekologa, zrobic podstawowe badania hormonalne, usg, cytologie. Przebadac partnera. Antykoncepcja czesto maskuje problemy, ktore byly wczesniej.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • an1315 Autorytet
    Postów: 701 177

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Seli, widzę w tym momencie, że badania to podstawa. Trafiłam dotychczas na nieogarniętych lekarzy, w tym na takiego, co mnie skwitował "jest Pani młoda, ma Pani czas, starać się rok - nie wyjdzie to pomyślimy".
    A ja nie mam owulacji (mimo wielu objawów, według USG jej nie było), więc co by ten rok mógł przynieść? Rozczarowanie.
    Teraz czekam na poniedziałkową wizytę u kolejnego lekarza, z którym już rozmawiałam telefonicznie i wydaje mi się, że ma konkretny plan działania i pomysł.

    Zgadza się, że antykoncepcja maskuje problemy często, podejście lekarzy jest też takie: nieregularne cykle? antykoncepcja!. Ja ją zaczęłam brać jako nastolatka - 18/19 lat, więc wtedy zupełnie nie interesowały mnie jakieś objawy, grunt żeby nie zajść w ciążę. Aczkolwiek zauważalnych problemów z cyklem nie było.

  • Paulapc1 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za tydzień jestem umówiona do mojego gin. Ma mi nas wszystkie badania potrzebne :) pół roku temu wszystkie były idealne

  • Ika83 Autorytet
    Postów: 375 162

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez odstawiłam tabletki w styczniu. Pierwszą @ dostałam w 39dc. Kolejny cykl, książkowo. @ W 28dc. Teraz mam cykle około 30dni.
    Zrobiłam badania progesteron, prolaktynę i tsh. Wszystko W normie.
    U nas to 4 cykl starań, bo 2 musieliśmy odpuścić.
    Zobacz sobie galerię wykresów gdzie dziewczyny zachodziły w ciąże po tabletkach. Niektóre zachodziły odrazu, a inne po paru cyklach lub dłużej.
    Moim zdaniem trzeba cierpliwości. Tabletki mieszają w naszych organizmach, ale po jakimś czasie wszystko sie normuje.
    Trzymam za Ciebie kciuki :) za siebie też;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2018, 20:08

    mkwia
  • Oleczka94 Autorytet
    Postów: 2272 441

    Wysłany: 2 czerwca 2018, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja tez odstawilam tabletki w lutym. I jak narazie to moj 4cs. Bralam je ok. 6lat wiec dlugo. Jak narazie cytologia i badanie usg nie pokazaly nic co moglo by mnie niepokoic ale teraz planuje zrobic hormony tak na wszelki wypadek. Slyszalam ze po odstawieniu tabletek najlepiej przez pierwsze 3 miesiace sie nie starac zeby dac czas organizmowi na unormowanie sie ;) jestem dobrej mysli, dalej probujemy z mezem . Aaa i kwas foliowy! Tez najlepiej jest go zazywac ok. 3miesiace przed rozpoczeciem staran.

    10.09.2019 Marcel
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 06:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Ja też staram się właśnie o 3 dzieciątko po tabsach.
    Tabsy najpierw brałam przez jakieś 4-5lat, odstawilam i w 2cs zaszła z drugą córka w ciążę. Pierwszy cykl był długi i dziwny. 2cs już był normalny. Potem znowu brałam po urodzeniu te same tabsy. Odstawilam niedawno i 1cs miałam książkowy czyli 28dni i wlasnie kończę @ i zaczynam 2cs. Robiłam cytologie i czekam na wynik jeszcze. Kwas foliowy biorę już 4msc. Zaczęłam przed odstawienie jeszcze tabsow. W 1cs badalam proga w 6dpo i wyszedł ok. 21ng także całkiem niezly:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2018, 06:08

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • an1315 Autorytet
    Postów: 701 177

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę że jest nas tu sporo, będziemy się wzajemnie wspierać ;)

    Paulapc1 lubi tę wiadomość

  • Paulapc1 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwas foliowy oczywiście biorę. Niby wiadomo, ze trzeba czekać, ale ja już tak bardzo bym chciała! :) od roku skrycie marzyłam o drugim dziecku, ale wspólną decyzje z mężem podjęliśmy dopiero teraz. 3 mam kciuki za sienie i za Was wszystkie! :)

  • Paulapc1 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 3 czerwca 2018, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam jeszcze jedno pytanie - może trochę głupie, ale przy pierwszej ciąży nie miałam takiego problemu. Aktualnie jestem na redukcji i chce mocniej ćwiczyć... czy w razie czego nie zaszkodzę maleństwu? Nie chce myśleć ciagle tak jakbym już była w ciąży, bo idzie zwariować :(

  • Paulapc1 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś tu cicho :) Wczoraj zrobiłam betę i jest negatywna. Był to 28dc
    Test owulacyjny pozytywny był w 19dc. Może jest jeszcze jakaś szansa, ze się udało...

  • Paulapc1 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    30 dc i brak @ a jak u Was ?

  • Paulapc1 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @ przyszła wczoraj 31dc

  • Paulapc1 Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 1 października 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest tu ktoś jeszcze? Ja przyznam szczerze, ze w czerwcu z powodu nowej pracy przerwałam starania i niestety wróciłam do antykoncepcji. Jednak tak bardzo chcemy drugiego dziecka, ze mimo obaw wracamy do starań. W środę wzięłam ostatnią tabletkę. W sobotę przyszło krwawienie z odstawienia i koniec z antykoncepcją.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ