X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania a botox
Odpowiedz

Starania a botox

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • gjoaska Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 27 października 2017, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie
    Odważyłam się 1 raz zrobić botox. Po tygodniu zaszlam w ciążę. Niestety ciaza była biochemiczna. Czekam na miesiaczke. ..Pol roku twmu stracilam bliźniaki w 9tc. Martwie sie czy tym razem botox mógł sie przyzynić do poronienia. Czy musze odlozyc starania do 3ech mcy az sko czy dzialac? Czytalam ze badan nie ma w tym kierunku. Podobno dziala tylko miejscowo..alw badan nie ma.. Macie wiedzę lub doświadczeniw? Pzdr

    gjoaska
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2655

    Wysłany: 27 października 2017, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wydaje mi się, żeby to bylo przyczyną choc kto wie... Pewnie nie ma takich badań...
    Na Twoim miejscu zrobiłabym badania immunologiczne, aby sprawdzic skąd te poronienia. Podleczyc sie jesli wyjdzie cos nie tak i dopiero wtedy kontynuować starania. Pozdrawiam i dużo szczescia!

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • gjoaska Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 27 października 2017, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję.
    A co to są za badania, tak dokładniej?

    gjoaska
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2655

    Wysłany: 27 października 2017, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie znam się na tym, jednakże po kilku miesiącach pobytu na tym forum niektóre nazwy kojarzę. Znalazłam też tę stronę https://www.poronilam.pl/badania/te-badania-warto-wykonac-po-poronieniu/ - warto poczytac. No i myślę, że sporo wiedzy znajdziesz na wątku Poronienie na tym forum.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 28 października 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gjoaska, to ja Ci tu napiszę, jakie badania robiłam ja - a robiłam sporo. Do działu poronienie nie polecam wchodzić, bo mnie strasznie dołował ;) Ale też dał sporo wiedzy, coś za coś.

    Immunologia:
    P/c. p. kardiolipinie IgG i IgM
    P/c. przeciwjądrowe ANA, AMA, ASMA
    P/c. p. antygenom łożyska
    Antykoagulant toczniowy
    Komórki NK (uwaga- z perspektywy czasu uważam, że nie warto. To bardzo drogie badanie, ok. 300zł, a nie do końca wiarygodne. Komórki NK we krwi to inne, niż te w macicy. Co więcej, np. niedobór wit. D czy infekcja może zaburzać ich liczbę, więc najpierw trzeba to wyrównać. Immunolog powiedział mi, żebym zignorowała wynik, jeśli wyjdzie zły.)

    Choroby zakaźne:
    Przeciwciała (z krwi) - cytomegalia, toksoplazmoza i różyczka (badasz najlepiej zarówno IGG i IGM)
    Zakażenia płciowe (pobierają wymaz z pochwy) - ureaplasma, mykoplasma, chlamydia

    Hormony:
    Progesteron pewnie badałaś, ale jak nie - to progesteron 7dpo, a potem od razu na początku ciąży też.
    Wydaje mi się, że inne są mniej ważne, skoro dochodzi do zapłodnienia, ale w razie czego takie podstawowe to: 2-3dpo badasz LH i FSH, estradiol, prolaktynę (doczytaj, jak się przygotować!).

    Mutacje (trombofilia):
    Pilik poleciła mi badania genetyczne na mutacje - szczególnie ważne po poronieniu, ale warto też zrobić wcześniej, bo niektóre mutacje mogą doprowadzić do poronienia w ostatnim trymestrze nawet! - tanio wychodzi na stronie testdna (pakiet na trombofilię za 300zł). Dowiesz się też, czy musisz przyjmować zmetylowaną formę kwasu foliowego, a to bardzo ważne, aby dziecko się dobrze rozwijało.

    Polecam też zbadać witaminę D3 - ogromna ilość kobiet ma niedobory, a to bardzo ważna witamina. W przypadku niskiego wyniku suplementujesz ok. 4000jm/dobę. Warto też dawać mężowi.

    Po trzecim poronieniu bada się też kariotypy rodziców, ja się jeszcze na to nie zdecydowałam, bo tego się chyba nie leczy.

    Wszystkie inne problemy się leczy, więc naprawdę warto zrobić badania. Przy mutacjach (problemach z krzepliwością) lekami rozrzedzającymi krew, immunologię sterydami, progesteron sztucznym progesteronem itd :)

    Chyba tyle :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2017, 08:43

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • gjoaska Nowa
    Postów: 3 1

    Wysłany: 29 października 2017, 01:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję. Wiele z tych badan mialam po 1 poronieniu. Progesteron i prolaktyna w normie.
    Ale w 1 ciazy mialam tarczyce w gornych widełkach i biore eutyrox. Teraz znowu mi sie znacznie podniosla. Dwa, za kazdym razem zaraz na poczatku przechodze opryszczke..moze to ona..czytałam ze moze byc niebezpieczna. Ciekawe czy ta kuracje tabletkami mozna robic podczas staran.
    A tak nade wszystko to wierze w Boży plan i ufam ze to ma sens i ze da mi dzieci:)

    mi88 lubi tę wiadomość

    gjoaska
  • emilanka Autorytet
    Postów: 4200 2968

    Wysłany: 6 listopada 2017, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że powinnaś nawet bez robienia badań przyjmować zmetylowaną formę witaminy b12 oraz folian zamiast kwasu foliowego. Jest kilka preparatów na rynku które mają w składzie oba składniki. Dodatkowo dobrze jest przyjmować cholinę

    IG: dinozaur_nieplodnosci
    you tube: ciazooporna

    PCOS, insulinooporność, hiperinsulinemia poposiłkowa, hiperprolaktynemia, niedoczynność tarczycy, hiperandrogenizm (zbyt wysoki DHEAs androstendion), nietolerancja glutenu, mleka krowiego, mutacje: MTHFR 1298ac, Leiden, PAI, DTRR, nieszczelne jelita...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ