X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania kiedy za bardzo się chce
Odpowiedz

Starania kiedy za bardzo się chce

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • magggie Przyjaciółka
    Postów: 66 38

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej !
    Wszyscy mówią mi, że jak się bardzo chce zajść w ciążę to kobieta się blokuje i w ciąże nie zajdzie w ogóle i że pewnie tak jest w moim przypadku.
    Z kolei jak nie chcesz to, że ciąża spada jak manna z nieba.
    Słyszałam już tysiąc historii, że jak ktoś odpuścił to zaciążył.
    Osobiście chciałabym nie chcieć, tylko jak mam nie chcieć skoro chce?
    Nie da się o tym nie myśleć. Każdy cykl to jakaś tam nadzieja.
    Zastanawiam się nad Waszymi doświadczeniami czy serio tak to działa.
    Jest tu jakaś straczka ktora bardzo chciała, myślała o ciąży 7 dni w tygodniu, wypatrywała owulacji i objawów, lekko się stresowała tym wszystkim, żeby nie zrobić nic źle, a mimo to zaszła w ciążę?
    Czy da się tak - zajść w wyczekana ciąże?
    Czy serio wszystkie historie świata są takie, że ciąża była ciężkim szokiem w najbardziej nieoczkiewanym momencie?
    Dajcie mi nadzieje, że można się starać i zajść :D !

    12.10.2022 DWIE KRESKI!!! ❤ naturals!
    28.10.2022 Mamy serduszko ❤

    Czekamy na chłopca 💙

    preg.png
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 24 sierpnia 2022, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magggie wrote:
    Hej !
    Wszyscy mówią mi, że jak się bardzo chce zajść w ciążę to kobieta się blokuje i w ciąże nie zajdzie w ogóle i że pewnie tak jest w moim przypadku.
    Z kolei jak nie chcesz to, że ciąża spada jak manna z nieba.
    Słyszałam już tysiąc historii, że jak ktoś odpuścił to zaciążył.
    Osobiście chciałabym nie chcieć, tylko jak mam nie chcieć skoro chce?
    Nie da się o tym nie myśleć. Każdy cykl to jakaś tam nadzieja.
    Zastanawiam się nad Waszymi doświadczeniami czy serio tak to działa.
    Jest tu jakaś straczka ktora bardzo chciała, myślała o ciąży 7 dni w tygodniu, wypatrywała owulacji i objawów, lekko się stresowała tym wszystkim, żeby nie zrobić nic źle, a mimo to zaszła w ciążę?
    Czy da się tak - zajść w wyczekana ciąże?
    Czy serio wszystkie historie świata są takie, że ciąża była ciężkim szokiem w najbardziej nieoczkiewanym momencie?
    Dajcie mi nadzieje, że można się starać i zajść :D !
    Ja nie wierzę w takie pitu pitu o "odpuszczeniu". Dlaczego? Bo jak jeszcze nie wiedziałam, że mamy problem, to uprawialiśmy seks na luzie. A jak się badasz, bierzesz leki, latasz po lekarzach to jak można mówić o "odpuszczeniu"? Niestety tak jest ze ktoś pali, pije, zle się odżywia, jest otyły a dziecko ma, a inny zdrowy tryb życia, witaminy, sport i dupa. Poza tym kobiety zachodzą w ciążę mimo trwających wojn, tragicznych warunków zycia, więc stres im towarzyszy, tak że to nie ma nic do rzeczy dla mnie. Zwykły przypadek jeżeli się starasz 10 lat i nagle się udaje. Widocznie "ta" komórka trafiła na "tego" plemnika i pykło. Niestety nie wszystkim się uda, a niektórzy zachodzą przez przypadek.

    LaBellePerle, rozalaa lubią tę wiadomość

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ