X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Staranie o drugie dziecko, kiepskie wyniki
Odpowiedz

Staranie o drugie dziecko, kiepskie wyniki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Patka2601 Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 6 kwietnia 2022, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny ❤

    W skrócie streszczę swoją historię. Mam 30 lat i niskie amh. Rok temu wynosiło 0,76 oraz wysokie FSH ok. 11/12. Usłyszałam, że naturalnie nie zajdę w ciążę ( 4 lata starań) i od razu zdecydowałam się na procedurę IVF. Tuż przed procedurą spóźniała mi się miesiączka, zrobiłam test i ku mojemu zaskoczeniu wyszedł pozytywny. Z niedowierzaniem zrobiłam kolejnych kilka testów i na wszystkich ujrzałam upragnione 2 kreski. W listopadzie zeszłego roku urodziłam synka i powtórzyłam badanie amh, niestety spadło do 0.4 :( od razu zaczęłam się suplentować, stwierdziłam że działamy od razu.. Za nami 4 cykle starań i nic ( mam cyke 23dniowe) stwierdziłam, że od razu po porodzie łatwiej pójdzie i nie chciałam tracić czasu, bo amh spada nieubłaganie. Cykle mam regularne jak w zegarku, testy owulacyjne zawsze się pokrywają z moim kalendarzykiem, ale narazie czekamy. Ginekolog powiedzial, żeby nie tracić czasu i podjeść do IVF po 6 ms od porodu, czyli za trochę ponad miesiąc mogłabym podjeść do procedury.. Postanowiłam powtórzyć jeszcze raz badania i czekam na okres. Co mogłabym sprawdzić oprócz AMH, FSH, LH, estradiolu, progesteronu, testosteronu i prolaktyny ? I co w ogóle robić? Podchodzić od razu do in vitro czy jednak jeszcze starać się o naturalną ciążę? Ciągle mi to siedzi w głowie, myślałam że po ten ciąży będę spełniona, przecież to mój mały cud a tymczasem ja ciągle myślę o drugiej ciąży :(. Pozdrawiam was i życzę miłego dnia ❤

    Atopikowa lubi tę wiadomość

  • Atopikowa Autorytet
    Postów: 1135 513

    Wysłany: 6 kwietnia 2022, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. My o 2 dziecko staramy sie juz ponad 3 lata.
    Pierwsza ciąża bez problemu w 1 cs. A teraz załamka. Ja mam 37lat i tez pragnę rodzeństwo dla mojego dziecka...
    Zrob z krwi p/c plemnikowe, mi kazano zrobić w klinice bo ponoć po ciąży często są. U mnie je wykryto i biorę encorton 2mc i naturalnie sie staramy ale narazie brak efektów....

    Patka2601 lubi tę wiadomość

    Ona
    Prolaktyna 20,22
    AMH 4,14
    TSH 1,8751
    E2 48,00
    Progesteron 7dpo 17,3
    Mam P/C p. plemnikowe przeciwko wici plemnika ❌
    HSG - ok
    Monitoring owulacji -ok
    Aromek, encorton
    Niche po cc( plamienia od @ do owulacji)
    Histeroskopia:
    -wykonano resekcję elektrodą bipolarną bieguna niszy,usunięcie skrzepów zalegających w niszy.
    -koagulacja miejsc stanu zapalnego naprzeciwko niszy
    - wycięto polipa prawego ujscia jajowodowego
    On
    Morfologia 2% ❌ 1,67❌1,80❌
    Objętość 1,5✔ 1,5✔ 3,30✔
    Koncentracja
    45mln/ml✔ 33,41✔
    67mln/ejakulat ✔110,25✔
    Ruch P+NP 49%✔ 30,77%❌
    Ruch P 32% ✔ 14%❌
    HBA 81%✔
    1 IUI czerwiec 👎
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ