X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Tokspolazmoza- Daraprim z Sulfadiazyną
Odpowiedz

Tokspolazmoza- Daraprim z Sulfadiazyną

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Olalalala Debiutantka
    Postów: 11 6

    Wysłany: 29 listopada 2016, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie,
    czy któraś z Was leczyła się tymi lekami w przypadku toksoplazmozy ocznej? Jestem właśnie przed podjęciem leczenia. Sulfadiazynę najprawdopodobniej będę miała jutro, a Daraprim dopiero za 2 tygodnie :( Jestem już trochę załamana, bo ten czas jest kluczowy przy leczeniu tego typu chorób, a import leków nie jest zbyt szybki. Do tego wiedza lekarzy na temat toksoplazmozy pozostawia wiele do życzenia... Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Właściwie interesuje mnie głównie toksoplazmoza oczna i jej nawroty. A także czy ktoś brał/bierze te leki?
    Dodam jeszcze tylko, że od dłuższego już czasu śledzę forum, ponieważ staraliśmy się z mężem o dziecko... staraliśmy, bo nawrót tokso uniemożliwia chwilowo dalsze starania. Byłabym wdzięczna za opisanie Waszych doświadczeń w takiej sytuacji.
    Pozdrawiam serdecznie.

    201712067451.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2016, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam toxo wykrytą dopiero w ciąży. Biorę rovamycynę i niestety do końca ciąży, bo wyniki się nie poprawiają. Chyba musisz cierpliwie czekać. Ja przechodziłam w grudniu 2015 i do teraz mam takie sobie wyniki

  • Olalalala Debiutantka
    Postów: 11 6

    Wysłany: 15 grudnia 2016, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od wczoraj biorę te dwa leki (Daraprim i Sulfadiazynę), kuracja potrwa pół roku... mam nadzieję, że po tym czasie będę mogła normalnie starać się o dziecko.
    Sylvuszka, czyli już przed ciążą miałaś problemy z toxo? leczyłaś się jakoś?

    201712067451.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2016, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam problemy, tyle że ona u mnie objawiła się tak, że w wigilię straciłam głos i żadne antybiotyki nie pomagały. Przez kilka dni nie mogłam mówić i myślałam, że może mam zapalenie strun głosowych czy inne dziadostwo, zwłaszcza że w domu wszyscy chorzy byli.
    Dopiero jak na początku ciąży (jakoś w czerwcu) gin rutynowo zleciła mi badanie na toxo to wyszło, że jestem chora, ale wyniki były wątpliwe, czyli że przechodziłam chorobę. Ale niestety w razie czego leki muszę brać do końca ciąży. Ale lekarz powiedział, że jak tylko urodzę- od razu odstawiam leki. Jak na razie na USG nie było widać żadnych zmian (bo widać je w wątrobie i mózgu dziecka). 3 lekarzy potwierdziło, że wszystko jest OK, więc ja się tego trzymam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 grudnia 2016, 06:24

  • Olalalala Debiutantka
    Postów: 11 6

    Wysłany: 27 grudnia 2016, 15:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam za Was kciuki w takim razie :)

    201712067451.png
  • Olalalala Debiutantka
    Postów: 11 6

    Wysłany: 26 stycznia 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was miała jeszcze jakieś doświadczenia z tokso? Nikt na forum nie ma toksoplazmozy ocznej? :(

    201712067451.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Siatki centylowe wzrostu chłopców i dziewczynek - czym są i jak je czytać?

Siatki centylowe to narzędzie, które pomaga monitorować rozwój fizyczny dzieci, takich jak wzrost, waga czy obwód głowy. Są one ważnym wskaźnikiem zdrowia, umożliwiającym ocenę, czy dziecko rozwija się w normie dla swojego wieku i płci. Dzięki siatkom centylowym rodzice i specjaliści mogą wcześnie wykryć potencjalne problemy zdrowotne lub rozwojowe. W artykule wyjaśniamy, jak czytać siatki centylowe i na co zwracać uwagę podczas interpretacji wyników.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ