X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Suplementy dla starających się
Odpowiedz

Suplementy dla starających się

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kinga923 Koleżanka
    Postów: 42 64

    Wysłany: 17 maja 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nie wiem czy powstał taki temat, ale jeśli tak, to nie mogę go znaleźć. Potrzebuje waszych porad odnośnie suplementacji. Co stosujecie u siebie i u swoich mężczyzn ?
    Jak narazie jestem w tym zielona i zaczęłam od miesiąca brać MAMA DHA Premium + ( bo z ranikingow wychodziło, że jest najlepszy. Dla mojego narzeczonego zakupiłam jakiś „męski” suplement z kwasem foliowym plus otrzymuje tez d3 w tabletkach. Ja niestety muszę zmienić suplement, głównie z tego powodu, że te tabletki są olbrzymie i przy połykaniu mam problem i wydaje mi się, że któregoś razu się nimi zadławię... 🙄 proszę pomóżcie ❤️ Oczywiście chętnie się dowiem na temat naturalnych wspomagaczy typu ziółka itd.
    Pozdrawiam cieplutko!

    0d1yvkcb5i48life.png
  • Butterfly23 Autorytet
    Postów: 7098 7137

    Wysłany: 19 maja 2021, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Ja stosuję:
    - wit D3
    - folian
    - inofem
    -fertilcare
    Kiedyś brałam jeszcze koenzym Q10- działa na nasze komórki jajowe.
    Mój mąż bierze fertilman plus.
    Co do ziółek to polecam ojca Sroki mieszankę nr 3.

    Starania od 2017r.

    03.2023 💔 8tc

    👩🏼
    Hashimoto, IO, PCOS, MTHFR, PAI-1 4G homo

    🤵‍♂️
    Wszystko ok ✔️
  • Olenkaa Autorytet
    Postów: 943 722

    Wysłany: 19 maja 2021, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    ja brałam d3, tran lub omega3, folian i piłam inofem 2 saszetki dziennie
    Mąż d3, tran i kompleks multiwitaminowy

    Po poronieniu dodatkowo oboje mamy brać koenzym q10, glutation, choline, metylo-b12, b6 i mąż też folian

    I czujemy się jak stare dziadki z taką ilością tabletek dziennie 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja 2021, 08:56

    eiktflw1q59xy68t.png
    09.09.2021 ⏸️
    5.11 - 1 prenatalne, synek 💙
    31.12 - polowkowe ✊🙏
    26+0- 996g
    30+5- 2010g

    Euthyrox, Clexane, Acard

    04.2021 17tc 💔
  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 19 maja 2021, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga923 wrote:
    Hej dziewczyny, nie wiem czy powstał taki temat, ale jeśli tak, to nie mogę go znaleźć. Potrzebuje waszych porad odnośnie suplementacji. Co stosujecie u siebie i u swoich mężczyzn ?
    Jak narazie jestem w tym zielona i zaczęłam od miesiąca brać MAMA DHA Premium + ( bo z ranikingow wychodziło, że jest najlepszy. Dla mojego narzeczonego zakupiłam jakiś „męski” suplement z kwasem foliowym plus otrzymuje tez d3 w tabletkach. Ja niestety muszę zmienić suplement, głównie z tego powodu, że te tabletki są olbrzymie i przy połykaniu mam problem i wydaje mi się, że któregoś razu się nimi zadławię... 🙄 proszę pomóżcie ❤️ Oczywiście chętnie się dowiem na temat naturalnych wspomagaczy typu ziółka itd.
    Pozdrawiam cieplutko!

    Też polecam zioła o. Sroki i ja również biore inofem zamiast kwasu foliowego i na uregulowanie hormonów. Biore też cytrynian magnezu (jest najlepiej przyswajany ale i drogi) d3, b complex, żelazo i witamine a+e. Sporo tego jest ale ja zauważyłam różnice zwłaszcza w nastroju no i nie jestem taka zmęczona. Wiem, że kwas omega3 też jest zalecany przy staraniach. Ważne, żeby nie przesadzić z witaminami. Ja akurat biorę ich aż tyle bo mam spore braki w organiźmie. Jeśli chodzi o witamine d3 to polecam vigantol w kroplach, jest lepszy od tabletek 😊

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
  • Rysia Koleżanka
    Postów: 55 11

    Wysłany: 31 maja 2021, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja polecam Inozytol + NAC .
    Zaszłam w ( druga ciaze )pierwszym cyklu.
    Przedtem nieudane stymulacje klomifenem, kliniki niepłodności, tryliard badań.

  • karolaEM Ekspertka
    Postów: 207 52

    Wysłany: 25 czerwca 2021, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja stosuje omega3, Inofem, femibion 0, magnez, Wit D3, cynk, żelazo, wapń do rozpuszczenia z woda, no i kwas foliowy jako dodatkowa dawka do inofemu. Mój mąż bierze AndroMan

    Karolina 👩 33
    Krzysiek 🧔 30
    Starania o 👶 od Maja 2017

    PCOS zdiagnozowane

    1 biochem maj 2021

    14.07.2021 Pink Test II
    15.07.2021 Beta ujemna <0,2mlU/ml

    walczymy dalej
  • pattyszka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 lipca 2021, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuje kwas foliowy, magnez, olej z wiesiołka, witaminę b3

  • Victoria23 Koleżanka
    Postów: 41 46

    Wysłany: 7 lipca 2021, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wam,

    Ja stosuje miositogyn gt + duphavit start (jedna saszetka i tabletka na dzień). Do tego suplementuje tez witaminę b2, b6, A+E (bardzo pomaga mi zalagodzić trądzik).

    Mój mężczyzna suplementuje Acertin i do tego witaminę c.

    Po poczytaniu troche na forum chyba zwiększe dawkę miositogyn do 2 saszetek dziennie moze to coś da 😇

  • Anna124 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 19 lipca 2021, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczczyny,

    a nie zauwazylyscie żeby olej z wiesiolka wydłużał cykl?
    Normalnie mam cykle ok 31 dni. W cyklach gdzie suplementowalam olej, cykl trwal 34-35 dni. Po odstawieniu cykle znowu krótsze :)

    Dodatkowo przed ciążą suplementowalam kwas foliowy z pół roku i w badaniach poziomu witamin wyszedl mi nadmiar, wiec przestałam. Jak odstawiłam po 3 miesiącach poziom wrócił do normy.

    Ale zdałam sobie sprawę, że zwykly olej (czy inne suplementy) mogą trochę namieszać i trochę się boję teraz sięgać po 'wspomagacze'.

    Jedynie magnez + witamina D (mam niedobór).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lipca 2021, 10:59

  • MagdaN Ekspertka
    Postów: 159 265

    Wysłany: 19 lipca 2021, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zalecił pić Ovulomed i kwas foliowy

    p19uxzkrqdmj5jif.png
  • MagdaN Ekspertka
    Postów: 159 265

    Wysłany: 20 lipca 2021, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rysia wrote:
    A ja polecam Inozytol + NAC .
    Zaszłam w ( druga ciaze )pierwszym cyklu.
    Przedtem nieudane stymulacje klomifenem, kliniki niepłodności, tryliard badań.

    Rysia możesz podesłać zdjęcia tych suplementów?

    p19uxzkrqdmj5jif.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ