X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Starania z cukrzyca i tarczyca
Odpowiedz

Starania z cukrzyca i tarczyca

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kataleya Znajoma
    Postów: 24 0

    Wysłany: 14 kwietnia 2019, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny staram sie o dziecko dosyc dlugo i niestety z bagazem jak w tytule podzielcie sie swoimi poradami sugestiami i czy dlugo sie staralyscie i co zrobic zeby sie udalo

  • amarantowa Koleżanka
    Postów: 39 22

    Wysłany: 22 kwietnia 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    obecnie mam podobny problem.
    wyniki z zeszłego roku w normie,a tegoroczne już niestety słabe.
    krzywa cukrowa i insulinowa tragiczna- obecnie jestem na leku o nazwie Siofor 500 (z metforminą- podobno fajnie działa,zwłaszcza u osób z nadwagą).
    TSH miałam 5,61 przy prawidłowym FT3 i FT4- spadło do 1,61 po euthyroxie.

    Tak naprawdę podstawą w jest uregulowanie hormonów- ustalenie optymalnej dawki leków.
    W przypadku cukrzycy- dieta+ ruch no i oczywiście farmakoterapia jeśli jest potrzebna.
    w poprzedniej ciąży miałam cukrzycę ciążową i dzięki diecie i ( niestety) zastrzykom z insuliny groźniejszych powikłań nie było. Jednak na to trzeba bardzo uważać, bo wahania poziomu glukozy negatywnie wpływają na dziecko.

    Obecnie staramy się już 1,5 roku z czego tak naprawdę zdiagnozowana jestem od 2 miesięcy. Ze względu na towarzyszącą nadwagę sama sobie postanowiłam, że najpierw schudnę a później do starań powrócę. Jednak nadwaga i kumulujące się choroby nie są sprzyjające ani do zachodzenia w ciążę ani do jej donoszenia czy urodzenia zdrowego malucha.

    6sutugpjcfamqpgx.png

    ex2bf71xf48ez5np.png
  • Kataleya Znajoma
    Postów: 24 0

    Wysłany: 26 kwietnia 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie mam problemu jesli chodzi o nadwage wrecz odwrotnie waga stoi od lat i bardziej staram sie przytyc jakos eh ale nie zawsze idzie a jesli chodzi o cukrzyce to niestety zmagam sie z ta choroba 17 lat a od 4 lat wyrównana ostania 3 miesieczna hemoglobina 6.4 ale niestety ciazy brak i dodatkowo niedoczynnosc tez unormowana ostatnio jak badalam to 0.86 tylko mam podwyzszona prolaktyne i zapisalam sie do lekarza teraz zeby mi zapisala leki na zbicie bo ostatnio mi zabraklo i jestem w tyle znow :( nie cwicze bo raczej mam duzy ruch jesli chodzi o prace to mam duzy wysilek i sie nabiegam ale to pewnie jest co innego. niestety nie wiem co mam z tym robic bo wiem ze cukrzyca z tarczyca graja w parze i pewnie to jest moim problemem bo moj przypadek jest idiopatyczny :(( i tak chcialam sie dowiedziec cos wiecej moze cos nowego

  • Nobis Autorytet
    Postów: 1261 497

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć niestety za wiele nie pomogę ale też się zmagam z tarczyca i cukrem. Od 10 lat lecze niedoczynność tarczycy obecnie wacha się pomiędzy 1,0-2,0. Od roku lecze hiperprilaktynemię czynnościową i bede brała bromergon aż zajdę w ciążę. Podczas diagnostyki dlaczego nie udaje mi się zajść w ciążę od prawie 1,5 roku okazało się że krzywa cukrowa i insuliniwa nie jest najlepsza. Co prawda jeszcze nie mam wprowadzonej farmakoterapi ale ruch i zmiana diety zalecana i za rok sprawdzenie. Teraz to badania i badania ale mam nadzieje ze uda mi się jakoś cel osiągnąć. Od nowego cyklu zaczynam stymulację a potem klinika.

    Synek 2020 r
    Córcia 2022 r
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ