X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tokspolazmoza- Daraprim z Sulfadiazyną
Odpowiedz

Tokspolazmoza- Daraprim z Sulfadiazyną

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Olalalala Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 29 listopada 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    czy któraś z Was leczyła się tymi lekami w przypadku toksoplazmozy ocznej? Jestem właśnie przed podjęciem leczenia. Sulfadiazynę najprawdopodobniej będę miała jutro, a Daraprim dopiero za 2 tygodnie :( Jestem już trochę załamana, bo ten czas jest kluczowy przy leczeniu tego typu chorób, a import leków nie jest zbyt szybki. Do tego wiedza lekarzy na temat toksoplazmozy pozostawia wiele do życzenia... Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Właściwie interesuje mnie głównie toksoplazmoza oczna i jej nawroty. A także czy ktoś brał/bierze te leki?
    Dodam jeszcze tylko, że od dłuższego już czasu śledzę forum, ponieważ staraliśmy się z mężem o dziecko... staraliśmy, bo nawrót tokso uniemożliwia chwilowo dalsze starania. Byłabym wdzięczna za opisanie Waszych doświadczeń w takiej sytuacji.
    Pozdrawiam serdecznie.

    201712067451.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam toxo wykrytą dopiero w ciąży. Biorę rovamycynę i niestety do końca ciąży, bo wyniki się nie poprawiają. Chyba musisz cierpliwie czekać. Ja przechodziłam w grudniu 2015 i do teraz mam takie sobie wyniki

  • Olalalala Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od wczoraj biorę te dwa leki (Daraprim i Sulfadiazynę), kuracja potrwa pół roku... mam nadzieję, że po tym czasie będę mogła normalnie starać się o dziecko.
    Sylvuszka, czyli już przed ciążą miałaś problemy z toxo? leczyłaś się jakoś?

    201712067451.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam problemy, tyle że ona u mnie objawiła się tak, że w wigilię straciłam głos i żadne antybiotyki nie pomagały. Przez kilka dni nie mogłam mówić i myślałam, że może mam zapalenie strun głosowych czy inne dziadostwo, zwłaszcza że w domu wszyscy chorzy byli.
    Dopiero jak na początku ciąży (jakoś w czerwcu) gin rutynowo zleciła mi badanie na toxo to wyszło, że jestem chora, ale wyniki były wątpliwe, czyli że przechodziłam chorobę. Ale niestety w razie czego leki muszę brać do końca ciąży. Ale lekarz powiedział, że jak tylko urodzę- od razu odstawiam leki. Jak na razie na USG nie było widać żadnych zmian (bo widać je w wątrobie i mózgu dziecka). 3 lekarzy potwierdziło, że wszystko jest OK, więc ja się tego trzymam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2016, 06:24

  • Olalalala Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za Was kciuki w takim razie :)

    201712067451.png
  • Olalalala Debiutantka
    Postów: 11 5

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała jeszcze jakieś doświadczenia z tokso? Nikt na forum nie ma toksoplazmozy ocznej? :(

    201712067451.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ