X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Szukam odpowiedzi :)
Odpowiedz

Szukam odpowiedzi :)

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 27 listopada 2017, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam . Zaczelam robic testy wczoraj i dzis.13 dc i 14dc . Wyszedl ledwo widoczny praktycznie jakby wcale jej nie bylo.
    Sama mie wiem czy moge sie spodziewac owu ?
    Skoro juz 14dc a tu nic .
    Czytalam ze przy cyklach 30 dniowych powinna owu byc miedzy 14-18 dc .
    Wiec juz powinna byc widoczna a nie tylko rzucona cien z cieniem .
    Poprosze o rady bo sama nie wiem co myslec .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 listopada 2017, 16:03

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • Nova87 Autorytet
    Postów: 877 1404

    Wysłany: 27 listopada 2017, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi sie ze owu bedziesz miec za 2 dni między 10-12 godzina......




    :/ ehhhh

    edwarda20 lubi tę wiadomość

    hrqoskjoayf3n559.png

    05.03.18 - beta HCG - 423,49
    07.03.18 - beta HCG - 971,13
    13.03.18 - beta HCG - 8403,34
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 listopada 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nova ma racje. Nikt tu nie jest prorokiem, ze powie ci będzie tak i tak. Organizm to nie komputer, tym bardziej układ rozrodczy i jego hormony. Rob testy owulacyjne codziennie o tej samej porze i sprawdzisz kiedy pojawi sie ciemna lub ciemniejsza kreska. Pamiętaj, ze testy z allegro sa gowniane i często nie wychodzą. Najlepiej kupic te z rossmana. Przed testem nie pic 2 godz. Pozdrawiam.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 listopada 2017, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i testy obu robi się w południe (ja tak robiłam i zawsze miałam piękne krechy) lub pod wieczór. Nie z rana!

    Maj lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 27 listopada 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda20 dziekuje za rade . Tak tez zrobie . No wlasnie mam z allegro . A rossmanan drogi :/

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 listopada 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maj wrote:
    Edwarda20 dziekuje za rade . Tak tez zrobie . No wlasnie mam z allegro . A rossmanan drogi :/

    W Rossmanie czesto sa promocje. Paski z domowego laboratorium chyba pakowane są po 7 wiec sie oplaca. Poza tym, jak masz sie stresowac, że te z allegro nie wychodzą, to lepiej dac ciut więcej. 25 zł na miesiąc to nie duzo, moim zdaniem. Powodzenia!

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 27 listopada 2017, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepiej testy robić w godzinach wieczornych (podobno godzina 22 jest najlepsza) i zawsze o tej samej porze z tym samym schematem spożywania płynów, bo jak wypijesz litr wody pół godziny przez testem to nie ma opcji, żeby wyszedł pozytywny.

    Co do przewidywania czasu owu, to nie jest takie proste. Niektóre kobiety mają cały cykl lekko pozytywne testy, inne nie mają wcale albo tak, jak ja ostatnio- długooo przed i dłuuugo po owulacji testy były mocno pozytywne.

    Testuj i zobacz, co z tego wyjdzie ;)

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 listopada 2017, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te testy z allegro są do niczego :) W cyklu w którym zaszłam w ciąże były cały czas negatywne i nie wskazywały na zbiżającą się owulację ;)

  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 27 listopada 2017, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Letitbe wrote:
    Najlepiej testy robić w godzinach wieczornych (podobno godzina 22 jest najlepsza) i zawsze o tej samej porze z tym samym schematem spożywania płynów, bo jak wypijesz litr wody pół godziny przez testem to nie ma opcji, żeby wyszedł pozytywny.

    Co do przewidywania czasu owu, to nie jest takie proste. Niektóre kobiety mają cały cykl lekko pozytywne testy, inne nie mają wcale albo tak, jak ja ostatnio- długooo przed i dłuuugo po owulacji testy były mocno pozytywne.

    Testuj i zobacz, co z tego wyjdzie ;)

    Nie zgadzam się z tą 22. Ovufriend + kilka innych stron, z ktorych czerpalam wiedzę przed staraniami, mowi ze najwieksze stęzenie hormonu jest w poludnie. Ja robilam testy zawsze okolo 12-13, zawsze mialam piekne kreski i w ciazy jestem. Nie wiem skad ta 22... Wedlug mnie najpozniej o 17-18.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Maj Koleżanka
    Postów: 157 10

    Wysłany: 27 listopada 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powotrze test o 17.00 i zobaczymy czy cos sie zmienilo. Bo ogolnie 14dc a w poprzedniej ciazy zaszlam wlasnie w 14dc . Ale wiadomo wszystko ulega zmianie tym bardziej ze nadal karmie piersia . Wiec moze wg nie mam owu ?hmmm .. poczekamy jescze do 22 dc i zapisujemy sie do ginekologa .
    Nastepnym razem zakupie z rossmana , cena praktcznie ta sama jak na allegro :)

    Zaczynamy starania o 2 dzieciątko
  • Edziorro Koleżanka
    Postów: 83 15

    Wysłany: 28 listopada 2017, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kreska testowa powinna być tak samo ciemna lub ciemniejsza niż kontrolna. Zerknij na instrukcję obsługi dołączoną do Twoich testów :)
    Ja polecam wykonanie testu 2x dziennie: rano i wieczorem, wg.mnie to najlepszy sposób, żeby nie przeoczyć owulacji :)

    hashi, levothyroxine 37.5mg
    1cs
    oar83e3kx7q1e7jy.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 28 listopada 2017, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edziorro wrote:
    Kreska testowa powinna być tak samo ciemna lub ciemniejsza niż kontrolna. Zerknij na instrukcję obsługi dołączoną do Twoich testów :)
    Ja polecam wykonanie testu 2x dziennie: rano i wieczorem, wg.mnie to najlepszy sposób, żeby nie przeoczyć owulacji :)

    Rano nie robi sie testow ovu. Najlepiej okolo poludnia lub pod wieczor.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Aga D. Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 28 listopada 2017, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przetestowałam na sobie 2 rodzaje testów: Apteo care - praktycznie 2cykle testowałam i nic. Myślałam za pierwszym razem, że akurat trafiłam na cykl bez owulacji, a za drugim cyklem jak niby nic nie wykryło to zrobiłam test na tej samej próbce moczu testami pierwszego producenta i drugiego ( Domowe Laboratorium). Był to już 5 dzień testowania i od razu ten drugi pokazał. Miałam testy DL już chyba 4 cykle i zawsze ładnie pokazały :)

    cierpliwe starania...
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ