Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Styczniowe testowanie, czyli szczęśliwy początek Nowego Roku :)
Odpowiedz

Styczniowe testowanie, czyli szczęśliwy początek Nowego Roku :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedronka89 wrote:
    Ata bardzo mi przykro trzymaj się kochanie. Popłacz sobie wyrzuć to z siebie. Teraz czujesz brak sensu ale mam nadzieję że znajdziesz siłę do walki i jeszcze przytulisz swoje maleństwo.

    Evella kurczę jaki niejednoznaczny wynik ale tak jak mówią dziewczyny może ciążą jest baardzo wczesna i jeszcze beta ładnie skoczy
    Nie wierzę że się uda poprostu nie wierzę bo dlaczego tak się mogło.stac

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka wrote:
    Przyszła beta dziewczyny. U mnie 725,8 ;) jednostki mlU/ml
    Ja też chcę taka w Walentynki ❤️

    Chmurka lubi tę wiadomość

  • justyna1719 Autorytet
    Postów: 10007 5107

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata114 wrote:
    Beta 22. Żyć mi się nie chce wszystko straciło już sens. Nie staram.juz się o dziecko więcej tego nie zniosę mam dość takiego zycia
    Przykro mi, ale walcz dalej 😘 w końcu się uda 😘😘😘😘

    63644240ef.png

    👱‍♀️33 lat, 🤵38 lat
    Starania od czerwca 2018
    ❌Problem męski azoospermia - zespół klinefeltera
    📌1 IUI - lipiec 2021 - nieudane ☹️
    📌2 IUI - październik nieudane ☹️

    🧫 04.11 IN VITRO
    🧫30. 11 punkcja-pobrano 18 cumulusow ✊✊ z czego 12 prawidłowych
    🧫31.11 - mamy 5 zarodków
    ❄️ Jeden zarodek C.C.C.
    🤢Grudzień - Stop Covid ☹️
    ⛄07.02 Transfer-Blastka 3CC 🙏
    👶3dpt - prog 41
    👶7dpt beta 38,2, prog 46,82
    👶9dpt 120,7
    👶11dpt - 409,5, prog 47,82
    👶15dpt - 1592, prog 40,82
    👶21dpt - 8735 - prog39,15
    ❤️04.03 (25dpt) mamy serduszko ❤️

    *AMH 2,35
    *TSH 2,97 - (Euthyrox) 1,56 (13.12)
    *FSH 6,36
    *Homocysteina 11,66 (28.10), 4,86 (13.12)
    *Insulinooporość - Glucophage 500
    Suplementy: kwas foliowy, witamina B12, ashawaganda, Magne B6, omega 3, preventic z wit D3, witamina C, koenzym Q10
  • kłot Autorytet
    Postów: 803 923

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka to widzę jedziemy na jednym wózku, jakoś podobnie mamy 😁 moja gin napisała że bdb wyniki i żebym zeszła z brania 2x proga na 1x na noc :) umówiona wizyta tą 3 lutego, czyli dokładnie za 2 tyg, już może będzie serduszko slychac❤

    Ata a ile się staracie ? Ja też miałam takie kryzysy, przeszłam tylu ginekologow, badanie drożności jajowodow, histeroskopie, mnóstwo Bólu fizycznego i psychicznego i w końcu po prawie 2,5 roku starań udało się...

    boo123, Koteczka82 lubią tę wiadomość

    cb7w9jcgx8lte4p1.png
    29l.
    Wyniki męża- ok
    HSG- jajowody drożne
    Histeroskopia - usunięte zrosty przy szyjce macicy. Najprawdopodobniej czynnik maciczny
    Po ponad 2 latach starań
    16.01 BetaHCG - 195,10 <3
    20.01 Beta 896,40 <3 <3
    24.01 Beta 2646 <3 <3 <3
    Czekamy na synka 💙 termin 30.09.20r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam Wasze dzisiejsze treningi? Raport poproszę ❤️

    Ja jade na małe zakupy, zaraz wracam i lecę pobiegać 20 minutek, bo później mój P. Na mecz jedzie :) a wieczorem dokładam brzuszki 💪

  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 3048 3979

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już sama nie wiem co myśleć... Boli mnie brzuch tak okresowo i to dość mocno. Wzięłam nospe i leżę... Niech się dzieje wola nieba..

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- mamy ♥️ i 2 mm dzidziusia 🥹
    24.05- 2,9 cm dzidziusia , 164/min ♥️
    29.05-4,2 cm dzidziusia , 176/min ♥️
    03.06-NIFTY - NISKIE RYZYKA
    12.06-PRENATALNE-6,5 cm zdrowego dzidziusia ♥️
    20.06- 91 g szczęścia pod sercem ♥️
    14.07- GENDER REAVEL PARTY 🩷🩵🎉
    18.07 - VII USG ⏳
    06.08 - POŁÓWKOWE

    preg.png
  • Tysia150 Autorytet
    Postów: 812 676

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle28 wrote:
    Ja już sama nie wiem co myśleć... Boli mnie brzuch tak okresowo i to dość mocno. Wzięłam nospe i leżę... Niech się dzieje wola nieba..
    Kiedy idziesz powtórzyć bete?
    Ściskam mocno.

    Mutacja genu m1ap u męża
    Biopsja mtese 09.2021(3 słomki)
    14.10.22 punkcja
    7 komórek 7 plemników ♥️
    15.10 3 komórki zapłodnione
    19.10 transfer (odwołany, zarodki zatrzymały się 18.10)
    04.2024 inseminacja nasieniem dawcy
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    motylek1909 wrote:
    Ja też chcę taka w Walentynki ❤️
    Będzie! Przecież już Ci wywrożyłam;)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Pszczolka36l Autorytet
    Postów: 2148 1503

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ATA przykro mi 😞 wiem co czujesz.

    Chmurka gratuluje.

    Ewella trzymam kciuki.

    Chmurka lubi tę wiadomość

    04.01.2020 💔
    14.03.20 1 IUI 😔
    06.05 IUI 😔
    29.03.21 usunięcie żylaków powrózka u M.
    Biegnij przed siebie, uciekaj, zanim złapie Cię czas.Pewnie przed siebie idź nim zmęczenie da o sobie znać.Świat dla nikogo się nie zatrzyma,Zdradzi Cię nie raz.Biegnij przed siebie, kierunek trzymaj z wiatrem lub pod wiatr.
  • Mamba91 Autorytet
    Postów: 609 361

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko co tu się dziś dzieje... Dziewczyny 3majcie się i płaczcie ile trzeba. Ściskam Was mocno!
    Evelle kciuki cały czas zaciśnięte!


    Ja nadal nie wiem na czym stoję idę jutro na bete... Możliwe, że ta dosłownie kropla krwi z sb wieczorem to implantacja w 12dpo i test rano nie wyszedł bo za wcześnie?🙄

    2nn33e3k7q5t268q.png

    31+0 - 1813g 😍
    21+2 - 450g szczęścia 🥰
    22.07 będzie córeczka - Amelka 🥰
    06.05 zarodek z serduszkiem 💗
    27.04 16dpo - 540,90; 18 dpo - 1238 😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Evelle28 wrote:
    Ja już sama nie wiem co myśleć... Boli mnie brzuch tak okresowo i to dość mocno. Wzięłam nospe i leżę... Niech się dzieje wola nieba..

    No spa nie zaszkodzi dzidzi więc spokojnie możesz sobie ulżyć, ja wierzę że beta skoczy masz ładny wykres

  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kłot wrote:
    Chmurka to widzę jedziemy na jednym wózku, jakoś podobnie mamy 😁 moja gin napisała że bdb wyniki i żebym zeszła z brania 2x proga na 1x na noc :) umówiona wizyta tą 3 lutego, czyli dokładnie za 2 tyg, już może będzie serduszko slychac❤

    Ata a ile się staracie ? Ja też miałam takie kryzysy, przeszłam tylu ginekologow, badanie drożności jajowodow, histeroskopie, mnóstwo Bólu fizycznego i psychicznego i w końcu po prawie 2,5 roku starań udało się...
    No podobnie. Ja jeszcze nie dzwonilam się umówić. Jutro będę dzwonic;) zobaczymy na kiedy;)

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Morwa Autorytet
    Postów: 17069 27156

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lalia wrote:
    Znalazłam:

    “Jeśli dojdzie do zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej, a odbywa się to między 6 a 8 dniem po owulacji, to 48 godzin później we krwi pojawia się wykrywalne stężenie HCG (1 mIU/ml). "

    Co do dniem zagnieżdżenia, to wszędzie podają najczęściej między 6 a 12 dpo 🤔
    To widełki orientacyjne.. tak naprawdę różnie może być. Natura jest zaskakująca . Ja Ci opiszę sprawę tak. Dochodzi do zapłodnienia. Komórka wędruje jajowodem i ciągle się dzieli. W 5 dobie (niekiedy osiaga tą postac w 6 dobie) od zapłodnienia powinna osiągnąć postać blastocyty , który jest zdolny wyjść z otoczki i rozpocząc proces zagniezdzenia. Wyjście z otoczki może nastąpić nawet w 6 dobie (w 7 u tego ,którą postać blastocyty osiągnął w 6 dobie). Proces zagniezdzenia chwile trwa (około 4 dni).

    Ja jak podchodziła do in vitro to podali mi właśnie taki 5 dniowy zarodek. W kolejnej dobie zaczął się wszczepiać (6 doba).
    4dpt(4 dni po transferze) 9dpo beta: 3,7
    5dpt (10dpo) : 22,8
    7dpt (12dpo) : 110
    10dpt (15dpo): 351,9
    12dpot (17dpo): 673,8
    14dpt( 19dpo) : 1434

    Przy drugim transferze miałam podany 6 dniowy zarodek (postać blastocyty osiagnął dopiero w 6 dobie nie jak poprzedni w 5 dobie).
    4dpt(4 dni po transferze) 10dpo beta: 5,52
    7dpt ( 13dpo) : 46,91
    10dpt(16dpo): 235,60
    13dpt (19dpo) : 1257

    Przy pierwszym transferze podali mi dwa zarodki , tylko jeden pozostał z nami i mamy córkę, przy drugim transferze miałam podany jeden zarodek, który z nami niestety nie pozostał..

    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17155 23884

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 stycznia, 11:26

    kłot lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8511 18607

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morwa wrote:
    To widełki orientacyjne.. tak naprawdę różnie może być. Natura jest zaskakująca . Ja Ci opiszę sprawę tak. Dochodzi do zapłodnienia. Komórka wędruje jajowodem i ciągle się dzieli. W 5 dobie (niekiedy osiaga tą postac w 6 dobie) od zapłodnienia powinna osiągnąć postać blastocyty , który jest zdolny wyjść z otoczki i rozpocząc proces zagniezdzenia. Wyjście z otoczki może nastąpić nawet w 6 dobie (w 7 u tego ,którą postać blastocyty osiągnął w 6 dobie). Proces zagniezdzenia chwile trwa (około 4 dni).

    Ja jak podchodziła do in vitro to podali mi właśnie taki 5 dniowy zarodek. W kolejnej dobie zaczął się wszczepiać (6 doba).
    4dpt(4 dni po transferze) 9dpo beta: 3,7
    5dpt (10dpo) : 22,8
    7dpt (12dpo) : 110
    10dpt (15dpo): 351,9
    12dpot (17dpo): 673,8
    14dpt( 19dpo) : 1434

    Przy drugim transferze miałam podany 6 dniowy zarodek (postać blastocyty osiagnął dopiero w 6 dobie nie jak poprzedni w 5 dobie).
    4dpt(4 dni po transferze) 10dpo beta: 5,52
    7dpt ( 13dpo) : 46,91
    10dpt(16dpo): 235,60
    13dpt (19dpo) : 1257

    Przy pierwszym transferze podali mi dwa zarodki , tylko jeden pozostał z nami i mamy córkę, przy drugim transferze miałam podany jeden zarodek, który z nami niestety nie pozostał..

    Morwa, pewnie, że to tylko widełki orientacyjne, zawsze to może być plus/minus.

    Dzięki, że mi to tak opisałaś, uwielbiam biologię 😊 dobrze zrozumiałam, że chodziło Ci o to, że równie dobrze do zapłodnienia może dojść wcześniej niż po 6 dpo oraz że beta może się wydzielać później niż po 48 h? 🤔

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Lalia Autorytet
    Postów: 8511 18607

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ata, bardzo mi przykro, nie znajduję słów pocieszenia, jesteśmy przy Tobie gdybyś tego potrzebowała ☹️

    Motylek, u mnie dzisiaj wszedł trening nóg, klatki i barków 💪

    Chmurka i kłot, jesteście brzuszkowymi siostrami 😉

    LadySiSi, dalej czekam co u Ciebie ✊🍀

    Chmurka, kłot, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"
    Św. Augustyn


    💙💙 Aleksander 💙💙
    🎂18.12.2020 r. (38+4)🕖 7:12 ⚖️ 3500g📏 53 cm
    age.png

    💙💙 Kacper 💙💙
    🎂13.01.2023 r. (39+1) 🕐00:57 ⚖️3280 g 📏58 cm
    age.png
  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2681 2600

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny my już po badaniu nasienia wyniki maja być w ciągu 3 dni jestem dumna z męża poszło to bardzo szybko byłam z nim. I bardzo mu dopingowałam. Cieszę się że wkońcu jesteśmy już też i po tym badaniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 stycznia 2020, 17:47

    Pszczolka36l, Lalia, Ola_45, nick nieaktualny, nick nieaktualny, zakochanaaw, Koteczka82 lubią tę wiadomość

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • Nadzieja94 Autorytet
    Postów: 2681 2600

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie dziewczyna które ujrzały 2 kreski gratuluję i Trzymam kciuki a tym co dostały @ mocno kibicuje Nowy cyk Nowe nadzieję :)

    Starania od2016r.
    11.2018r. 💔👼
    04.2020r.💔👼
    25.07.2022r.💔👼
    9.02. 2021r. Upragnione wyczekane szczęście Synek OLIWIER 💙
    Bozinko miej nas w opiece 🙏


    18.08.2022r beta 4,1 próg 4
    22.08.2022r CUD🤍 beta 44,09 próg 10
    24.08.2022r beta 137 próg 20
    26.08.2022r beta 415 próg 29
    29.08.2022r beta 1529 próg 17,7
    31.08.2022r pęcherzyk 6mm🍀
    9.09.2022r jest okruszek jest 💓
    Rośnij okruszku ❤
    20.10.22r Badania prenatalne zdrowa w 90%dziewczynka💗🎀
    Pappa prawidłowe Niskie ryzyka
    8.12.22r połówkowe będzie Dziewczynka 🎀❤
    16.01.23r 960gram cudu córeczki
    Nadii 🥰
    2.05.2023 Upragniona,wyczekana córeczka Nadusia🩷

    Oliwier💙
    event.png

    Nadia💗
    s-event.png
  • ladySiSi Autorytet
    Postów: 1008 915

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłot i Chmurka super, piękne bety.
    Niestety i ja dostałam swoje wyniki.

    Ata, łącze się z Tobą w bólu. Życie czasem bywa okrutne i lubi nas doświadczać 😭 virtualny przytulak leci

    beta: 7,31 mlU/ml
    prog.: 0,700 ng/ml

    01.2017 - rozpoczęcie starań
    2x - CB (04.2019; 01.2020) ♡
    11.04 (11dpo) ⏸️
    12.04 beta 39, prog 24
    14.04 beta 160
    23.04 beta 5837, prog 45
    29.04 jest ❤

    👽 Niedoczynność tarczycy, hashimoto, częstoskurcz komorowy, PAI-1 4G homo

    "Nienawidzę czekania, ale jeśli dzięki temu będę miała szansę być z tobą, będę czekała tak długo jak trzeba."
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 3048 3979

    Wysłany: 20 stycznia 2020, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ladySiSi wrote:
    Kłot i Chmurka super, piękne bety.
    Niestety i ja dostałam swoje wyniki.

    Ata, łącze się z Tobą w bólu. Życie czasem bywa okrutne i lubi nas doświadczać 😭 virtualny przytulak leci

    beta: 7,31 mlU/ml
    prog.: 0,700 ng/ml
    To mamy podobna betę...

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- mamy ♥️ i 2 mm dzidziusia 🥹
    24.05- 2,9 cm dzidziusia , 164/min ♥️
    29.05-4,2 cm dzidziusia , 176/min ♥️
    03.06-NIFTY - NISKIE RYZYKA
    12.06-PRENATALNE-6,5 cm zdrowego dzidziusia ♥️
    20.06- 91 g szczęścia pod sercem ♥️
    14.07- GENDER REAVEL PARTY 🩷🩵🎉
    18.07 - VII USG ⏳
    06.08 - POŁÓWKOWE

    preg.png
‹‹ 317 318 319 320 321 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Rana po cc – jak o nią dbać na każdym etapie jej gojenia?

Rana po cesarskim cięciu to nie tylko ślad na skórze, lecz także miejsce, które przez wiele tygodni wymaga uważnej pielęgnacji. Od pierwszych dni po operacji aż do momentu, gdy blizna blednie i mięknie, zmienia się zarówno jej wygląd, jak i potrzeby. Sprawdź, co jest typowym etapem gojenia, jak dbać o ranę w domu, czego unikać, a także kiedy zmiany w okolicy blizny wymagają konsultacji z lekarzem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problemy z zajściem w ciążę dotyczą coraz większej liczby par na całym świecie, także w Polsce. Styl życia, stres, zanieczyszczenie środowiska, opóźnianie decyzji o rodzicielstwie – wszystko to wpływa na pogarszające się parametry płodności, również u mężczyzn. W niemal połowie przypadków trudności z płodnością wynikają z czynników męskich. Mimo to temat męskiej płodności wciąż jest marginalizowany, a badanie nasienia – niepotrzebnie kojarzone z czymś wstydliwym. Tymczasem seminogram, czyli analiza nasienia, to podstawowe i bardzo ważne narzędzie diagnostyczne. Sprawdź, kiedy warto je wykonać i co może powiedzieć o Twojej płodności.

CZYTAJ WIĘCEJ