X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne staranie się o dziecko
Odpowiedz

staranie się o dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • margaretde Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, staram się z chłopakiem o dziecko już prawie 2 lata. Badałam się w różnych kierunkach. Za wysoki testosteron, po leczeniu antykoncepcją, żadnych rezultatów.miesiączki nieregularne. dzisiaj miałam badanie usg-kontrole owulacji, ale niestety okres mi sie spoznił i jestem w 5 dc. Nic więc lekarz mi nie powiedział, pęcherzyka nie było. dopiero w tym cyklu rozpoczęłam mierzenie temperatury, ale jak widać pomogło mi to w rozpoznaniu kiedy w koncu przyjdzie okres po długim plamieniu.
    Moje pytanie brzmi, czy któraś z was miała podobnie i zaszła w ciążę? już nie mam pomysłu co może mi przeszkadzać w zajściu.usg i badania dobrze, tylko ten testosteron, ale znam gorsze przypadki i już mają dzieci. Chłopak nie badany, ale raczej płodny, genetycznie, ma dużą rodzine. Narazie brak środków na zbadanie spermy.

    ps. czy w 5dc endometrium może miec 4mm? czy to za dużo? za mało?

    6f5bd184ce8173f77af6becfcf8ab13e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jakie dokładnie badania robiłaś w kierunku płodności? tylko testosteron i usg?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    margaretde wrote:
    Witam, staram się z chłopakiem o dziecko już prawie 2 lata. Badałam się w różnych kierunkach. Za wysoki testosteron, po leczeniu antykoncepcją, żadnych rezultatów.miesiączki nieregularne. dzisiaj miałam badanie usg-kontrole owulacji, ale niestety okres mi sie spoznił i jestem w 5 dc. Nic więc lekarz mi nie powiedział, pęcherzyka nie było. dopiero w tym cyklu rozpoczęłam mierzenie temperatury, ale jak widać pomogło mi to w rozpoznaniu kiedy w koncu przyjdzie okres po długim plamieniu.
    Moje pytanie brzmi, czy któraś z was miała podobnie i zaszła w ciążę? już nie mam pomysłu co może mi przeszkadzać w zajściu.usg i badania dobrze, tylko ten testosteron, ale znam gorsze przypadki i już mają dzieci. Chłopak nie badany, ale raczej płodny, genetycznie, ma dużą rodzine. Narazie brak środków na zbadanie spermy.

    ps. czy w 5dc endometrium może miec 4mm? czy to za dużo? za mało?
    to ze ma duza rodzine o niczym nie swiadczy. Zbadac nasienie, sprawdzic owulacje, i zbadac droznosc jajowodow.

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 4 sierpnia 2015, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkich :)
    jestem nowa więc jak coś źle robię albo się wtranżalam w wasze gatki to krzyczcie!!!

    Też się staram z mężem o dziecko, wprawdzie to nasz 2 cykl ale jak na ten moment bezowocny.
    Nie wiem jak to jest ale 5 cykli temu zaczęłam się obserwować i przyjmować kwas foliowy, wszystko było książkowe. Nagle 1 cykl starań, wszystko obliczone idealnie - współżyliśmy w dzień owulacji[12dc] (po pozytywnym teście LH i najniższą temperaturą) dzień później [13dc]skok temperatury o 0,4 w górę i wielkie nic a raczej [26dc] podpaska w majtach.
    Następny cykl czyli teraźniejszy już się zepsuł od samego początku. Wydłużony okres o jeden dzień, pozytywny test LH w 12dc, skok temperatury dopiero w 14dc, a od 15-18dc tak mnie bolało po lewej stronie, że na rowerze w ogóle nie mogłam jeździć.

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 sierpnia 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    U Ciebie wszystko jest ok. 99% dziewczyn chciałoby mieć tak "zepsute" cykle. Popróbuj jeszcze z rok. Wtedy będziesz mogła się martwić, analizować, obliczać itd.

    A jak znam życie (a już trochę na tym portalu siedzę) zajdziesz w ciążę w ciągu najbliższych 3 miesięcy i słuch po Tobie zaginie :P

    Powodzenia :)

    Mona_M, EmWu, Landryneczka lubią tę wiadomość

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciałabym... nie wiem tylko i potrzebuję rady.
    Zaczęłam teraz nowy cykl. I nie wiem czy bardziej skupić się na testach owulacyjnych ? Czy bardziej na spadku temperatury?

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta wrote:
    Chciałabym... nie wiem tylko i potrzebuję rady.
    Zaczęłam teraz nowy cykl. I nie wiem czy bardziej skupić się na testach owulacyjnych ? Czy bardziej na spadku temperatury?
    Skup sie na współżyciu dopochwowym i czerpaniu z tego przyjemności, na niczym innym sie nie skupiaj. Zaczniesz się skupiać po roku bezowocnych starań.

  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Łatwo wam mówić... Lekarz mnie trochę nastraszył. Powiedział, że mam tyłozgięcie i bardzo mało miejsca na rozwój płodu, że będę miała problemy z zajściem w ciąże.I daje mi czas jeszcze 4 cykle a potem mam się do niego zgłosić.

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
  • avera27 Przyjaciółka
    Postów: 145 32

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta wrote:
    Chciałabym... nie wiem tylko i potrzebuję rady.
    Zaczęłam teraz nowy cykl. I nie wiem czy bardziej skupić się na testach owulacyjnych ? Czy bardziej na spadku temperatury?
    Temperatura jest pewniejsza

    avera27


    Będzie córeczka - 1.06.2017 r. - Liwia
  • avera27 Przyjaciółka
    Postów: 145 32

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobitta wrote:
    Łatwo wam mówić... Lekarz mnie trochę nastraszył. Powiedział, że mam tyłozgięcie i bardzo mało miejsca na rozwój płodu, że będę miała problemy z zajściem w ciąże.I daje mi czas jeszcze 4 cykle a potem mam się do niego zgłosić.
    Moja siostra tez to ma, teraz jest w drugiej ciązy. O kazde dziecko starala się JEDEN cykl ja tego nie mam a nie zachodze :-\

    avera27


    Będzie córeczka - 1.06.2017 r. - Liwia
  • Bobitta Autorytet
    Postów: 808 834

    Wysłany: 6 sierpnia 2015, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja sis ma pierwsze dziecko już a z drugim ma problem, starają się już koło roku (no ale nie zapytam co jej jest i czemu nie może zajść). Moja babcia od strony mamy miała tylko jedno dziecko bo więcej tez nie mogła (ale nie wiem czemu).

    A TY avera27 masz coś stwierdzone, lekarz Ci cokolwiek powiedział ? Ile sie starasz?

    Bobitta
    ckai43r8kvzjnozx.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ