X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne testy owulacyjne !!
Odpowiedz

testy owulacyjne !!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej okres miałam 16.06 dzisiaj zrobiłam test owulacyjny czyli dokładnie 14 dni od okresu, test owulacyjny wyszedł mi negatywny dodam że przed wykonaniem testu wypiłam dużej ilości płynów( 2 kawy, cole) a dopiero później wyczytałam ze nie powinno się pic na 2 godz przed testem bo może rozcieńczyć mocz? czy któraś z wam tak miała?? zamieszam odczekać teraz 2 godz bez picia i zrobić kolejny test?? jak myślicie wyjdzie pozytywny?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mozna pic, dobrze przeczytalas, niemniej te testy maja niska skutecznosc ok 90-95% i niekoniecznie mozesz miec owulacje na 14 dni przed okresem to sie sprawdza tylko u kobiet ktore maja bardzo regularne cykle i sa ogolnie zdrowe. Natomiast stres, wahania cyklu moga wystapic co m-c i owulka moze byc ale nie musi, sa tez cykle bezoowulacyjne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a jeśli mam cykl bezowulacyjny to nie mogę zajść w ciąże?? ( na pewno mam płodne, mam mokro w pochwie śluz jest przezroczysty i się ciągnie)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak masz takie objawy to byc moze niedlugo bedzie owulka, rob te testy codziennie o tej samej porze, chociaz najlepiej jest sprawdzac wlasnie po temperaturze i po wlasnie sluzie oraz badajac szyjke. Byc moze tez mialas wczesniej owulacje, dlatego trzeba kilka cykli sie poobserwowac zeby mniej wiecej wiedziec co sie u Ciebie dzieje w organizmie.

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 30 czerwca 2014, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1sarenka111 wrote:
    ( na pewno mam płodne, mam mokro w pochwie śluz jest przezroczysty i się ciągnie)
    Ja też w poprzednim cyklu miałam śluz płodny a owulacji nie było (chodziłam na monitoring). Śluz pojawia sie przed owulacją pod wpływem hormonów które są odpowiedzialne za pierwszą fazę i jej przebieg jak dochodzi do owulacji to inne hormony przejmują "pałeczkę" i śluz sie diametralnie zmienia pod wpływem hormonów z drugiej fazy czyli głównie progesteronu.
    To że jest sluz nie daje gwarancji że do owulacji doszło daje tylko info że organizm zabiera sie za owulkę jak temp sie podniesie to wiadomo że do owulki doszło ale też nie na 100% bo czasem jest tak że w miejsce niepękniętego pęcherzyka tworzy sie ciałko żółte które wytwarza progesteron (ale wtedy on jest niski) i temp. wzrośnie.
    !4 dni prze @ owulacje mają kobiety u których fl trwa 14 dni a u innych może trwać np. 16, 15, 12, 10... i wtedy tyle przed @ jest owulacja i to jest normalne bo każda kobieta ma inny cykl z inna f. Folikularną i lutealna.
    To że fl nie trwa 14 dni nie znaczy że kobieta ma zaburzenia i nieregularne cykle.

    aszka lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ