X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania o dzidziusia a stany depresyjne
Odpowiedz

Starania o dzidziusia a stany depresyjne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Skatusia🥰 Ekspertka
    Postów: 238 459

    Wysłany: 8 maja 2023, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy są tutaj dziewczyny, które w trakcie starań o dzidziusia przyjmowały jakieś antydepresanty? Czy szybko się wam udało zajść w ciążę ? Czy później z dzieckiem było wszystko w porządku ? Niestety miałam epizody depresyjne jakieś 3 lata temu, przez cały okres brałam leki, aż nadszedł czas że w styczniu tego roku mogłam bezpiecznie je odstawić, niedługo po tym okazało się że jestem w ciąży, radość niestety nie trwała długo, ponieważ na drugiej wizycie u ginekologa tj. w około 8 tygodniu okazało się że jest pusty pęcherzyk płodowy. Była to moja pierwsza ciąża, dlatego strasznie to przeżyłam. Po czasie jakoś doszłam do siebie, ale niestety od wczoraj znowu poczułam wszystkie dawniejsze objawy, które mi towarzyszyły w poprzednich stanach depresyjnych. Skumulowały się wszystkie emocje i stres który mi towarzyszył przez poronienie i niestety chyba nadszedł punkt kulminacyjny że niestety to wybuchło. Od tego cyklu chcieliśmy się znowu starać z mężem o dziecko, a tu niestety doszły te moje przykre objawy. Mam zamiar iść do lekarza psychiatry, ale obawiam się czy przez leki które ewentualnie by mi przepisał musielibyśmy zapomnieć o staraniach? Niestety mamy już swoje lata (ja 30, mąż 33) i każde zwlekanie ze staraniami o nasze upragnione dziecko działa na naszą niekorzyść. Co byście mi poradziły?

    💒 01.10.2022
    07.03.2023 - zabieg (puste jajo płodowe)
    07.02.2024 - Marcelek 💙 całe 3.880 g i 56 cm szczęścia 🥰💙


    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2023, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja obecnie takich leków nie biorę od ok.pol roku, ale jak brałam to dr pozwoliła się starać tylko jak znajdę, to wtedy zmniejszyć dawkę i odstawić. Sęk w tym że każdy lek jest inny i wszystko zależy od tego co miałaś przepisane. Ja miałam sertraline jako substancję aktywną i najmniejszą dawkę, brałam najdłużej 3 miesiące.
    Póki co staramy się i ciąży nie ma (miałam 2x cb, ostatnia rok temu), ale też duża rola tutaj w terapeucie i pracy nad sobą, jak sobie radzić z pewnymi emocjami. Trzeba wprowadzić kilka ćwiczeń do codziennego funkcjonowania, trochę zmiana diety, suplementacja odpowiednich witamin i środków pomocniczych w stanach depresyjnych :) Jeśli chcesz to na priv mogę coś więcej napisać

    Skatusia🥰 lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ