Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Suplementacja - czy jest ok ?
Odpowiedz

Suplementacja - czy jest ok ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2657

    Wysłany: 3 listopada 2017, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasienka1188 wrote:
    Ja od roku biorę femibion natal 1. A czy mężczyzna powinien też brać jakieś suplementy w trakcie starań? Jeśli mój mąż ma 37 lat (nie ma dzieci) to powinien zrobić jakieś badania? Czy bariera wieku nie dotyczy facetów?
    Dodam, że zaczynamy drugi cykl starań. Dać sobie po prostu czas?

    Wedlug mnie, jesli np pali, ma niezdrową dietę czy zupelny brak ruchu to rzucic, zmienic diete i zaczac sie ruszac. Moze na spokojnie brac folik i d3 - ulatwia zajscie. Wydaje mi sie, ze facectow wiek nie dotyczy. Moze jedynie dotyczyc nieplodnosci lub slabej jakosci spermy, ale to tylko badania mogą potwierdzic.

    kasienka1188 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2657

    Wysłany: 3 listopada 2017, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blumchen30 wrote:
    wydaje mi sie ze bez sensu juz wiecej..zapytaj najlepiej lekarza.
    ja nie jestem zwoleniczka przyjmowania tysiaca suplementow i witamin

    Dokladnie. Im mniej chemii tym lepiej.

    kasienka1188 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • kasienka1188 Przyjaciółka
    Postów: 80 23

    Wysłany: 3 listopada 2017, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Wedlug mnie, jesli np pali, ma niezdrową dietę czy zupelny brak ruchu to rzucic, zmienic diete i zaczac sie ruszac. Moze na spokojnie brac folik i d3 - ulatwia zajscie. Wydaje mi sie, ze facectow wiek nie dotyczy. Moze jedynie dotyczyc nieplodnosci lub slabej jakosci spermy, ale to tylko badania mogą potwierdzic.

    Palenie rzucił w zeszłym roku, ale zmiana diety i ruch się przyda, bo ma sporą nadwagę :(
    Zresztą ja też powinnam trochę zgubić, bo mam lekką nadwagę...

    29 lat, starania wstrzymane na kilka miesięcy

    fc6fd5c0d922ecc4903d1293fd003df1.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2657

    Wysłany: 3 listopada 2017, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasienka1188 wrote:
    Palenie rzucił w zeszłym roku, ale zmiana diety i ruch się przyda, bo ma sporą nadwagę :(
    Zresztą ja też powinnam trochę zgubić, bo mam lekką nadwagę...
    No to mąz powinien trochę schudnąc.

    Natomiast jesli chodzi o nas, to ja mialam 10kg nadwagi - bmi 25,2. Czytalam, ze wlasnie kobiety z lekka nadwaga są najplodniejsze. Ja przytylam przez niedoczynnosc i nie moglam nic a nic schudnac, a probowalam 2 lata wszelkimi sposobami. Wiec jesli u Ciebie nadwaga jest np przez slodycze ;p to warto poodzywiac sie zdrowiej :)

    kasienka1188 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 4 listopada 2017, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blumchen30 wrote:
    Powodzenia!!!!

    Dziękuje :)

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Ila14m Autorytet
    Postów: 398 111

    Wysłany: 7 listopada 2017, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    No to mąz powinien trochę schudnąc.

    Natomiast jesli chodzi o nas, to ja mialam 10kg nadwagi - bmi 25,2. Czytalam, ze wlasnie kobiety z lekka nadwaga są najplodniejsze. Ja przytylam przez niedoczynnosc i nie moglam nic a nic schudnac, a probowalam 2 lata wszelkimi sposobami. Wiec jesli u Ciebie nadwaga jest np przez slodycze ;p to warto poodzywiac sie zdrowiej :)

    Zgadzam sie z toba tez tak slyszlam zreszta moja znajoma miala nadwade niby nie duza pare kilo i lekarz przed rozpczeciem procedury in vitro kazal jej schudnac bo nie miescila sie w normach

    Ila

    Syn -Nataniel - 15.03.2022 💕
    Syn -Ernest 25.04.2019 - IVF


    0bf99834af045fe21dee7239d60deaae.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

DHA z alg czy ryb? Sprawdzamy, dlaczego DHA z alg zyskuje na popularności wśród przyszłych mam

Kwas DHA to jedna z substancji niezbędnych do prawidłowego rozwoju płodu. Jego suplementacja jest zalecana przez ekspertów, a w aptekach znajdziemy wiele preparatów zawierających ten składnik. Najczęściej jest pozyskiwany z ryb morskich, jednak coraz więcej przyszłych mam sięga po DHA z alg. Jakie są jego właściwości i czym różni się od rybiego? Dowiedz się więcej na temat suplementacji DHA w ciąży – kiedy zacząć i jakie dawki stosować?

CZYTAJ WIĘCEJ