X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne TK jamy brzusznej/miednicy a starania o dziecko
Odpowiedz

TK jamy brzusznej/miednicy a starania o dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 25 lutego 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, może Wy pomożecie swą wiedzą i doświadczeniem?
    Po badaniu USG jamy brzusznej miałam wskazania do wykonania rezonansu magnetycznego jamy brzusznej i miednicy. Mimo to, oraz mimo mojej niedoczynności tarczycy i starań o ciążę, dostałam skierowanie, ale na tomografię komputerową. Poszłam, a po badaniu lekarka wykonująca badanie oznajmiła, że ze staraniem o ciążę należy się wstrzymać min. 3 miesiące. Gdybym wiedziała, to bym nalegała na rezonans, a tak to już po fakcie nic nie zrobię.
    Mam 38 lat, więc nie za bardzo mam czas na czekanie, a w kolejnym cyklu miałam mieć badanie drożności i wzmożone działania... Szperałam po sieci i jedni mówią, że tak, trzeba się wstrzymać i to nawet pół roku, inni że nic podobnego, bo mamy określoną ilość jajeczek w chwili urodzenia. Chyba na tym forum ktoś napisał, że jajeczko, które ma być wypuszczone za 3 m-ce już dziś szykuje się do drogi, dlatego że staraniami czeka się akurat tyle.
    Czy orientujecie się jak to rzeczywiście wygląda? Jestem podłamana ☹️

    3jgx90bvoj1fla1b.png
  • Edkaa Przyjaciółka
    Postów: 103 21

    Wysłany: 25 lutego 2021, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy badanie było z kontrastem ?

  • Limosa Autorytet
    Postów: 1346 554

    Wysłany: 26 lutego 2021, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edkaa wrote:
    Czy badanie było z kontrastem ?
    Tak, ale zrozumiałam, że chodziło o potężne dawki promieniowania i brak ochrony narządów miednicy przez nimi.

    3jgx90bvoj1fla1b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ