X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Suplementacja
Odpowiedz

Suplementacja

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 13 maja 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BitterSweetSymphony wrote:
    A co znaczy odpowiedni poziom?

    Nasze normy laboratoryjne sa mocno zaniżone. Każdy człowiek powinien mieć tej witaminy conajmniej 100. 130 to już super wynik.
    Wiem, że osoba z najwyższym poziomem wit d3 miała jej ok 320 tylko, że to była osoba chorująca na raka i przyjmowała witaminę d3 w naprawdę wysokich dawkach.

    Wiadomo, że trzeba obserwować swój oragnizm. Jeśli pojawią się jakieś objawy przedawkowanie można sobie spokojnie dawkę zmniejszyć. Organizm jest inteligenty i na pewno da znać jak będzie działo się coś niepokojącego.

    Ja wolę mieć więcej wit d3 bo walczę z poważną przypadłością. A reszta niech robi jak uważa ;)

    Tak-i tu sie zgodzę. Że osoba chorująca na poważną chorobę będzie miała większe zapotrzebowanie na witaminy C i D. Bo one podczas chorób bardzo szybko ulegają niszczeniu i zużyciu. I widzisz podajesz przykłady osób chorych na poważne choroby-nowotwór czy tak jak w Twoim przypadku boreliozę. One faktycznie będą potrzebować większych dawek.
    Ale nie ma takiego zapotrzebowania osoba zdrowa. Sam niedobór to nie choroba, to niedobór. A między chorobą a niedoborem jest różnica. Tego nie można mylić zeby sobie i komuś nie zaszkodzić.
    Zapotrzebowanie jest po prostu inne. Wiem ze normy są zaniżone, choć jakiś czas temu je zawyżyli i wygląda to juz całkiem realnie. Tez zależy o jakich jednostkach mówimy, bo to też różnica.
    Ja jako osoba zdrowa (w zaawansowanej ciąży) mając poziom ok 50 czuje się po prostu świetnie. Wcześniej miałam ok 20-25 i nie był to super wynik co czułam na samopoczuciu. Teraz suplementuje dalej by utrzymać ten poziom i dostarczyć dziecku tej witaminy a nie doprowadzić żeby od urodzenia miał niedobór. Ale nawet dla mnie (gdzie naprawdę cenie sobie wysokie dawki tej witaminy) dawka 100 000 jest zaporową dawką. Przy ostrych niedoborach 12 000 jestem w stanie zrozumieć, żeby ten niedobór nadrobić, a nie jako utrzymanie poziomu... ale no właśnie zależy wszystko od potrzeby organizmu-nie dla każdego takie dawki będą dobre...

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • BitterSweetSymphony Autorytet
    Postów: 2574 1638

    Wysłany: 13 maja 2018, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja nie utrzymuję poziomu dawką 102 000 no bo to byłaby ogromna przesada. Chodziło o to by podnieść poziom na tyle by organizm mógł zacząć z czegoś czerpać na naprawę tego i owego. Teraz łykam dawkę podtrzymującą 15 kropli dziennie (850 jednostek w jednej) i myślę, że to wystarczy dla mnie. Oczywiście zobaczę po samopoczuciu.

    Tak naprawdę każdy indywidualnie musi dobrać sobie dawkę do stanu zdrowia, siły układu immunologicznego, samopoczucia.

    km5sio4pjn03nphx.png
    Nied.tarczycy, Hashi, niskie AMH (0,28), wysokie FSH, MTHFR a1298c hetero i PAI hetero, endo IV st.:
    1).24.04.19r. I Laparo --> 09.05. --> Visanne START/półroczna kuracja)
    2). 03.10.19r. II Laparo

    15.05.2013r. córka Maja ❤️ (ciąża naturalna)
    Moje ANIOŁKI:
    1. Po dwóch latach starań- ICSI - Michalinka 8/9tc (10tc - 09.09.17r.)
    2. Po trzech latach starań naturalny cud - Marcelinka 7/8tc (11tc - 25.08.18r.)

    02.11. 18r.- transfer śnieżynki (3-dniowy zarodek) :(
    29.09.20r. - rozpoczęcie procedury z KD (Eurofertil/Ostrawa)
    13.10.20r. - mamy dawczynie/początek stymulacji
    28.10.20r. - mamy trzy blastki ❄❄❄
    18.11.20r. (11:30) - transfer jednego ⛄ / dwie śnieżynki na zimowisku
    22.11.20r. - dwie kreseczki na teście (4dpt) 🥰/Beta: 6dpt - 27,2/8dpt -101/14dpt - 2091/15dpt - jest pęcherzyk ciążowy (również krwiak)/27dpt - 0,62cm maluszka z bijącym 💗 (133u/min)
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 13 maja 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BitterSweetSymphony wrote:
    No ja nie utrzymuję poziomu dawką 102 000 no bo to byłaby ogromna przesada. Chodziło o to by podnieść poziom na tyle by organizm mógł zacząć z czegoś czerpać na naprawę tego i owego. Teraz łykam dawkę podtrzymującą 15 kropli dziennie (850 jednostek w jednej) i myślę, że to wystarczy dla mnie. Oczywiście zobaczę po samopoczuciu.

    Tak naprawdę każdy indywidualnie musi dobrać sobie dawkę do stanu zdrowia, siły układu immunologicznego, samopoczucia.

    Pisałam że 12000 jako utrzymanie to dużo bo to dawka nadrabiająca prędzej wg mnie. Tamta dawka to dla mnie kosmos ogólnie ;) ale to Ty decydowałaś o tym że tyle będziesz brała-widać Tobie bylo to potrzebne ;) o tym cały czas pisałam :) Że każdy potrzebuje indywidualnie dobrać dawkę dla siebie żeby pomogło a nie zaszkodziło ;)
    Koleżanka pytała o to co zrobić, na pewno bez omówienia szczegółów nie zalecałabym takich dawek jeśli nie ma do tego absolutnych podstaw typu właśnie jakas choroba

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Zuza1 Znajoma
    Postów: 16 1

    Wysłany: 13 maja 2018, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    terka wrote:
    A jaki poziom masz? Bo niedobor moze oznaczać 5 i 20 ;)
    18.20 endokrynolog wczoraj widziL badanie i mówił że mało powinnam mieć ok 100 ale skonsultuję jeszcze ze swoim ginekologiem,jutro mam wizytę.

    Zuza
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 14 maja 2018, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza1 wrote:
    18.20 endokrynolog wczoraj widziL badanie i mówił że mało powinnam mieć ok 100 ale skonsultuję jeszcze ze swoim ginekologiem,jutro mam wizytę.

    O widzisz masz bardzo fajna sytuacje dwóch lekarzy specjalistów pod rząd :)

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ