X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne "Stare pęcherzyki"
Odpowiedz

"Stare pęcherzyki"

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AleksandraOla Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 26 października 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny :) staramy się z narzeczonym od stycznia 2021. Mam PCOS, długie cykle. Obserwując moje cykle od stycznia, praktycznie za każdym razem była owulacja tylko bardzo późno np w 30 dniu cyklu czy nawet 40. Teraz jestem w 39 dc owulacji dalej nie było. Byłam wczoraj na monitoringu i pęcherzyk urósł, w tamtym tygodniu miał 5mm a wczoraj 12mm jednak moja ginekolog mówi że te pęcherzyki są "za stare" podobno widać na USG (pęcherzyk nie jest cały czarny w środku ale jakby z białymi lekkimi przebarwieniami) i że z tego cyklu to nic nie będzie. Prawdopodobnie przyczyną tego właśnie że jest nie udaje może być ta późna owulacja i "stare" pęcherzyki. Kochane powiedzcie mi, miała któraś z Was tak? Czy faktycznie mimo że jest owulacja przy takich długich cyklach nie da się zajść w ciążę? Plan jest taki żeby teraz wziąć duphaston na wywołanie owulacji a od kolejnego cyklu zrobić stymulację lametta. Z góry bardzo Wam dziękuję za odpowiedź 😘 może też od raz coś powiecie o sobie, jak to u Was wygląda?:)

  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 26 października 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleksandraOla wrote:
    Witam dziewczyny :) staramy się z narzeczonym od stycznia 2021. Mam PCOS, długie cykle. Obserwując moje cykle od stycznia, praktycznie za każdym razem była owulacja tylko bardzo późno np w 30 dniu cyklu czy nawet 40. Teraz jestem w 39 dc owulacji dalej nie było. Byłam wczoraj na monitoringu i pęcherzyk urósł, w tamtym tygodniu miał 5mm a wczoraj 12mm jednak moja ginekolog mówi że te pęcherzyki są "za stare" podobno widać na USG (pęcherzyk nie jest cały czarny w środku ale jakby z białymi lekkimi przebarwieniami) i że z tego cyklu to nic nie będzie. Prawdopodobnie przyczyną tego właśnie że jest nie udaje może być ta późna owulacja i "stare" pęcherzyki. Kochane powiedzcie mi, miała któraś z Was tak? Czy faktycznie mimo że jest owulacja przy takich długich cyklach nie da się zajść w ciążę? Plan jest taki żeby teraz wziąć duphaston na wywołanie owulacji a od kolejnego cyklu zrobić stymulację lametta. Z góry bardzo Wam dziękuję za odpowiedź 😘 może też od raz coś powiecie o sobie, jak to u Was wygląda?:)

    Nie wiem co lekarz ma na myśli mówiąc stare pęcherzyki, podejrzewam że chodzi mu o kiepską jakość tych pęcherzyków. Na poprawe jakości pecherzyków i komórek jajowych poleca sie Nac, q10, wit a+e, inozytol. Ja też miałam takie późne owulacje, w pierwszą ciąże zaszłam z owulki w 40dc.. niestety nie udało sie jej utrzymać. Takie późne owulacje zazwyczaj są gorszej jakości niestety ale to że je masz to już połowa sukcesu😊
    duphaston sie bierze na wywołanie okresu nie owulacji 😉

    Byłam ostatnie dwa cykle stymulowana lamettą i ten drugi okazał sie szczęśliwy więc trzymam kciuki też za Ciebie ✊ Owulacja nadal była dość późno bo w 19dc ale to i tak dużo lepiej niż 30 czy 40dc. Tylko sie nie smuć jak za pierwszym razem nie wypali. Często przy lametcie ten pierwszy cykl jest na rozbujanie organizmu.

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
  • AleksandraOla Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 26 października 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, dziękuję Ci za bardzo pocieszająca odpowiedź :) i gratuluję ❤️😘
    Tak ten duphaston to na wywołanie ale tak myślę że może poczekam po prostu na okres zamiast go wywoływać choć to pewnie dłużej potrwa :) dostałam duphaston, bo to już 39 dzień a owulacji jeszcze nie było (pęcherzyk urósł ale narazie ma 12mm więc może za 4-5 dni będzie owualcja ale nawet jeżeli by była to ten pęcherzyk jest złej jakości i podobno o tak nic z tego nie będzie..)
    Pewnie właśnie chodzi o kiepską jakość pęcherzyków przy takich długich.
    Z witamin to biorę fertistim, witaminę adek, olej lniany z czarnuszki k i wiesiołka :)
    Przy tej lamettcie to i tak jeżeli w 2 cyklu się udało to super wiadomość!
    Ogólnie długo się staraliscie o dziecko?:)

  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 26 października 2021, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AleksandraOla wrote:
    Super, dziękuję Ci za bardzo pocieszająca odpowiedź :) i gratuluję ❤️😘
    Tak ten duphaston to na wywołanie ale tak myślę że może poczekam po prostu na okres zamiast go wywoływać choć to pewnie dłużej potrwa :) dostałam duphaston, bo to już 39 dzień a owulacji jeszcze nie było (pęcherzyk urósł ale narazie ma 12mm więc może za 4-5 dni będzie owualcja ale nawet jeżeli by była to ten pęcherzyk jest złej jakości i podobno o tak nic z tego nie będzie..)
    Pewnie właśnie chodzi o kiepską jakość pęcherzyków przy takich długich.
    Z witamin to biorę fertistim, witaminę adek, olej lniany z czarnuszki k i wiesiołka :)
    Przy tej lamettcie to i tak jeżeli w 2 cyklu się udało to super wiadomość!
    Ogólnie długo się staraliscie o dziecko?:)

    Ciężko powiedzieć. Nie zabezpieczaliśmy sie 2 lata ale bez myślenia o tym szczególnie (z nastawieniem, że dobrze jak sie uda a jak nie to później pomyślimy co dalej) a 3 rok już był z diagnostyką i po drodze to poronienie.

    Ja bym na Twoim miejscu wzięła chyba tego dupka i nie traciła czasu zwłaszcza jeśli nie zanosi sie póki co na okres. Zrobisz jak uważasz oczywiście😊 Trzymam kciuki✊

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
  • AleksandraOla Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 26 października 2021, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem :) ale super że się Wam udało ❤️

    My generalnie też już długi czas się nie zabezpieczamy, gdzieś ok dwa lata ale to było też na zasadzie że jak się uda to super jak nie to też nic się nie dzieje. Od stycznie już tak konkretnie obserwowałam kiedy jest owulacja itp i wiem że była ale nic z tego nie wychodzi.

    Zobaczymy jak pójdzie że stymulacja bo to będzie pierwszy cykl :) może faktycznie wezmę ten duphaston. Bo ogólnie to liczę na to że może jeszcze w tym cyklu bedzie owulacja.. w sumie ginekolog mówiła że ten pęcherzyk i tak jest już zły ale tak jakoś mam nadzieję że może jednak.
    U mnie niestety to PCOS tak wydłuża cykle mimo że badania hormonalne mam właściwie ok, to jednak te cykle są bardzo długie.

    Też podobno ta lametta jest lepsza niż clomid, chociaż jeszcze rzadziej stosowana. No zobaczymy.. :)

    Dziękuję za trzymanie kciuków 😁👍

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ