X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starając sie z hashimoto
Odpowiedz

Starając sie z hashimoto

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Karolkya Ekspertka
    Postów: 196 146

    Wysłany: 21 października 2019, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zakładam temat dla hashimotek :) i zaczynam od pytania czy orientujecie się czy możemy przyjmować olej z wiesiołka? Jak to u nas z różnymi wspomagaczami.

    f2w3rjjgk1a9x4nj.png
  • maria.marysia Koleżanka
    Postów: 80 3

    Wysłany: 4 stycznia 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam info o Hashimoto, może komuś się przyda: https://www.klinikainvicta.pl/choroba-hashimoto-ciaza/.Apropos olejku, pamiętaj aby ilość tłuszczu była odpowiednio zbilansowana. ;)

  • Majeczka_ Znajoma
    Postów: 18 11

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę już tylko suplementy, które przepisał mi lekarz, ale też myślę o oleju z wiesiołka i jestem ciekawa :)

  • Zulugula Autorytet
    Postów: 8998 15165

    Wysłany: 8 stycznia 2020, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie jestem pewna ale chyba wiesiolek jest troche kontrowersyjny przy hashi. sprawdź to dobrze jeszcze zanim zaczniesz :)

    💙 20.11.2020
    💗 10.11.2023
  • kamilaluczak Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 maja 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szanowne Panie,

    Jestem studentką Wyższej Szkoły Biznesu i Nauk o Zdrowiu w Łodzi, o specjalności psychodietetyka. Proszę Was o pomoc w wypełnieniu ankiet do pracy licencjackiej. Ankieta skierowana jest do kobiet leczonych na niepłodność dotycząca wpływu choroby Hashimoto na ich zdrowie. Ankieta jest anonimowa. Jeśli ktoś zmaga się z tym problemem to byłabym wdzięczna o poświęcenie 5 minut i wypełnienie ankiety.
    Z góry dziękuję za pomoc

    Link do ankiety:
    https://www.survio.com/survey/d/Q2M3P4F8G5P6Q4A8I

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2020, 21:54

  • MarzHash Znajoma
    Postów: 24 2

    Wysłany: 27 maja 2020, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Długi czas bralam olej z wiesiołka. W koncu mi zbrzydlo, bo w niczym mi nie pomogl🤷‍♀️ raczej nie zaszkodzi. Z resztą bralam z zalecen lekarza

  • Wika2804 Koleżanka
    Postów: 54 4

    Wysłany: 5 czerwca 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór. Napisałam tutaj ponieważ nie wiem już co mam robić,aż łzy mi się cisną do oczu .. Bardzo bym chciała zacząć starania o dziecko w tym miesiącu. Ale bardzo martwią mnie wyniki . Wizyta u endokrynologa (pierwsza )16.06 a wyniki nieciekawe + brak u mnie obiawow..
    27.05 wyniki :
    Tsh - 3.78 (0,2-4,5) ( pod koniec lutego miałam 2.6 dopóki nie zaczęłam brać tabletek z jodem (witamin przed ciążą))
    Ft3 - 3.56 (2-4.4)
    Ft4 - 1.18 (0.93-1.7)
    Homocysteina - wyszła bardzo ładna
    Hemoglobina - 12.7
    Ferrytyna - 12.67 (13-150)
    Atpo - 24 (0-34)
    Atg - 355 (0-115)
    Nie rozumiem dlaczego takie wyniki są,skoro czuje się dobrze. Jakbym nie chciała być mamą to wcale bym nie wiedziała że coś jest nie tak ze mną ,bo nie mam obiawow żadnej choroby ,więc nie robiłabym wyników..
    Zaczęłam suplementowac :
    Wit B,C
    olej z wiesiołka
    Pikolinian cynku
    Selen (co drugi dzień)
    Omege 3
    Ale boje się , że to nie wystarczy ;/
    Dodam , że ginekologicznie jest wszystko super ,owulację są ,okres regularnie co do dnia i to jest przykre , że coś się i tak dzieje ,a ja nawet nie odczuwałam tego 😭

    ✳️22 lata
    ✳️Tsh - 3.78(0.4- 4.5)
    ✳️Ft4 - 1.28 (0.93 - 1.7)
    ✳️Ft3 - 3.59 (2- 4.4)
    ✳️ Ferrytyna- 12.64 (13-150)
    Anty-tpo- 24 (0-34)
    Anty-tg -355 (0-115)😭
    ✳️ Homocysteina - w super normie
    ✳️ Brak objawów wskazujących na problemy z tarczycą
    ✳️ Nadmierny stres (staram się z nim walczyć)
    ✳️Od 05.2020 - suplementacja wit.C , pikolinian cynku, Wit.B , wiesiołek , wit.d3 K2 MK7 , selenium 100mcg
    ❗Czerwiec 2020 - rozpoczęcie starań ❗

    25.08
    Tsh - 1.43
    Ft4- 1.40
    Ft3- 2.89
    Anty-tg - 70 🤗
    Anty-tpo - 13
    29.08 ⏸️ 🥺♥️♥️♥️
    Euthyrox 37.5
  • Agula Autorytet
    Postów: 609 363

    Wysłany: 11 czerwca 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę olej z wiesiołka przy hashimoto, bo mam problem ze śluzem. Mi pomagał dotychczas jak go brałam. Teraz mam przerwę bo jestem po usunięciu ciąży pozamacicznej.

    33l.
    11.2016 💔 9tc
    06.2020 cp - prawa strona. Laparoskopia (usunięcie jajowodu)
    12.2020 cp lewa strona. Leczenie metotreksatem.
    11.2021 cp - lewa strona. Usunięty jajowód.


    PCOS, hashimoto.

    Start procedura 04.2024 - protokół krótki 💉

    16.04 - punkcja 🤞❤️ pobrano 15 🥚🙏
    17.04 12 dojrzałych - zapłodnionych prawidłowo 9 komórek 😍
    19.04 transfer zarodka 3AA 🤞- prog. 117😌


    Na Zimowisku 4AB i 4BB ❄️❄️

    Angelius Provita M.P. ❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ