X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Test ciążowy, a beta hcg
Odpowiedz

Test ciążowy, a beta hcg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • wxtx20 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć wiem, że to za wcześnie bo jestem 5 dni przed spodziewaną miesiączką, ale sytuacja wygląda tak we wtorek byłam u lekarza na co moja pani ginekolog stwierdziła, że albo zaszłam w ciążę albo będę miała bardzo obfitą miesiączkę. W środę robiłam wyniki i prolaktyna wyszła mi 526,2 mlU/l gdzieś wyczytałam, że u kobiet niebędących w ciąży prolaktyna powinna wynosić max 496. Więc wczoraj 6 dzień przed okresem wyszły mi 2 kreski fakt ta jedna nie była bardzo mocna, ale widoczna od razu jak się spojrzy. Dziś rano powtórzyłam test i wyszedł negatywny. Oba testy robiłam rano z pierwszego moczu.. Pojechałam na krew i beta hcg wyszła 1,2. Miesiąc temu też miałam sytuację, że jeden test wyszedł mi pozytywnie, a 3 później negatywne.. Staramy się od października o dziecko, ja mam 22 lata i bardzo to przeżywam 😭

  • Lena235 Koleżanka
    Postów: 68 16

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana, prawdopodobnie mialaś ciążę biochemiczną:( może warto by zbadać immunologię, możliwe że brakuje Ci dobrej wersji kwasu foliowego albo acardu. Szkoda że nie mamy bety z dnia tego pozytywnego testu, bo wtedy mogła być wyzsza skoro wyszly kreski.

  • Juliet Autorytet
    Postów: 3009 2695

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Pani ginekolog pewnie wywnioskowała ciążę lub obfitą miesiączkę po ładnym, grubym endometrium 😊 póki co, tak jak mówisz, jeszcze za wcześnie na pozytywne testy. Obstawiam, że ten pierwszy musiał być wadliwy, skoro beta z krwi wyszła ujemna. Mi pierwszy pozytyw i to ledwo widoczny (na testach do wykrywania wczesnej ciąży) wyszedł 10dpo, czyli dopiero na 3 dni przed spodziewaną miesiączką. Daj sobie jeszcze chwilę, wiem, że na pewno przez to wszystko się nakręciłaś i trudno Ci uspokoić emocje. Prolaktyna jest podniesiona i to może być oznaką ciąży, ale na tym etapie, wszystko może nią być 😛 a jakie normy prolaktyny są dla labo, w którym robiłaś to badanie?
    Pamiętaj, że aby zacząć uwalniać HCG zarodek musi się najpierw zagnieździć, a to najczęściej dzieje się między 6, a 9dpo, później jeszcze musi minąć odpowiednio dużo czasu, aby testy mogły tą betę wychwycić. Mimo wszystko trzymam kciuki 😊

    Jeszcze zapytam... Robiliście badanie nasienia? Niby mówi się, żeby doczekać rok starań i dopiero zacząć diagnostykę, ale dla mnie to strata kasy. Ja namówiłam partnera na to badanie, wprowadziłam mu suplementy i 2 miesiące później zobaczyliśmy 2 kreseczki, które teraz są ponad 2 kilogramowym chłopcem i już ciężko mi go dźwigać w brzuszku 😛

    Polecam też Monitoring owulacji, chociaż ja doskonale znałam swoje cykle i dokładnie wiedziałam kiedy jest owu, więc na monitoringi nie chodziłam. Wspomagałam się testami owulacyjnymi i oczywiście witaminami dla ciężarnych 😊
    Świetną metodą jest też mierzenie temperatury w pochwie - codziennie rano, mniej więcej o tej samej porze, bo z tego dowiesz się kiedy była owulacja i jak długa jest Twoja faza lutealna. Na wykresie pięknie widać 3 fazy cyklu, a to pozwala na prawdę dobrze poznać swój organizm 🥰
    Trzymam kciuki i powodzenia 🤞

    Dh3Vp2.png

    31.01.21 - cień ⏸🍀 10dpo
    01.02.21 - ⏸ 🍀 11dpo
    03.02.21 - beta 44 🤞🥰 13dpo
    05.02.21 - beta 159 😍 ⬆️ 252% 15dpo
    19.02.21 - 9:30 - nasze pierwsze spotkanie ❤ Maleństwo 4mm z bijącym serduszkiem 🥰
    04.03.21 - kroplówki, dzidzia 1,39cm 😍
    06.04.21 - USG 12+4 🤞zdrowy bobasek 6,70cm 🥰 prawdopodobnie chłopiec 💙😍
    09.06.21 - USG 21+4 🤞Kazio waży 551 gram i jest zdrowym chłopcem 💙😍
    26.07.21 - 1340g 🥰💙
    13.08.21 - USG 30+5 🤞 synek waży 1989g
    07.10.21 - 3920g 💙
    13.10.21 - o 12:36 Kazio przyszedł na Świat 😍 4270g 59cm 💙

    03.2020 💔 9tc poronienie zatrzymane

    Starania od 04.2020

    Nasienie:
    Koncentracja 29,94 mln/ml (> 15mln/ml) ✔
    Całkowita liczba 128,74 M/próba (> 39 M/próba) ✔
    Ruch postępowy 58,49% (> 32%)✔
    Ruchome 70,28% (> 40%) ✔
    Morfologia 2% (> 4%) ➖
    Zwiększona lepkość ➖
  • Juliet Autorytet
    Postów: 3009 2695

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena235 wrote:
    Kochana, prawdopodobnie mialaś ciążę biochemiczną:( może warto by zbadać immunologię, możliwe że brakuje Ci dobrej wersji kwasu foliowego albo acardu. Szkoda że nie mamy bety z dnia tego pozytywnego testu, bo wtedy mogła być wyzsza skoro wyszly kreski.
    Co za bzdura! Za wcześnie na ciąże biochemiczną 🤦🏻‍♀️ u lekarza była na 8 dni przed miesiączką, a 2 dni później wyszedł jej test. Przecież ten zarodek nawet nie miał szans się zagnieździć, a co dopiero wyprodukować tyle hcg by wyłapac to na teście 🙈 obstawiam, że test robiła jak była jakieś 6-7dpo. To nie jest realne, bo w tych dniach najwcześniej zarodek może zacząć sie rozglądać za miejscem do zagnieżdżenia... Nie wprowadzaj dziewczyny w błąd, bo się zdołuje. Jest to niemożliwe...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2021, 12:04

    Dh3Vp2.png

    31.01.21 - cień ⏸🍀 10dpo
    01.02.21 - ⏸ 🍀 11dpo
    03.02.21 - beta 44 🤞🥰 13dpo
    05.02.21 - beta 159 😍 ⬆️ 252% 15dpo
    19.02.21 - 9:30 - nasze pierwsze spotkanie ❤ Maleństwo 4mm z bijącym serduszkiem 🥰
    04.03.21 - kroplówki, dzidzia 1,39cm 😍
    06.04.21 - USG 12+4 🤞zdrowy bobasek 6,70cm 🥰 prawdopodobnie chłopiec 💙😍
    09.06.21 - USG 21+4 🤞Kazio waży 551 gram i jest zdrowym chłopcem 💙😍
    26.07.21 - 1340g 🥰💙
    13.08.21 - USG 30+5 🤞 synek waży 1989g
    07.10.21 - 3920g 💙
    13.10.21 - o 12:36 Kazio przyszedł na Świat 😍 4270g 59cm 💙

    03.2020 💔 9tc poronienie zatrzymane

    Starania od 04.2020

    Nasienie:
    Koncentracja 29,94 mln/ml (> 15mln/ml) ✔
    Całkowita liczba 128,74 M/próba (> 39 M/próba) ✔
    Ruch postępowy 58,49% (> 32%)✔
    Ruchome 70,28% (> 40%) ✔
    Morfologia 2% (> 4%) ➖
    Zwiększona lepkość ➖
  • wxtx20 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena235 wrote:
    Kochana, prawdopodobnie mialaś ciążę biochemiczną:( może warto by zbadać immunologię, możliwe że brakuje Ci dobrej wersji kwasu foliowego albo acardu. Szkoda że nie mamy bety z dnia tego pozytywnego testu, bo wtedy mogła być wyzsza skoro wyszly kreski.
    Staram się zawsze wybierać najwyższej jakości kwas foliowy, zawsze kupuję go tylko i wyłącznie w aptece, a nie w sklepach typu rossmann. Badań immunologichnych jeszcze nie robiłam..

  • wxtx20 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juliet wrote:
    Hej! Pani ginekolog pewnie wywnioskowała ciążę lub obfitą miesiączkę po ładnym, grubym endometrium 😊 póki co, tak jak mówisz, jeszcze za wcześnie na pozytywne testy. Obstawiam, że ten pierwszy musiał być wadliwy, skoro beta z krwi wyszła ujemna. Mi pierwszy pozytyw i to ledwo widoczny (na testach do wykrywania wczesnej ciąży) wyszedł 10dpo, czyli dopiero na 3 dni przed spodziewaną miesiączką. Daj sobie jeszcze chwilę, wiem, że na pewno przez to wszystko się nakręciłaś i trudno Ci uspokoić emocje. Prolaktyna jest podniesiona i to może być oznaką ciąży, ale na tym etapie, wszystko może nią być 😛 a jakie normy prolaktyny są dla labo, w którym robiłaś to badanie?
    Pamiętaj, że aby zacząć uwalniać HCG zarodek musi się najpierw zagnieździć, a to najczęściej dzieje się między 6, a 9dpo, później jeszcze musi minąć odpowiednio dużo czasu, aby testy mogły tą betę wychwycić. Mimo wszystko trzymam kciuki 😊

    Jeszcze zapytam... Robiliście badanie nasienia? Niby mówi się, żeby doczekać rok starań i dopiero zacząć diagnostykę, ale dla mnie to strata kasy. Ja namówiłam partnera na to badanie, wprowadziłam mu suplementy i 2 miesiące później zobaczyliśmy 2 kreseczki, które teraz są ponad 2 kilogramowym chłopcem i już ciężko mi go dźwigać w brzuszku 😛

    Polecam też Monitoring owulacji, chociaż ja doskonale znałam swoje cykle i dokładnie wiedziałam kiedy jest owu, więc na monitoringi nie chodziłam. Wspomagałam się testami owulacyjnymi i oczywiście witaminami dla ciężarnych 😊
    Świetną metodą jest też mierzenie temperatury w pochwie - codziennie rano, mniej więcej o tej samej porze, bo z tego dowiesz się kiedy była owulacja i jak długa jest Twoja faza lutealna. Na wykresie pięknie widać 3 fazy cyklu, a to pozwala na prawdę dobrze poznać swój organizm 🥰
    Trzymam kciuki i powodzenia 🤞
    Dokładnie po tym moja pani ginekolog to wywnioskowała 😊 Kolejną wizytę mam 15 października u ginekologa i jak narazie mam przynieść badania takie jak pełna morfologia, glukoza, prolaktyna (w labolatorium w którym robiłam wynik prolaktyna ma max poziom normy 557,1) oraz badanie nasienia wyniki dopiero będzie robiony..

  • wxtx20 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juliet wrote:
    Hej! Pani ginekolog pewnie wywnioskowała ciążę lub obfitą miesiączkę po ładnym, grubym endometrium 😊 póki co, tak jak mówisz, jeszcze za wcześnie na pozytywne testy. Obstawiam, że ten pierwszy musiał być wadliwy, skoro beta z krwi wyszła ujemna. Mi pierwszy pozytyw i to ledwo widoczny (na testach do wykrywania wczesnej ciąży) wyszedł 10dpo, czyli dopiero na 3 dni przed spodziewaną miesiączką. Daj sobie jeszcze chwilę, wiem, że na pewno przez to wszystko się nakręciłaś i trudno Ci uspokoić emocje. Prolaktyna jest podniesiona i to może być oznaką ciąży, ale na tym etapie, wszystko może nią być 😛 a jakie normy prolaktyny są dla labo, w którym robiłaś to badanie?
    Pamiętaj, że aby zacząć uwalniać HCG zarodek musi się najpierw zagnieździć, a to najczęściej dzieje się między 6, a 9dpo, później jeszcze musi minąć odpowiednio dużo czasu, aby testy mogły tą betę wychwycić. Mimo wszystko trzymam kciuki 😊

    Jeszcze zapytam... Robiliście badanie nasienia? Niby mówi się, żeby doczekać rok starań i dopiero zacząć diagnostykę, ale dla mnie to strata kasy. Ja namówiłam partnera na to badanie, wprowadziłam mu suplementy i 2 miesiące później zobaczyliśmy 2 kreseczki, które teraz są ponad 2 kilogramowym chłopcem i już ciężko mi go dźwigać w brzuszku 😛

    Polecam też Monitoring owulacji, chociaż ja doskonale znałam swoje cykle i dokładnie wiedziałam kiedy jest owu, więc na monitoringi nie chodziłam. Wspomagałam się testami owulacyjnymi i oczywiście witaminami dla ciężarnych 😊
    Świetną metodą jest też mierzenie temperatury w pochwie - codziennie rano, mniej więcej o tej samej porze, bo z tego dowiesz się kiedy była owulacja i jak długa jest Twoja faza lutealna. Na wykresie pięknie widać 3 fazy cyklu, a to pozwala na prawdę dobrze poznać swój organizm 🥰
    Trzymam kciuki i powodzenia 🤞
    Na początku obawiałam się, że może nie mam owulacji, ale moja poprzednia wizyta u ginekologa okazała się piękna owulacja co do której ginekolog nie miał zadnych zastrzeżeń.. A ja jestem normalnie załamana 😭

  • Juliet Autorytet
    Postów: 3009 2695

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wxtx20 wrote:
    Na początku obawiałam się, że może nie mam owulacji, ale moja poprzednia wizyta u ginekologa okazała się piękna owulacja co do której ginekolog nie miał zadnych zastrzeżeń.. A ja jestem normalnie załamana 😭
    To w takim razie polecam mierzenie temperatury, to na prawdę pozwala poznać swój organizm. Wiesz kiedy dokładnie masz owulację, czy ona w ogóle była I jak długa jest Twoja faza lutealna. No i oczywiście namawiam do jak najszybszego zbadania nasienia 😊

    Co do Prolaktyny, to dla tego labo mieścisz się w normach, więc uważam, że wszystko jest w porządku 😊 test musiał Cię ewidentnie oszukać, a w ciążę biochemiczną nie wierz. Nie jest to możliwe, by na tym etapie mówić o jakiejkolwiek ciąży.

    O, to masz wizytę na dzień przed moim terminem porodu 😛 oby to była szczęśliwa data również dla Ciebie, może się dowiecie, że masz w brzuszku nowego lokatora 😊🤞

    Polecam Ci suplementować jakieś witaminki dla ciężarnych zamiast samego kwasu, ja brałam mama DHA premium plus. W takich kapsułkach masz dzienną dawkę kwasu i wszystko inne, co pomaga dzidziusiowi w zagnieżdżeniu i później w rozwoju 😊 No i wiem, że to banalne, ale uzbrój się w cierpliwość. Starania to (jak już się zorientowałaś) bardzo długa i ciężka droga, ale jak juz się uda, to będzie najpiękniejsza nagroda 🥰

    Dh3Vp2.png

    31.01.21 - cień ⏸🍀 10dpo
    01.02.21 - ⏸ 🍀 11dpo
    03.02.21 - beta 44 🤞🥰 13dpo
    05.02.21 - beta 159 😍 ⬆️ 252% 15dpo
    19.02.21 - 9:30 - nasze pierwsze spotkanie ❤ Maleństwo 4mm z bijącym serduszkiem 🥰
    04.03.21 - kroplówki, dzidzia 1,39cm 😍
    06.04.21 - USG 12+4 🤞zdrowy bobasek 6,70cm 🥰 prawdopodobnie chłopiec 💙😍
    09.06.21 - USG 21+4 🤞Kazio waży 551 gram i jest zdrowym chłopcem 💙😍
    26.07.21 - 1340g 🥰💙
    13.08.21 - USG 30+5 🤞 synek waży 1989g
    07.10.21 - 3920g 💙
    13.10.21 - o 12:36 Kazio przyszedł na Świat 😍 4270g 59cm 💙

    03.2020 💔 9tc poronienie zatrzymane

    Starania od 04.2020

    Nasienie:
    Koncentracja 29,94 mln/ml (> 15mln/ml) ✔
    Całkowita liczba 128,74 M/próba (> 39 M/próba) ✔
    Ruch postępowy 58,49% (> 32%)✔
    Ruchome 70,28% (> 40%) ✔
    Morfologia 2% (> 4%) ➖
    Zwiększona lepkość ➖
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 27 sierpnia 2021, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wxtx20 wrote:
    Cześć wiem, że to za wcześnie bo jestem 5 dni przed spodziewaną miesiączką, ale sytuacja wygląda tak we wtorek byłam u lekarza na co moja pani ginekolog stwierdziła, że albo zaszłam w ciążę albo będę miała bardzo obfitą miesiączkę. W środę robiłam wyniki i prolaktyna wyszła mi 526,2 mlU/l gdzieś wyczytałam, że u kobiet niebędących w ciąży prolaktyna powinna wynosić max 496. Więc wczoraj 6 dzień przed okresem wyszły mi 2 kreski fakt ta jedna nie była bardzo mocna, ale widoczna od razu jak się spojrzy. Dziś rano powtórzyłam test i wyszedł negatywny. Oba testy robiłam rano z pierwszego moczu.. Pojechałam na krew i beta hcg wyszła 1,2. Miesiąc temu też miałam sytuację, że jeden test wyszedł mi pozytywnie, a 3 później negatywne.. Staramy się od października o dziecko, ja mam 22 lata i bardzo to przeżywam 😭


    Niestety, czasami kreski wychodzą fałszywe :-( I przetestowałam, że to niezależnie od testu.
    Miałam taką sytuację kilka razy i też się mocno zawiodłam. Najlepiej zawsze odczekać do przynajmniej 10dpo i zobaczyć, czy kreska ciemnieje kolejnego dnia, robić tylko z porannego moczu test.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2021, 18:41

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • wxtx20 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juliet wrote:
    To w takim razie polecam mierzenie temperatury, to na prawdę pozwala poznać swój organizm. Wiesz kiedy dokładnie masz owulację, czy ona w ogóle była I jak długa jest Twoja faza lutealna. No i oczywiście namawiam do jak najszybszego zbadania nasienia 😊

    Co do Prolaktyny, to dla tego labo mieścisz się w normach, więc uważam, że wszystko jest w porządku 😊 test musiał Cię ewidentnie oszukać, a w ciążę biochemiczną nie wierz. Nie jest to możliwe, by na tym etapie mówić o jakiejkolwiek ciąży.

    O, to masz wizytę na dzień przed moim terminem porodu 😛 oby to była szczęśliwa data również dla Ciebie, może się dowiecie, że masz w brzuszku nowego lokatora 😊🤞

    Polecam Ci suplementować jakieś witaminki dla ciężarnych zamiast samego kwasu, ja brałam mama DHA premium plus. W takich kapsułkach masz dzienną dawkę kwasu i wszystko inne, co pomaga dzidziusiowi w zagnieżdżeniu i później w rozwoju 😊 No i wiem, że to banalne, ale uzbrój się w cierpliwość. Starania to (jak już się zorientowałaś) bardzo długa i ciężka droga, ale jak juz się uda, to będzie najpiękniejsza nagroda 🥰
    Z każdym miesiącem jestem coraz bardziej zniechęcona.. Tym razem miałam dużą nadzieję po wizycie u ginekologa i tym teście, ale jak widać niestety na marne..

  • wxtx20 Debiutantka
    Postów: 14 2

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaola wrote:
    Niestety, czasami kreski wychodzą fałszywe :-( I przetestowałam, że to niezależnie od testu.
    Miałam taką sytuację kilka razy i też się mocno zawiodłam. Najlepiej zawsze odczekać do przynajmniej 10dpo i zobaczyć, czy kreska ciemnieje kolejnego dnia, robić tylko z porannego moczu test.
    Najgorsze jest to, że drugi miesiąc pod rząd tak testy mnie oszukują.. A wiadomo jak się zobaczy dwie kreski to niestety człowiek trochę głupieje i robi się jakaś nadzieja..

  • Juliet Autorytet
    Postów: 3009 2695

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wxtx20 wrote:
    Najgorsze jest to, że drugi miesiąc pod rząd tak testy mnie oszukują.. A wiadomo jak się zobaczy dwie kreski to niestety człowiek trochę głupieje i robi się jakaś nadzieja..
    To oczywiste... Ja mogę polecić testy marki testeo do wykrywania wczesnej ciąży. Używałam ich podczas starań i nigdy nie pokazały mi fałszywej kreski. Czasem gdy wyrzuciłam test, a później wyciągałam go ze śmietnika (po kilku h) to faktycznie pojawiał się tzw poczasiak, ale to rzadko i z bardzo stężonego moczu dopiero po kilku godzinach. W szczęśliwym cyklu pokazał mi cień w 10dpo, a 11dpo już była kreseczka ładna.
    Najlepiej właśnie testować najwcześniej od 10dpo i to testami z niskim stężeniem hcg, ale tu trzeba się liczyć z tym, że właśnie wtedy można wyłapać biochema, dlatego ja polecam pierwszy test robić dzień przed @, albo w dniu @, żeby się nie dołować. Ewentualnie od razu iść na betę i wtedy sprawa jest jasna 😉

    Dh3Vp2.png

    31.01.21 - cień ⏸🍀 10dpo
    01.02.21 - ⏸ 🍀 11dpo
    03.02.21 - beta 44 🤞🥰 13dpo
    05.02.21 - beta 159 😍 ⬆️ 252% 15dpo
    19.02.21 - 9:30 - nasze pierwsze spotkanie ❤ Maleństwo 4mm z bijącym serduszkiem 🥰
    04.03.21 - kroplówki, dzidzia 1,39cm 😍
    06.04.21 - USG 12+4 🤞zdrowy bobasek 6,70cm 🥰 prawdopodobnie chłopiec 💙😍
    09.06.21 - USG 21+4 🤞Kazio waży 551 gram i jest zdrowym chłopcem 💙😍
    26.07.21 - 1340g 🥰💙
    13.08.21 - USG 30+5 🤞 synek waży 1989g
    07.10.21 - 3920g 💙
    13.10.21 - o 12:36 Kazio przyszedł na Świat 😍 4270g 59cm 💙

    03.2020 💔 9tc poronienie zatrzymane

    Starania od 04.2020

    Nasienie:
    Koncentracja 29,94 mln/ml (> 15mln/ml) ✔
    Całkowita liczba 128,74 M/próba (> 39 M/próba) ✔
    Ruch postępowy 58,49% (> 32%)✔
    Ruchome 70,28% (> 40%) ✔
    Morfologia 2% (> 4%) ➖
    Zwiększona lepkość ➖
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 01:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juliet wrote:
    To oczywiste... Ja mogę polecić testy marki testeo do wykrywania wczesnej ciąży. Używałam ich podczas starań i nigdy nie pokazały mi fałszywej kreski. Czasem gdy wyrzuciłam test, a później wyciągałam go ze śmietnika (po kilku h) to faktycznie pojawiał się tzw poczasiak, ale to rzadko i z bardzo stężonego moczu dopiero po kilku godzinach. W szczęśliwym cyklu pokazał mi cień w 10dpo, a 11dpo już była kreseczka ładna.
    Najlepiej właśnie testować najwcześniej od 10dpo i to testami z niskim stężeniem hcg, ale tu trzeba się liczyć z tym, że właśnie wtedy można wyłapać biochema, dlatego ja polecam pierwszy test robić dzień przed @, albo w dniu @, żeby się nie dołować. Ewentualnie od razu iść na betę i wtedy sprawa jest jasna 😉

    Juliet ja też polecam testy z testeo, choć miałam też dwa oszukańcze z nich - płytkowy i strumieniowy, ale to było wtedy, gdy facelle również pokazywał kreski, wiec uważam, że to nie była wina testu. Na wątku sierpniowym rozmawiałyśmy z dziewczynami, że musi być jeszcze coś, co daje pozytywne kreski poza betą. Tylko nie wiadomo co 🤔 w tym miesiącu w 30 sekund pojawiła mi się na teście (one step zielony) druga kreska (po okresie!) zrobilam jeszcze dwa i to samo, kupiłam test z apteki - również była druga kreska. Za dwie godziny zrobiłam znowu one step - kreski brak, rano kolejnego dni dwa różne testy - negatywne. Także tak to jest... Zrobiłam test zupełnie od picu, bo kolejnego dnia miałam mieć histeroskopię, a wyszły takie cuda, strasznie się nerwów tylko najadłam.
    Najlepiej oczywiście testować tak jak piszesz w czasie spodziewanej @ dwoma różnymi testami z rana. A pewność daje tylko beta.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2021, 01:52

    Juliet lubi tę wiadomość

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • Juliet Autorytet
    Postów: 3009 2695

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to nie mam porównania, bo ja kupowałam jedynie strumieniowe i to na allegro, bo tam za 20 sztuk płaciłam jakieś śmieszne pieniądze 😅
    No właśnie ciekawe... niby hcg jest wytwarzane w organizmie i bez ciąży, ale to są znikome ilości 🤔 chyba że jakoś bardzo mocno stężony mocz 🤔

    Dh3Vp2.png

    31.01.21 - cień ⏸🍀 10dpo
    01.02.21 - ⏸ 🍀 11dpo
    03.02.21 - beta 44 🤞🥰 13dpo
    05.02.21 - beta 159 😍 ⬆️ 252% 15dpo
    19.02.21 - 9:30 - nasze pierwsze spotkanie ❤ Maleństwo 4mm z bijącym serduszkiem 🥰
    04.03.21 - kroplówki, dzidzia 1,39cm 😍
    06.04.21 - USG 12+4 🤞zdrowy bobasek 6,70cm 🥰 prawdopodobnie chłopiec 💙😍
    09.06.21 - USG 21+4 🤞Kazio waży 551 gram i jest zdrowym chłopcem 💙😍
    26.07.21 - 1340g 🥰💙
    13.08.21 - USG 30+5 🤞 synek waży 1989g
    07.10.21 - 3920g 💙
    13.10.21 - o 12:36 Kazio przyszedł na Świat 😍 4270g 59cm 💙

    03.2020 💔 9tc poronienie zatrzymane

    Starania od 04.2020

    Nasienie:
    Koncentracja 29,94 mln/ml (> 15mln/ml) ✔
    Całkowita liczba 128,74 M/próba (> 39 M/próba) ✔
    Ruch postępowy 58,49% (> 32%)✔
    Ruchome 70,28% (> 40%) ✔
    Morfologia 2% (> 4%) ➖
    Zwiększona lepkość ➖
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 28 sierpnia 2021, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juliet wrote:
    A to nie mam porównania, bo ja kupowałam jedynie strumieniowe i to na allegro, bo tam za 20 sztuk płaciłam jakieś śmieszne pieniądze 😅
    No właśnie ciekawe... niby hcg jest wytwarzane w organizmie i bez ciąży, ale to są znikome ilości 🤔 chyba że jakoś bardzo mocno stężony mocz 🤔

    Mocz był popołudniowy, raczej rozwodniony, dlatego też mnie to dziwiło...
    Coś musi być, że wychodzą te fałszywki.
    Dlatego nie polecam testować po południu, tylko z rana i już nigdy po południu nie spojrzę nawet na test 😁
    Ja jeszcze robiłam Betę przy tej pierwszej fałszywce i była zerowa :-) Więc myślę, że test wykrywa też inny hormon czasem, a jaki? Kto wie...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 sierpnia 2021, 13:14

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • Juliet Autorytet
    Postów: 3009 2695

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaola wrote:
    Mocz był popołudniowy, raczej rozwodniony, dlatego też mnie to dziwiło...
    Coś musi być, że wychodzą te fałszywki.
    Dlatego nie polecam testować po południu, tylko z rana i już nigdy po południu nie spojrzę nawet na test 😁
    Ja jeszcze robiłam Betę przy tej pierwszej fałszywce i była zerowa :-) Więc myślę, że test wykrywa też inny hormon czasem, a jaki? Kto wie...
    Hmmm no ciekawe 🤔 może kiedyś się dowiemy. Najważniejsze, żeby każda z nas zobaczyła te prawdziwe kreseczki 🥰

    Olaola lubi tę wiadomość

    Dh3Vp2.png

    31.01.21 - cień ⏸🍀 10dpo
    01.02.21 - ⏸ 🍀 11dpo
    03.02.21 - beta 44 🤞🥰 13dpo
    05.02.21 - beta 159 😍 ⬆️ 252% 15dpo
    19.02.21 - 9:30 - nasze pierwsze spotkanie ❤ Maleństwo 4mm z bijącym serduszkiem 🥰
    04.03.21 - kroplówki, dzidzia 1,39cm 😍
    06.04.21 - USG 12+4 🤞zdrowy bobasek 6,70cm 🥰 prawdopodobnie chłopiec 💙😍
    09.06.21 - USG 21+4 🤞Kazio waży 551 gram i jest zdrowym chłopcem 💙😍
    26.07.21 - 1340g 🥰💙
    13.08.21 - USG 30+5 🤞 synek waży 1989g
    07.10.21 - 3920g 💙
    13.10.21 - o 12:36 Kazio przyszedł na Świat 😍 4270g 59cm 💙

    03.2020 💔 9tc poronienie zatrzymane

    Starania od 04.2020

    Nasienie:
    Koncentracja 29,94 mln/ml (> 15mln/ml) ✔
    Całkowita liczba 128,74 M/próba (> 39 M/próba) ✔
    Ruch postępowy 58,49% (> 32%)✔
    Ruchome 70,28% (> 40%) ✔
    Morfologia 2% (> 4%) ➖
    Zwiększona lepkość ➖
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Insulinooporność - zasady żywieniowe, dieta i objawy.

Czym jest insulinooporność? Insulinooporność a dieta - na czym polega zależność? Jak odżywiać się przy insulinooporności? Które produkty spożywcze warto włączyć do diety, a z których warto zrezygnować? Artykuł napisany przez Zosię i Anię z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ