Odpowiedz
Forum > Starając się - ogólne > Stosunek LH do FSH
Rozpocznij Kalendarz Owulacji - zajdź w ciążę 2 X szybciej
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Tyłozgięta
Znajoma
1

Wysłany: 22 listopada, 17:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej, robiłam badania hormonów w 3 dniu cyklu i stosunek lh to fsh wynosi tylko 0.44. Miesiączki mam regularne jedynym problemem jest plamienie w fazie lutealnej. Progesteron też ponoć w normie bo 21 dc wynosił 12.95 . Jednak bardzo się przestraszyłam tego stosunku lh do fsh naczytalam się tyle o niedoczynność przysadki.. Nie wiem co myśleć czy jest tu ktoś z podobnym wynikiem ? Lekarza mam dopiero za kilka dni

Spirit
Autorytet
678

Wysłany: 23 listopada, 21:47
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nie mam swoich starych wynikow, ale z tego co pamietam mialam podobne, mimo wykluczenia problemow z przysadka rezonansem. Lekarze mowili, ze z takimi wynikami nie uda mi sie zajsc w ciaze - kłamali ;)

Tyłozgięta
Znajoma
1

Wysłany: 24 listopada, 18:24
Cytuj | (1) | Zgłoś
Spirit napisała:
Nie mam swoich starych wynikow, ale z tego co pamietam mialam podobne, mimo wykluczenia problemow z przysadka rezonansem. Lekarze mowili, ze z takimi wynikami nie uda mi sie zajsc w ciaze - kłamali ;)
U mnie lekarze rozkładają ręce. Mówią że progesteron jest prawidłowy i jedynie chca leczyć mnie antykoncepcja, a mnie chodzi o to aby zajsc w ciążę. A staram się od kilku miesięcy juz i nic:(

przedszkolanka:) lubi tę wiadomość

Spirit
Autorytet
678

Wysłany: 24 listopada, 19:42
Cytuj | (0) | Zgłoś
U mnie powiedzieli że "z takimi wynikami to mi życzą powodzenia bo różne cuda się zdarzają ale nie mam na co liczyć" także ja takimi opiniami bym się nie przejmowała i szukała kogoś kto powie że działamy. Miałaś coś sprawdzane z przysadka?

Tyłozgięta
Znajoma
1

Wysłany: 24 listopada, 20:17
Cytuj | (0) | Zgłoś
Spirit napisała:
U mnie powiedzieli że "z takimi wynikami to mi życzą powodzenia bo różne cuda się zdarzają ale nie mam na co liczyć" także ja takimi opiniami bym się nie przejmowała i szukała kogoś kto powie że działamy. Miałaś coś sprawdzane z przysadka?
Nie, dopiero w poniedziałek idę z wynikami do nowego ginekologa,ale jak powie mi podobnie jak mówiono Tobie to chyba się tam rozplacze. Może cuda się zdarzają Ale jeżeli będą mieli rację to nawet nie chce myśleć:(

Spirit
Autorytet
678

Wysłany: 24 listopada, 20:28
Cytuj | (0) | Zgłoś
Nie będą mieli, o to mi chodziło że gadają głupoty zamiast pomyśleć co mówią i żebyś się nie przejmowała. Ja chodziłam na monitoring cyklu i często to wygląda tak że lekarz robi usg notatkę mówi jakąś fazą i do widzenia(niestety) aż akurat był wolny termin u jakiegoś młodego lekarza który mnie spytał jak jestem leczona itp i żebym przyszła do niego to coś wymyślimy i był otwarty na różne badania, miał naprawdę super podejście. Akurat w tym cyklu się udało więc nie byłam już u niego ale bardzo mi się wtedy spodobało że był otwarty na różne opcje, musisz poszukać kogoś takiego :)

Tyłozgięta
Znajoma
1

Wysłany: 2 grudnia, 14:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
Spirit napisała:
Nie będą mieli, o to mi chodziło że gadają głupoty zamiast pomyśleć co mówią i żebyś się nie przejmowała. Ja chodziłam na monitoring cyklu i często to wygląda tak że lekarz robi usg notatkę mówi jakąś fazą i do widzenia(niestety) aż akurat był wolny termin u jakiegoś młodego lekarza który mnie spytał jak jestem leczona itp i żebym przyszła do niego to coś wymyślimy i był otwarty na różne badania, miał naprawdę super podejście. Akurat w tym cyklu się udało więc nie byłam już u niego ale bardzo mi się wtedy spodobało że był otwarty na różne opcje, musisz poszukać kogoś takiego :)
Hmm mój nowy ginekolog u którego byłam parę dni tem oglądając moje wyniki stwierdził że nie widzi nic złego przepisał mi luteine którą mam brać od 16do 26 dnia cyklu.

Wiadomość wyedytowana przez autora 2 grudnia, 14:41

Spirit
Autorytet
678

Wysłany: 2 grudnia, 17:27
Cytuj | (1) | Zgłoś
No i widzisz :) Ja też brałam luteine, jeszcze przed ciaza i potem w juz nie odstawialam:) Trzymam kciuki!:)

Tyłozgięta lubi tę wiadomość

terka
Autorytet
1621

Wysłany: 3 grudnia, 08:23
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tyłozgięta napisała:
Hmm mój nowy ginekolog u którego byłam parę dni tem oglądając moje wyniki stwierdził że nie widzi nic złego przepisał mi luteine którą mam brać od 16do 26 dnia cyklu.

A jak długie masz cykle? Standardowo 28dniowe z owulacja 14dc? Jeśli tak to w porządku, jeśli dłuższe to biorąc luteine przed owulacja po prostu ją zablokujesz i tyle ze starań... Bez wiedzy czy i kiedy była owulacja bez sensu brać luteine (która jest progesteronem w tabletkach). Mówię z doświadczenia bo moje cykle przed ciąża były ok 32dniowe. Owu punktualnie ale 18 gora 19dc. Gdybym brała od 16dc luteine, dziecka by z tego nie było

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 grudnia, 08:24

20170423040123.png
li-73332.png
Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
6.11 6200g, 64cm :)

Tyłozgięta
Znajoma
1

Wysłany: 3 grudnia, 17:13
Cytuj | (0) | Zgłoś
terka napisała:
A jak długie masz cykle? Standardowo 28dniowe z owulacja 14dc? Jeśli tak to w porządku, jeśli dłuższe to biorąc luteine przed owulacja po prostu ją zablokujesz i tyle ze starań... Bez wiedzy czy i kiedy była owulacja bez sensu brać luteine (która jest progesteronem w tabletkach). Mówię z doświadczenia bo moje cykle przed ciąża były ok 32dniowe. Owu punktualnie ale 18 gora 19dc. Gdybym brała od 16dc luteine, dziecka by z tego nie było
Mam cykle 28 - 30 dniowe. Robię testy owulacyjne, zamierzam zacząć brać dwa dni po pozytywnym teście owulacyjnym myślę że wystarczy :) choć będzie to trochę później niż zalecił lekarz.

Tyłozgięta
Znajoma
1

Wysłany: 3 grudnia, 17:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
Spirit napisała:
No i widzisz :) Ja też brałam luteine, jeszcze przed ciaza i potem w juz nie odstawialam:) Trzymam kciuki!:)
A od którego dnia cyklu zaczęłas brać luteine? Właśnie obawiam się żeby zbyt wcześnie nie zacząć i nie zablokować owulacji.

terka
Autorytet
1621

Wysłany: 3 grudnia, 18:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tyłozgięta napisała:
Mam cykle 28 - 30 dniowe. Robię testy owulacyjne, zamierzam zacząć brać dwa dni po pozytywnym teście owulacyjnym myślę że wystarczy :) choć będzie to trochę później niż zalecił lekarz.

2 dni od pozytywnego testu jest owulacja. Nie w dniu pozytywnego testu tylko 24-36h po. To tak żebyś nie wzięła za wcześnie ;)

20170423040123.png
li-73332.png
Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
6.11 6200g, 64cm :)

Spirit
Autorytet
678

Wysłany: 3 grudnia, 19:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tyłozgięta napisała:
A od którego dnia cyklu zaczęłas brać luteine? Właśnie obawiam się żeby zbyt wcześnie nie zacząć i nie zablokować owulacji.
KomBinowalam po swojemu, jak mi się wydawało że owulacja była to wtedy brałam. Mierzyłam wtedy temperaturę, robiłam testy owu itp. Ogólnie ok 16-17 z tym że ja tak robiłam kilka miesięcy i przez to cykl się unormowal

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)