X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne torbiel :'( pękł
Odpowiedz

torbiel :'( pękł

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dancerina Ekspertka
    Postów: 195 61

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem nowa na forum ,wiec proszę o wyrozumiałość gdyby temat był już wcześniej . Miałam torbiel 5 cm pękł 3 mies temu ( ból niesamowity nikomu nie życzę aczkolwiek lekarz przepisał mi tabletki antykoncepcyjne które miałsm brać 3 mies ,sęk w tym ze on pękł jak podejrzewam w dniu 1 tabletki 1 cyklu miesiąc temu lekarz stwierdził że mam płyn w brzuchu nie przesisał żadnych tabletek powiedział : Proszę przyjść po miesiączce i zobaczymy czy się wchłonie .Chcemy bobasa , a ten płyn jak długo morze się wchłaniać ...skoro jak podejrzewam 3 mies nie pomogły poradźcie

    2x1nxuun3b4lqpi4.png
  • Natka89 Koleżanka
    Postów: 64 9

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj :) Również mam torbiel - co prawda nie pękł, ale lekarz kazał przyjść za 2 miesiące. Również twierdził, że torbiel może się wchłonąć podczas miesiączki ale mówił, że cały czas jest możliwość zajścia w ciążę.

    Ja rozumiem to tak, że właśnie podczas @ on się może ale nie musi wchłonąć, tylko czy to uniemożliwia zajścia w ciążę - nie wiem? Według mnie trzeba się starać cały czas i mieć nadzieję :)

    dancerina lubi tę wiadomość

  • dancerina Ekspertka
    Postów: 195 61

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 23:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No mam pecha ... A jakie bierzesz tabletki ja brałam ovulastan forte ...Pamiętaj żeby niczego ciężkiego nie dźwigać ja wracałam z zakupów gdy pękł miałam krwotok

    2x1nxuun3b4lqpi4.png
  • Natka89 Koleżanka
    Postów: 64 9

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do lutego brałam Novynette. Teraz wspomagam się Duphastonem ze względu na brak owulki od odstawienia tabletek... Kurcze nie wiedziałam, że to od wysiłku może pęknąć... Wizytę mam dopiero we wrześniu a Ty?

  • OvuFriend

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiadomość wyedytowana przez administratora forum z powodu łamania zasad regulaminu. (reklama)

  • Lili Autorytet
    Postów: 495 692

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dancernia torbiele same w sobie nie przeszkadzają w zajściu w ciążę. Można mieć owulację mimo torbieli i spokojnie zaciążyć. Pytanie brzmi dlaczego powstają i jak często nie pękają ci pęcherzyki doprowadzając do powstania torbieli. Być może to była jednorazowa sytuacja i nie ma się co martwić. Ale też warto zbadać, czy sytuacja nie powtarza się regularnie co jakiś czas. Na twoim miejscu wybrałabym się na monitoring, żeby stwierdzić, czy proces dojrzewania i pękania przebiega na ogół prawidłowo. Do tego proponuję kilka podstawowych badań hormonów+ cukier z obciążeniem, żeby stwierdzić, czy nie ma jakiejś medycznej podstawy powstawania torbieli (tak jak pisałam torbiel sama w sobie nie przeszkadza w zajściu, ale jeśli tak się dzieje co drugi miesiąc np.to już może być trudniej, bo to znaczy, ze nie miewasz prawidłowej owulacji). Jeśli jeszcze kiedyś wyhodujesz takiego brzydala, to poproś lekarza o czopki Distreptaza- zapobiegają zrostom w razie pęknięcia torbieli, które mogą być przyczyną niepłodności.

    Ps. Zakładam, że jesteś na początku staranek, dlatego pisałam o badaniach itp., ale jeśli to wszystko już dawno zrobiłaś, to zignoruj mój post :) POWODZENIA!!!

    Elf lubi tę wiadomość

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ