X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Torbiel, powiększona macica
Odpowiedz

Torbiel, powiększona macica

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • domii.s Koleżanka
    Postów: 33 3

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie, może któraś tak miała jak ja. Ostatni okres miałam 13 listopada od tej pory jakiś tydzień przed świętami dostałam delikatne plamienie które trwało około 4 dni. 27 grudnia byłam na kontroli u ginekologa. Powiedział mi że na lewym jajniku mam torbiel około 3 cm, macica powiększona, przed USG twierdził nawet że tym razem mogło sie udać, ale jak zrobił USG to jednak powiedział że nie bo za wszystko winna jest ta nieszczęsna torbiel, i jajnik wygląda na policystyczny. Kazał mi porobić badania tarczyce, progesteron i prolaktynę po obciążeniu w 21 dc, ale żeby to nastąpiło muszę dostać ten nieszczęsny okres. Dzisiaj od rana czuję jakby macica była opuchnięta, ból nie jak na okres takie bardziej gniecenie w macicy. Dziewczyny może jest szansa że jednak się udało tylko miałam owulacje opóźnioną i to plamienie było okołoowulacyjne. Może ta macica powiększona to właśnie sugerowała a on to połączył z ta torbielą??? Sama już nie wiem co myśleć, dziwnie się czuję, a pracuję na dwa etaty w dzień w biurze a w weekendy stoję za barem a to się wiąże jednak z dźwiganiem. Nie wiem czy jest sens robić test, chyba bym się nie chciała nakręcać... chociaż chyba już sobie powoli zaczynam wmawiać co nieco. Rok temu w listopadzie poroniłam... Może któraś z Was tak miała. Pozdrawiam

    Tomaszek 02/07/2012 r. godz. 20:15 3850g 61cm - Słodki Łobuz
    Aniołek 22/11/2016 r. [6tc]

    7155782bbcbbb35062af68c960b96f09.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale, że wina torbiela ta powiększona macica?... No wiesz co, nie chcę się wymądrzać, lekarzem nie jestem. Jednak miałam nie jedną torbiel i większe, bardziej pokomplikowane bo takie do leczenia, a i ogniska zapalne, miałam też i guza... I żadne nie powiększało macicy... Ale nie wiem czy na ciąże jest powiększona. Może idź do innego gina i po prostu zobaczysz co Ci powie? Może inaczej na to spojrzy. Spróbuj wybrać się do jakiegoś z dobrym sprzętem, np usg z dopplerem, to będziesz miała dwie opinie i dowiesz się co o może być.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jus@tyna Ekspertka
    Postów: 777 63

    Wysłany: 3 stycznia 2018, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam torbiel dostałam leki ale nic mi nie mówiła ginekolog o powiększonej macicy. Dziwne nigdy o tym nie słyszałam też byłam w ciąży nawet bliźniaczej ale nigdy lekarz mi nie wspominał o powiększonej macicy. Skonsultuj dla pewności to jeszcze z innym lekarzem bo dla mnie to dziwne. Co nie twierdze że tak nie jest ale dobrze poradzić się jeszcze innego ginekologa.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ