X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne torbiel,jak długo tabletki anty
Odpowiedz

torbiel,jak długo tabletki anty

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • monilka86 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 9 marca 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To mój pierwszy post na tym forum. Chciałabym opisać mój problem, wygadać się, może spotkam tu osoby z podobnym problemem jak mój.
    W styczniu, w 53 dniu cyklu wykryto u mnie na prawym jajniku torbiel wielkości 8,5cm, miałam wcześniej takie objawy, jak brak miesiączki, plamienia od 25 d.c., mdłości i lekki ból jajnika. Lekarz powiedział, że prawdopodobnie konieczna będzie operacja, ale CA125 było niskie, więc pośpiech nie był konieczny, poszłam do innego lekarza, który stwierdził, że torbiel jest czynnościowa, są to 3 niepęknięte pęcherzyki, które mogą się wchłonąć po leczeniu hormonalnym. Dostałam lek Provera na 10 dni, plamienia się skończyły i już po 7 dniach na tym leku, jeden z pęcherzyków się wchłonął, po miesiączce w 6 dniu zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, które po 15dniach stosowania doprowadziły do zmniejszenia się torbieli, pęcherzyki mają obecnie jeden 17, a drugi 13mm. Bardzo źle toleruję te tabletki, mam ciągle mdłości, nastrój depresyjny, rozdrażnienie, nic mnie nie cieszy, zrobiłam się płaczliwa, bóle piersi są coraz silniejsze. Miałam nadzieję, że jedno opakowanie wystarczy, ale lekarz powiedział, że muszę wziąć 3 i gdybym przerwała po jednym, to torbiel się odnowi i za tydzień będę miała ją z powrotem. Po tych 2 następnych opakowaniach mam się zgłosić na usg i później zostanie włączone leczenie hormonalne, z tego, co zrozumiałam to już nie antykoncepcja, żeby przywrócić równowagę hormonalną i doprowadzić do pękania pęcherzyków i owulacji. Perspektywa 2 kolejnych miesięcy na antykoncepcji mnie przeraża, niby pierwszy miesiąc jest okresem adaptacyjnym i później skutki uboczne mogą minąć, ale ja boję się, że jestem jedną z osób, których organizm nie toleruje sztucznych hormonów. Mam pytanie do dziewczyn, którym po antykoncepcji wchłonęła się torbiel, czy też tak długo musiałyście brać hormony i jak szybko udało się przywrócić normalny cykl po odstawieniu, czy torbiele nawracały?Boję się, że sama ze sobą nie wytrzymam, dopóki będę na tych tabletkach, nie nadaję się do życia, płaczę codziennie bez powodu i nie chce mi się żyć, każda aktywność jest dla mnie wysiłkiem, najchętniej w ogóle bym nie wstawała z łóżka, nie pracowała ani nie rozmawiała z nikim. Mogę zmienić od następnego opakowania tabletki na inne, z octanem chlordynonu zamiast drospireronu, ale nie wiem, czy to coś zmienia i boję się eksperymentować, żeby nie było jeszcze gorzej. Wiem, że nie jesteście lekarzami i powinnam się stosować do tego, co zalecił lekarz, ale może są tu osoby, które wyleczyły torbiel hormonalnie i napiszą, jak to u nich było, może to da mi siły, żeby wytrzymać to leczenie i nadzieję, że wszystko dobrze się skończy i kiedyś w końcu doczekam się 2 kresek na teście. Jak na razie popadłam w tak negatywne myślenie, że nie potrafię uwierzyć, że to kiedyś będzie możliwe.Pewnie uznacie mnie za panikarę i wstyd mi o tym wszystkim pisać, bo ludzie mają poważniejsze problemy i sobie radzą, a ja przy najmniejszych trudnościach się załamuję, ale zaryzykowałam krytykę i liczę na jakieś słowo wsparcia.

    monilka86
  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 17 maja 2015, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanko, otóż w pazdzierniku miałam torbiel na jajniku 30mm ale szybko się ładnie wchłonęła, ale zanim się dowiedziałam , że ja mam zrobiłam test ciążowy 3x wyszły pozytywne, pozniej jak poszłam do lekarza na usg okazało sie że testy pozytywne wychodzą przeż tą torbiel.. kilka dni temu zrobiłam test ciążowy pozytywny, zrobiłam jeszcze dwa dla pewności też pozytywne, z tym , że w tym cyklu czuję sie inaczej piersi zaczęły mnie boleć po zewnętrznej stronie bardzo wcześnie, szyjka jest twarda zamknięta (dziś badałam) bardzo się boję żeby to znowu nie była ta torbiel boje sie rozczarowania , jak myślicie czy mogłaby się drugi raz powtórzyć taka sytuacja że to torbiel znów ? I miałabym takiego pecha. Koleżanka mówi że torbiel rośnie bardzo wolno i nie możliwe że to na 100% już teraz ciąża..

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 maja 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrob test z krwi.

    karolinka1992 lubi tę wiadomość

  • karolinka1992 Autorytet
    Postów: 551 134

    Wysłany: 17 maja 2015, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Zrob test z krwi.
    Robiłam 27 wynik

    [link=https://www.suwaczki.com/]f2w3rjjgori773ov.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak się stresujesz śmigaj do lekarza. A jak masz jeszcze trochę cierpliwości to poczekaj. Jak za tydzień nie będzie @ to już wszystko będzie jasne.

    Powodzenia!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2015, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolinka1992 wrote:
    Robiłam 27 wynik
    no to w ciazy jestes :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ