X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Świeże staraczki 2019
Odpowiedz

Świeże staraczki 2019

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirka1996 wrote:
    Witajcie . Bylam u lekarza 3 dc i miałam na prawym jajniku dwa pecherzyki , wiekszy ok 13 mm brałam letrozol przez piec dni , 9 dc prof mówił ze pecherzyk peknie lada chwila , zrobilam testy owu i niby dwie kreski z tym ze testowa bladsza , 10 dni czyli wczoraj dwie kreski identyczne a dzis juz takie same jak 9 dnia . Dotykając brzuch na wysokosci jajnika czulam wczoraj ból a dzis już jest prawie ok. Co sadzicie ?

    Dodam ze trzeciego dnia estradiol 86 , piatego 110 a tego 9 dnia 350 .

    Chyba pękło :) Serduszkowaliscie?

  • Natka1109 Autorytet
    Postów: 710 865

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że prolaktyna z obciążeniem jest bardziej miarodajna. Pewnie, ze jak zwykła wyszła w normie i kobieta zachodzi w ciąże to luz, ale jak są kłopoty z zajściem to trzeba wykonać badanie z obciążeniem.

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A trzeba mieć skierowanie, żeby zrobili prolaktynę z obciążeniem? Czy ta tabletkę to dostanę od pielęgniarki?

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • Mysza1990 Autorytet
    Postów: 2071 1377

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kruci ja robiłam bez skierowania i dostałam od razu w laboratorium po pierwszym pobraniu krwi

    1usaj44jiie83zb2.png
    Nasz aniołek 05.2019 6tc

    * kariotypy prawidlowe
    *AMH 6,28
    *fDNA plemnika 25%
    03.2019 HSG jajowody drożne
    12.2019 histeroskopia wszystko ok
    01.2020 początek ivf
    17.02 pick up 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    22.02 1ET 🍀😭😭😭


    20.04 beta 686,9 progesteron 40
    22.04 beta 1509 progesteron 35
    28.04 beta 23563 37 progesteron
    05.05 mamy ❤
    16.06 badanie prenatalne maleństwo ma 6,3 cm
    18.08 polowkowe. 80% chlopiec, 460g


    Cudzie trwaj .💚💛🧡❤💙💜
  • Natka1109 Autorytet
    Postów: 710 865

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez swego czasu robiłam bez skierowania.

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejszy śluzowy wybryk uznam za nieistotny :D nie dam się zwariować

    Natka1109 lubi tę wiadomość

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wyszlam z pracy wcześniej, panuje u nas epidemia grypy i inne zarazki sie tam plączą, az cos zlapalam i od 9 zbiera mi sie na wymioty. Cos strasznego, a człowiek nawet nie wie czy moze wziac leki..

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może to ciążowe mdłości :D

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kruci wrote:
    Może to ciążowe mdłości :D
    Wszyscy mi to sugerują, jednak na nie za wczesnie :( Ale zamowilam jakies najzeyklejsze testy z amazona o czuloaci od 10 wzwyz, jak cos wyjdzie to zrobię cyfrowy.

  • Mirka1996 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SandraB wrote:
    Chyba pękło :) Serduszkowaliscie?
    Tak. Codziennie. Zobaczymy co bedzie

    Plemników w ml 40mln , ruch szybki 30% prawidlowa morfologia 15 %.

    Ani0nka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirka1996 wrote:
    Tak. Codziennie. Zobaczymy co bedzie

    Plemników w ml 40mln , ruch szybki 30% prawidlowa morfologia 15 %.


    Bardzo ładne wyniki, jak dla mnie, szanse macie duże :) Powodzenia i cierpliwości na następne dwa tygodnie :)

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mirka robiliście badanie nasienia z polecenia lekarza czy o tak dla siebie?

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie badania zrobić aby zbadać plemniki? Do urologa? Jak to wyglada?

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani0nka wrote:
    Jakie badania zrobić aby zbadać plemniki? Do urologa? Jak to wyglada?


    Można je wykonać w klinice badania niepłodności, zazwyczaj jest tam przygotowany specjalny pokój, w którym mężczyzna może oddać nasienie do pojemniczka, które jest później badane, najlepiej jesli jest ono wspomagane komputerowo i ma zbadaną morfologię, czyli liczbę prawidłowych plemników. Nasienie można oddać też w domu i dowieźć chyba do 30 minut, jednak wtedy liczba żywych/ruchluwych plemników może być niższa (bo obumrą w drodze).

  • Ania9111 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SandraB wrote:
    Można je wykonać w klinice badania niepłodności, zazwyczaj jest tam przygotowany specjalny pokój, w którym mężczyzna może oddać nasienie do pojemniczka, które jest później badane, najlepiej jesli jest ono wspomagane komputerowo i ma zbadaną morfologię, czyli liczbę prawidłowych plemników. Nasienie można oddać też w domu i dowieźć chyba do 30 minut, jednak wtedy liczba żywych/ruchluwych plemników może być niższa (bo obumrą w drodze).
    po jakim czasie starań zrobiliście takie badanie ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania9111 wrote:
    po jakim czasie starań zrobiliście takie badanie ?

    My nie robiliśmy jeszcze, natomiast dużo czytałam o tym na wątku o badaniu nasienia właśnie na tym forum. U nas sytuacja wygląda tak, że narzeczony jak był dzieckiem miał uraz fizyczny i rozciął skórę na jądrze, miał kilka szwów. Rodzice powiedzieli mu, że lekarze zapewnili, że nie będzie miał w przyszłości żadnych problemów z płodnością, natomiast to się okaże. Stąd moja "jakaś tam" wiedza w tym temacie.

    Ani0nka lubi tę wiadomość

  • Ania9111 Znajoma
    Postów: 29 2

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SandraB wrote:
    My nie robiliśmy jeszcze, natomiast dużo czytałam o tym na wątku o badaniu nasienia właśnie na tym forum. U nas sytuacja wygląda tak, że narzeczony jak był dzieckiem miał uraz fizyczny i rozciął skórę na jądrze, miał kilka szwów. Rodzice powiedzieli mu, że lekarze zapewnili, że nie będzie miał w przyszłości żadnych problemów z płodnością, natomiast to się okaże. Stąd moja "jakaś tam" wiedza w tym temacie.
    Rozumiem, dzięki za odpowiedź :)

  • kruci Koleżanka
    Postów: 122 16

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie mój miał wodniaka jądra i go wycinali. Jak nie uda się jeszcze ten cykl i następny to robimy to badanie. Za to ja w następnym miesiącu robię prolaktynę, a jeszcze w tym progesteron i powtarzam TSH. Potem się zobaczy :D

    3 cs
    kwas foliowy, Wit D, C, A i E, oeparol.
    Cykle długie i nieregularne.
  • Mirka1996 Koleżanka
    Postów: 38 6

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badanie komputerowe to koszt ok 150 zl , bardzo dokladne z pelnym opisem plemników , szyjki główki witki itd . Na takim mniej profesjonalnym badaniu pani ktora badała stwierdzila 59 mln w ml a w ejakulacie cos ponad 300 ...

    Polecam zrobić i do pokoju wrażeń wejść z partnerem, mój mówi że wtedy jest " tego " wiecej

  • Zuduarineczka Przyjaciółka
    Postów: 119 21

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja dzisiaj rano się tak cieszyłam, bo pojawiła się nadzieja, że się udało i moja przyjaciółka sprawiła, że wszystko prysło jak bańka mydlana.

    Ona zawsze miała bardzo dużo pieniędzy bo miała bogatego chłopaka i jeździli i zwiedzali świat i kupowali to o czym marzyli.

    Ja nikogo nie miałam bardzo długo i żyłam od 1go do 1go. No i moneta się odwróciła. Ja poznałam miłość mojego życia, a ona się z chłopakiem rozstała.
    Mój chłopak dodatkowo zmienił pracę i dobrze zarabia więc zaczeliśmy chodzić na koncerty i np kupiłam sobie termomixa o którym marzyłam.

    Za dwa lata mamy wesele i zbieramy na nie kase, dodatkowo na samochód.
    Dzisiaj zastanawiałam się jak pisałam z przyjaciółką ile musimy mieć jeszcze na dziecko na wyprawkę w rezerwie i wiecie co? Usłyszałam, że jestem materialistką, że wydaje kase na pierdoły, że tylko ciągle gdzieś wychodzę, że wydaje lekką ręką kase itd. Jestem w takim szoku, że najchętniej wypiłabym butelkę wina i zasnęła... Moja ekscytacja oczekiwaniem na testowanie prysła jak bańka mydlana.

    Wiecie co jest najgorsze? Że miesiąc temu rozmawiałam z chłopakiem, że mam wrażenie że moich znajomych zaczyna powoli kłuć w oczy to, że mamy więcej kasy i się sprawdziło. Nie spodziewałam się tylko, że ze strony przyjaciółki...:(

‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ