X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Świeże staraczki 2019
Odpowiedz

Świeże staraczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirka1996 wrote:
    Witajcie . Bylam u lekarza 3 dc i miałam na prawym jajniku dwa pecherzyki , wiekszy ok 13 mm brałam letrozol przez piec dni , 9 dc prof mówił ze pecherzyk peknie lada chwila , zrobilam testy owu i niby dwie kreski z tym ze testowa bladsza , 10 dni czyli wczoraj dwie kreski identyczne a dzis juz takie same jak 9 dnia . Dotykając brzuch na wysokosci jajnika czulam wczoraj ból a dzis już jest prawie ok. Co sadzicie ?

    Dodam ze trzeciego dnia estradiol 86 , piatego 110 a tego 9 dnia 350 .

    Chyba pękło :) Serduszkowaliscie?

  • Natka1109 Autorytet
    Postów: 710 865

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że prolaktyna z obciążeniem jest bardziej miarodajna. Pewnie, ze jak zwykła wyszła w normie i kobieta zachodzi w ciąże to luz, ale jak są kłopoty z zajściem to trzeba wykonać badanie z obciążeniem.

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A trzeba mieć skierowanie, żeby zrobili prolaktynę z obciążeniem? Czy ta tabletkę to dostanę od pielęgniarki?

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • Mysza1990 Autorytet
    Postów: 2071 1377

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruci ja robiłam bez skierowania i dostałam od razu w laboratorium po pierwszym pobraniu krwi

    1usaj44jiie83zb2.png
    Nasz aniołek 05.2019 6tc

    * kariotypy prawidlowe
    *AMH 6,28
    *fDNA plemnika 25%
    03.2019 HSG jajowody drożne
    12.2019 histeroskopia wszystko ok
    01.2020 początek ivf
    17.02 pick up 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    22.02 1ET 🍀😭😭😭


    20.04 beta 686,9 progesteron 40
    22.04 beta 1509 progesteron 35
    28.04 beta 23563 37 progesteron
    05.05 mamy ❤
    16.06 badanie prenatalne maleństwo ma 6,3 cm
    18.08 polowkowe. 80% chlopiec, 460g


    Cudzie trwaj .💚💛🧡❤💙💜
  • Natka1109 Autorytet
    Postów: 710 865

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez swego czasu robiłam bez skierowania.

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejszy śluzowy wybryk uznam za nieistotny :D nie dam się zwariować

    Natka1109 lubi tę wiadomość

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyszlam z pracy wcześniej, panuje u nas epidemia grypy i inne zarazki sie tam plączą, az cos zlapalam i od 9 zbiera mi sie na wymioty. Cos strasznego, a człowiek nawet nie wie czy moze wziac leki..

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to ciążowe mdłości :D

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kruci wrote:
    Może to ciążowe mdłości :D
    Wszyscy mi to sugerują, jednak na nie za wczesnie :( Ale zamowilam jakies najzeyklejsze testy z amazona o czuloaci od 10 wzwyz, jak cos wyjdzie to zrobię cyfrowy.

  • Mirka1996 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SandraB wrote:
    Chyba pękło :) Serduszkowaliscie?
    Tak. Codziennie. Zobaczymy co bedzie

    Plemników w ml 40mln , ruch szybki 30% prawidlowa morfologia 15 %.

    Ani0nka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirka1996 wrote:
    Tak. Codziennie. Zobaczymy co bedzie

    Plemników w ml 40mln , ruch szybki 30% prawidlowa morfologia 15 %.


    Bardzo ładne wyniki, jak dla mnie, szanse macie duże :) Powodzenia i cierpliwości na następne dwa tygodnie :)

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirka robiliście badanie nasienia z polecenia lekarza czy o tak dla siebie?

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie badania zrobić aby zbadać plemniki? Do urologa? Jak to wyglada?

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani0nka wrote:
    Jakie badania zrobić aby zbadać plemniki? Do urologa? Jak to wyglada?


    Można je wykonać w klinice badania niepłodności, zazwyczaj jest tam przygotowany specjalny pokój, w którym mężczyzna może oddać nasienie do pojemniczka, które jest później badane, najlepiej jesli jest ono wspomagane komputerowo i ma zbadaną morfologię, czyli liczbę prawidłowych plemników. Nasienie można oddać też w domu i dowieźć chyba do 30 minut, jednak wtedy liczba żywych/ruchluwych plemników może być niższa (bo obumrą w drodze).

  • Ania9111 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SandraB wrote:
    Można je wykonać w klinice badania niepłodności, zazwyczaj jest tam przygotowany specjalny pokój, w którym mężczyzna może oddać nasienie do pojemniczka, które jest później badane, najlepiej jesli jest ono wspomagane komputerowo i ma zbadaną morfologię, czyli liczbę prawidłowych plemników. Nasienie można oddać też w domu i dowieźć chyba do 30 minut, jednak wtedy liczba żywych/ruchluwych plemników może być niższa (bo obumrą w drodze).
    po jakim czasie starań zrobiliście takie badanie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania9111 wrote:
    po jakim czasie starań zrobiliście takie badanie ?

    My nie robiliśmy jeszcze, natomiast dużo czytałam o tym na wątku o badaniu nasienia właśnie na tym forum. U nas sytuacja wygląda tak, że narzeczony jak był dzieckiem miał uraz fizyczny i rozciął skórę na jądrze, miał kilka szwów. Rodzice powiedzieli mu, że lekarze zapewnili, że nie będzie miał w przyszłości żadnych problemów z płodnością, natomiast to się okaże. Stąd moja "jakaś tam" wiedza w tym temacie.

    Ani0nka lubi tę wiadomość

  • Ania9111 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SandraB wrote:
    My nie robiliśmy jeszcze, natomiast dużo czytałam o tym na wątku o badaniu nasienia właśnie na tym forum. U nas sytuacja wygląda tak, że narzeczony jak był dzieckiem miał uraz fizyczny i rozciął skórę na jądrze, miał kilka szwów. Rodzice powiedzieli mu, że lekarze zapewnili, że nie będzie miał w przyszłości żadnych problemów z płodnością, natomiast to się okaże. Stąd moja "jakaś tam" wiedza w tym temacie.
    Rozumiem, dzięki za odpowiedź :)

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mój miał wodniaka jądra i go wycinali. Jak nie uda się jeszcze ten cykl i następny to robimy to badanie. Za to ja w następnym miesiącu robię prolaktynę, a jeszcze w tym progesteron i powtarzam TSH. Potem się zobaczy :D

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • Mirka1996 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie komputerowe to koszt ok 150 zl , bardzo dokladne z pelnym opisem plemników , szyjki główki witki itd . Na takim mniej profesjonalnym badaniu pani ktora badała stwierdzila 59 mln w ml a w ejakulacie cos ponad 300 ...

    Polecam zrobić i do pokoju wrażeń wejść z partnerem, mój mówi że wtedy jest " tego " wiecej

  • Zuduarineczka Przyjaciółka
    Postów: 170 30

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dzisiaj rano się tak cieszyłam, bo pojawiła się nadzieja, że się udało i moja przyjaciółka sprawiła, że wszystko prysło jak bańka mydlana.

    Ona zawsze miała bardzo dużo pieniędzy bo miała bogatego chłopaka i jeździli i zwiedzali świat i kupowali to o czym marzyli.

    Ja nikogo nie miałam bardzo długo i żyłam od 1go do 1go. No i moneta się odwróciła. Ja poznałam miłość mojego życia, a ona się z chłopakiem rozstała.
    Mój chłopak dodatkowo zmienił pracę i dobrze zarabia więc zaczeliśmy chodzić na koncerty i np kupiłam sobie termomixa o którym marzyłam.

    Za dwa lata mamy wesele i zbieramy na nie kase, dodatkowo na samochód.
    Dzisiaj zastanawiałam się jak pisałam z przyjaciółką ile musimy mieć jeszcze na dziecko na wyprawkę w rezerwie i wiecie co? Usłyszałam, że jestem materialistką, że wydaje kase na pierdoły, że tylko ciągle gdzieś wychodzę, że wydaje lekką ręką kase itd. Jestem w takim szoku, że najchętniej wypiłabym butelkę wina i zasnęła... Moja ekscytacja oczekiwaniem na testowanie prysła jak bańka mydlana.

    Wiecie co jest najgorsze? Że miesiąc temu rozmawiałam z chłopakiem, że mam wrażenie że moich znajomych zaczyna powoli kłuć w oczy to, że mamy więcej kasy i się sprawdziło. Nie spodziewałam się tylko, że ze strony przyjaciółki...:(

‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Czego nie jeść  w ciąży - 7 produktów zabronionych

Ciąża to okres wzrostu apetytu i wielu zachcianek kulinarnych. Czy oznacza to zatem, że możesz pozwolić sobie na wszystko i jeść do woli? Niestety nie. Zapoznaj się czego nie jeść w ciąży, aby zachować bezpieczeństwo dla rozwijającego się płodu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ