X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania kobiet z chorobami hematologicznymi
Odpowiedz

Starania kobiet z chorobami hematologicznymi

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Kobietki,
    Mam 32 lata i od września 2018 roku staramy się o dziecko.
    W 3/2018 zdiagnozowano u mnie rzadką postać przewlekłej białaczki ... , przyznam, że przeszłam dość mocne załamanie.
    Po kilku miesiącach zdobywania wiedzy na temat mojej choroby i rozmowy z hematologiem, dowiedziałam się, ze choroba "nie zaraża" i nie ma możliwosci "zarażenie" dziecka.
    Słowo zarażenie specjalnie piszę z cudzysłowiem, gdyż białaczki nie są chorobami zakaźnymi.
    Liczne opracowania wskazują, ze ciąża POPRAWIA nawet morfologię na czas ciąży, co jest bardzo pozytywne.


    Do do czego zmierzam ...
    Lekarz zalecił, aby szybko starać się o dzidziusia, dopóki moje wyniki są "niezłe" i nie wdrażamy leczenia.

    Aby nie zwlekać, odwiedzałam lekarzy i zdiagnozowano u mnie niedoczynność tarczycy, którą obecnie mam na poziomie 1,03.
    Dodatkowo wyszła mi wysoka PRL (42, gdzie norma wynosi do 29) - dostałam bromergon 0,5 tabl na noc.

    Teraz kolejna załamka...wdrożyłam monitoring cyklu i co..? Pęcherzyki nie pękają :(((((

    Powoli tracę nadzieję i ogarnia mnie dół, ze ciagle coś nie tak, nawet w takiej kwestii :(

    Ginekolog twierdzi, ze w kolejnym cyklu, wzdrożymy zastrzyki na pęknięcie.

    Powiedzcie mi proszę, czy któraś z Was przeszła podobną drogę, która zakończyła się pomyślnie?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No trudno, szkoda, ze nikt nic nie napisze...

  • eM80 Autorytet
    Postów: 568 451

    Wysłany: 19 grudnia 2018, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj,

    Jak sama piszesz masz rzadka postać tej choroby , pytasz czy któraś przeszła podobna drogę , nie ma zapewne na forum osób z podobnymi problemami stad sie nie odzywają.
    Ja tez mam problemy hematologiczne , moj hematolog nie zabronił starań , choć wiadomo trzeba byc pod ścisłą kontrola caly czas jakby sie udało zajść.

    Problem z nie pękaniem pęcherzyków można uregulować jak sama piszesz zastrzykami na pękniecie , jeśli resztę wyników masz w normie , hormony to nie powinnaś mieć problemów z zajęciem w ciąże.

    Powodzenia , nie załamuj sie , będzie dobrze.

    38 lat, starania od 2013
    2016 - amh 0.97, miesniaki , hashimoto
    2017, 4x IUI nieudane, amh 0.76
    2018, kumulacja komórek x2
    2018.07, amh 1.13, wrzesien 1 ICSI :(
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ