X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Suplementacja - czy jest ok ?
Odpowiedz

Suplementacja - czy jest ok ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Aaeemm Ekspertka
    Postów: 181 59

    Wysłany: 15 października 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, zaczęliśmy wlasnie swoj 2 cykl starań, mam dzis 3 dzien cyklu. Lekarz nie przepisywał żadnych leków itp bo jest za wczesnie zeby cokolwiek wspomagać, mamy po prostu działać. Jednak stwierdziłam, ze nie zaszkodzi przyjmować witaminki. I tutaj do Was pytanie, czy takim zestawem sobie nie zaszkodzimy ?
    Ja - żelazo, kwas foliowy, witamina C, witamina B6 i kapsułki z oleju z wiesiołka, ale te kapsułki tylko do owulacji.
    Mąż - kwas foliowy, witamina C, witamina B6 i salfazin
    Myślicie, ze jest Ok czy za dużo tego ?
    Bede wdzieczna za podpowiedzi :)

    oar8yx8d1pjoogg2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2017, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że nie za dużo. My łykamy chyba nawet więcej. Więc spokojnie :)

  • Agatek_gagatek Przyjaciółka
    Postów: 78 65

    Wysłany: 16 października 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zastanowiła się jeszcze nad wit. D3 (witamina płodności ;) ).

    2017r. - puste jajo płodowe (10tc)
    2018r. - narodziny zdrowego bobaska
    2019r. - ciąża od 4.09.19r. wg OM, zakończona poronieniem w 11+1 tc
  • Loczek88 Znajoma
    Postów: 16 4

    Wysłany: 27 października 2017, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam summavit D - ale tak okropnie się po nim czułam, że myślałam że oszaleje
    Brałam go w czerwcu po wizycie u ginekologa w Medicover we Wrocławiu (gin kazała mi sobie kupić witaminy własnie wskazując te).
    Po miesiącu brania poszłam zrobić wyniki poziomu żelaza i wyszło za wysokie stąd być może takie złe samopoczucie.

    Zwroty głowy, bóle głowy, wrażenie mrowienia głowy, pulsowanie czoła od wewnątrz.

    Teraz biorę wit D3 + K
    Olej z wiesiołka GAL do owulki
    I to by było na tyle.
    Aaa i piję ziółka Sroki do owulacji.

    Starania od 29/07/2017

    f6d8c7d63c8471b5189562cf8c5308b6.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 października 2017, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez 8 mcy przed zajsciem w ciaze bralam OmegaMed Optima Start - ma jod, kwas foliowy, wit D i DHA. Mąż brał zwykły kwas foliowy i tran.

    Zgadzam się, że warto brac wit D. Wit c wypłukuje się z organizmu bardzo szybko i tutaj działałabym bardziej owocami :)

    Edit: Udało się nam w 2 cyklu starań.

    Powodzenia!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 października 2017, 18:57

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 1 listopada 2017, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny

    Jestem tutaj nowa :)
    Moge sie dolaczyc do pogaduszek

    Co do suplementow ja juz tyle roznych biore I mam wrazenie ze nic to nie daje :( staramy sie 24 miesiace a obydwoje przebadni i wszytko jest ok juz nie wiem o co w tym wszytkim chodzi

    Ja biore
    wiesiolek
    tran
    D3
    kwas foliowy
    beta karoren
    pilam przez jakis czas niepokalanek



    pozd

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 1 listopada 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila14m wrote:
    Czesc dziewczyny

    Jestem tutaj nowa :)
    Moge sie dolaczyc do pogaduszek

    Co do suplementow ja juz tyle roznych biore I mam wrazenie ze nic to nie daje :( staramy sie 24 miesiace a obydwoje przebadni i wszytko jest ok juz nie wiem o co w tym wszytkim chodzi

    Ja biore
    wiesiolek
    tran
    D3
    kwas foliowy
    beta karoren
    pilam przez jakis czas niepokalanek



    pozd

    Czesc. Jakie badania mieliscie robione? Mąż dobrze przebadany? Owulacje potwierdzone?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 1 listopada 2017, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czesc Edwarda20

    Tak owulacja potwierdzona
    Maz przebadany sperma w normie jak na jego wiek
    Ja miałam zrobione wszystkie hormony podobno ok tak lekarz stwierdził moja tarczyca wporzatku dwa razy miałam stymulowana owulacje za każdym razem miałam ok 2 jajeczek ale jakoś do zapłodnienia nie doszło i tak od 24miesiecy czekamy na cud bo niby wszystko ok miesiączki regularne pomiędzy 26-28 wiec nie najgorzej jedyne co to mam strasznie boloncy pierwszy dzień okresu poprostu umieram ale nie raz mówiłam lekarzowi ze moze coś z tym nie tak zawsze jazdy mi powtarzał ze jak sobie urodzę to mi przejdzie hmmm tylko póki co nie mogę zajść a No i od 20 lat nie mogę sie wyleczyć z trądziku a skończyłam 35lat zawsze myślam ze to hormony a tu wszystko wporzadku

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 1 listopada 2017, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez zawsze miałam bardzo bolące miesiączki i trądzik tez a wszystkie hormony (oprócz podwyższonego tsh) super. Wiec to raczej nie jest problemem.
    Hmm 2 lata to naprawde duzo jesli chodzi o starania. Moze warto by bylo zaglebic sie w immunologie np? Sprawdzalas moze rezerwę w jajnikach?

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 1 listopada 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze warto udac sie do kliniki nieplodnosci? Masz zaufanie do swojego lekarza? endokrynolog powinnien zobaczyc Twoje wyniki hormonow. Moj otwarcie powiedzial ze na pierwszy rzut oka jest ok ale warto udac sie do endokrynologa. nie kazdy pewnie powie szczerze ze az tak dobrze na tym sie nie zna;)
    pytam bo sa naprawde rozni lekarze i nei warto "trzymac" sie jednego.
    Klinika leczenie nieplodnosci bylaby najlepszym rozwiazaniem.

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • plemniczka Autorytet
    Postów: 3730 7598

    Wysłany: 1 listopada 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ile wit B powinno sie przyjmowac? czy jesli w witaminach dla starających sie o ciąze jest juz witamina b to czy przyjmowac jeszcze osobno ta witamine?

    2nn3skjo0mk8tm7j.png

    0ep1dkp.png
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 2 listopada 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wydaje mi sie ze bez sensu juz wiecej..zapytaj najlepiej lekarza.
    ja nie jestem zwoleniczka przyjmowania tysiaca suplementow i witamin

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • Margolka83 Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 3 listopada 2017, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny,
    A ja chciałam z kolei zapytać czy możecie polecić jakiś dobry preparat zawierający folian, a nie kwas foliowy? Narazie przyjmuję Femibion0, który zawiera kwas foliowy i własnie foilan.

    Starania o drugiego bobasa
    mhsv3e5etcavkmi2.png</a>
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 3 listopada 2017, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plemniczka wrote:
    dziewczyny ile wit B powinno sie przyjmowac? czy jesli w witaminach dla starających sie o ciąze jest juz witamina b to czy przyjmowac jeszcze osobno ta witamine?
    Jest np w femibionie. Ale nie bierz niczego na własną rękę.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2017, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Jest np w femibionie. Ale nie bierz niczego na własną rękę.

    W takich preparatach są śladowe ilości raczej nie przedawkuje bo wszystkie inne preparaty z dużymi dawkami leczniczymi są na receptę. A jednak wychodzi ze wiekszosc ma niedobory a nie nadmiary. Można tez sobie zbadac poziom witamin.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2017, 10:22

  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 3 listopada 2017, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda20 tak miałam sprawdzona rezerwę wszystko super jak na mój wiek tak mi powiedzieli ze nie mam sie tym martwić ale póki co to nic sie nie dzieje milalam tez robiony kontrast w jajowodach by zobaczyć czy nie są zablokowane i tez są ok wiec wszystko wskazuje ze jest ok ze mną zreszta mój maz tez przebadany nie ma problemu ze sperma wszystko w normie naprawdę już mi brakuje pomysłów co jeszcze mogę zrobić

    Blumchen30 właśnie miałam mowić ze jesteśmy zapisani na wizytę na grudzień do kliniki niepłodności i zobaczymy co dalej ale staram sie brać te wszystkie suplementy by być w dobrej formie itd moze mi coś to pomoże mam nadzieje

    Pozd

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2017, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila14m wrote:
    Edwarda20 tak miałam sprawdzona rezerwę wszystko super jak na mój wiek tak mi powiedzieli ze nie mam sie tym martwić ale póki co to nic sie nie dzieje milalam tez robiony kontrast w jajowodach by zobaczyć czy nie są zablokowane i tez są ok wiec wszystko wskazuje ze jest ok ze mną zreszta mój maz tez przebadany nie ma problemu ze sperma wszystko w normie naprawdę już mi brakuje pomysłów co jeszcze mogę zrobić

    Blumchen30 właśnie miałam mowić ze jesteśmy zapisani na wizytę na grudzień do kliniki niepłodności i zobaczymy co dalej ale staram sie brać te wszystkie suplementy by być w dobrej formie itd moze mi coś to pomoże mam nadzieje

    Pozd

    Wrogość śluzu? Mutacje? Immunologia i genetyka zostają. Jakaś przyczyna musi być nie daj sobie wmówić ze jest wszystko cacy skoro od 2 lat nie możecie jako para splodzic dziecka. Jakieś poronienia po drodze ciążę biochemiczne? Dobrze ze sie udacie do kliniki bo myślę ze cos pomogą. A druga sprawa jest jednak taka że zgodnie z medycyna płodność po 30 maleje a po 35 r zycia leci drastycznie w dół niestety,takze im szybciej sie zajac leczeniem tym lepiej wg mnie. Powodzenia :)

  • kasienka1188 Przyjaciółka
    Postów: 80 23

    Wysłany: 3 listopada 2017, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od roku biorę femibion natal 1. A czy mężczyzna powinien też brać jakieś suplementy w trakcie starań? Jeśli mój mąż ma 37 lat (nie ma dzieci) to powinien zrobić jakieś badania? Czy bariera wieku nie dotyczy facetów?
    Dodam, że zaczynamy drugi cykl starań. Dać sobie po prostu czas?

    29 lat, starania wstrzymane na kilka miesięcy

    fc6fd5c0d922ecc4903d1293fd003df1.png
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 3 listopada 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ila14m wrote:
    Edwarda20 tak miałam sprawdzona rezerwę wszystko super jak na mój wiek tak mi powiedzieli ze nie mam sie tym martwić ale póki co to nic sie nie dzieje milalam tez robiony kontrast w jajowodach by zobaczyć czy nie są zablokowane i tez są ok wiec wszystko wskazuje ze jest ok ze mną zreszta mój maz tez przebadany nie ma problemu ze sperma wszystko w normie naprawdę już mi brakuje pomysłów co jeszcze mogę zrobić

    Blumchen30 właśnie miałam mowić ze jesteśmy zapisani na wizytę na grudzień do kliniki niepłodności i zobaczymy co dalej ale staram sie brać te wszystkie suplementy by być w dobrej formie itd moze mi coś to pomoże mam nadzieje

    Pozd


    Powodzenia!!!!

    82dox1hpk6gsfajc.png
  • blumchen30 Autorytet
    Postów: 465 205

    Wysłany: 3 listopada 2017, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margolka83 wrote:
    Witam dziewczyny,
    A ja chciałam z kolei zapytać czy możecie polecić jakiś dobry preparat zawierający folian, a nie kwas foliowy? Narazie przyjmuję Femibion0, który zawiera kwas foliowy i własnie foilan.


    ja kupilam z firmy SOLGAR foliany, 50 tabletek okolo 60 zl dokladnie juz nie pamietam..biore go co drugi-trzeci dzien tak na wszelki wypadek jakby byl problem z przyjmowaniem normalnego kwasu foliowego.

    82dox1hpk6gsfajc.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ