X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Testy ciążowe
Odpowiedz

Testy ciążowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 lutego 2022, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ile dni po owulacji robiliście testy ciążowe i wyszły wiarygodne wyniki? Kupiłam taki super czuły 10lU i tam jest napisane że wykrywa 2-5 dyniowa ciążę ale nie wiem czy od owulacji?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2022, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie to bhcg zaczyna się wydzielać do moczu ok 2 dni po implantacji zarodka. A implantacja odbywa się między 6 a 12 dpo. Najlepiej wykonywać test w dniu spodziewanej miesiączki. Można oczywiście wcześniej, ale może być fałszywie ujemny bo będzie po prostu za wcześnie. Myślę że oni liczą ciążę po zagnieżdżeniu. To by miało sens.
    Hasła typu "super czuły" są po prostu chwytem marketingowym. Żaden test sikany nie wykryje ciąży jeżeli do moczu nie wydziela się beta hcg. Teoretycznie najwcześniej można robić 8 dpo (przy odrobinie szczęścia i szybkim zagnieżdżeniu może wyjść dodatni ;))

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2022, 00:43

    Ala222 lubi tę wiadomość

  • Nati94 Autorytet
    Postów: 2343 4296

    Wysłany: 10 lutego 2022, 03:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w trzech ciążach 9-10 dpo wyszły delikatne kreski(w 9 dpo wieczorem). Na bobo testach.

    Córeczka: 05.2017
    Córeczka: 08.2020
    age.png


    💔11.2021 synek
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ