X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Trzecia ciążą po 2 CC.
Odpowiedz

Trzecia ciążą po 2 CC.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2021, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś mamusia odważyłaby się, czy to już wg was nieodpowiedzialność. Mam 35 lat i bardzo chcę jeszcze jedno dziecko

  • Jeżynka Autorytet
    Postów: 6028 3927

    Wysłany: 11 lutego 2021, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stęskniona wrote:
    Czy któraś mamusia odważyłaby się, czy to już wg was nieodpowiedzialność. Mam 35 lat i bardzo chcę jeszcze jedno dziecko
    Kochana jestem 2 cc, trzecia ciaza zakonczona w 23 tyg SN, walcze o trzecie maleństwo.

    11.2018 😇23tydz
    06.2019 😇
    07.2019 😇

    16.11 - mamy ♥️ 6+2
    5-8.12 szpital, krwiak
    14.12-wizyta 10+2, CRL 4,33
    30.12 prenatalne CRL 7,6cm, 💜
    11.01 mała księżniczka 😍
    4.02-22.02 Szpital 😓 szew ratunkowy -szyjka 7 mm
    28.02 połówkowe- 440g 💜💜 21+2
    09.03-szewek trzyma, leżing cd.
    29.03 bez zmian
    07.04 diabetolog -> cukrzyca 🍬 narazie próbujemy z dietą
    12.04 szyjka 9 mm, rozwarcie wewn 🥺
    18.04 -16.05 szpital -> 1340g niuni 💓 28+2 sterydy-> 1700g niuni 💓 30+2 -> 2340g niuni 💓32+2.
    24.05 - szyjka 19-20mm 💪💪, podejrzenie cholestazy 😓
    27.05 - cholestaza, wdrożone leczenie
    1.06- cholestaza pełną parą, b.złe kwasy żółciowe
    2.06- 19.06 kierunek szpital 2200g niuni 34+5💓
    15.06- moja księżniczka już z nami 2870 💓💜💓 - 36+4

    age.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 11 lutego 2021, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stęskniona wrote:
    Czy któraś mamusia odważyłaby się, czy to już wg was nieodpowiedzialność. Mam 35 lat i bardzo chcę jeszcze jedno dziecko

    A dlaczego nieodpowiedzialność? Ja jestem po 2 cc i jedynie co mi lekarz powiedział że będzie 3 cc jeśli się zdecyduje na ciąże, już mi nie pozwolą na sn. Po pierwszej cc miałam jeszcze zielone światło na sn, ale nie było postępu porodu i miałam druga cc. Wszystko oczywiście zależy od stanu blizny, własnych predyspozycji i sposobu szycia.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3813 2518

    Wysłany: 11 lutego 2021, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno, powtórzę co mi lekarze mówili. Ja zaszłam w ciąże pół roku od pierwszej cesarki. Naczytałam się o pęknieciu macicy itp.....Lekarze mi tłumaczyli że sama ciąża na bliznę nie jest zagrożeniem, jedynie trzeba uważać i obserwować przy skurczach. Dlatego dali mi zielone światło na porod naturalny pod warunkiem że samo się zacznie, nie było mowy o wywołaniu porodu, podaniu oxy za duże obciążenie dla macicy przy skurczach. Finalnie odeszły mi wody, postępu nie było i miałam drugą cc. I teraz usłyszałam to samo, w razie 3 ciąży, nie dopuścić do skurczy porodowych z tym wyjątkiem że już bez możliwości sn.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2021, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Że to nieodpowiedzialność to wyczytałam na jakimś forum. Ja pierwsze cc miałam że względu na ułożenie pośladkowe córki, drugim razem też mogłam rodzić naturalnie (zresztą bardzo chciałam rodzić naturalnie) ale mój lekarz prowadzący, który także pracował w szpitalu mówił, że mimo, iż od pierwszego cc minęło 7 lat to z blizną może być różnie i będziemy ją obserwować. Więc przybyłam tydzień przed terminem jak mi zlecił i blizna była na granicy ale w normie. Mój doktor mówił na dwoje babka wróżyła i on nie zagwarantuje mi na 100% będzie ok. Moja decyzja. Jedna lekarka mówiła zresztą z oburzeniem przecież mimo, że na granicy to trzeba rodzić. Ja jednak zrezygnowałam bo bardziej bałam się komplikacji w czasie naturalnego porodu niż kolejnego cc. Mój doktor prowadzący bo akurat miał zmianę powiedział gdy robił mi cesarkę, że dobrze zrobiłam.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz chciałabym mieć dziecko ale mam bardzo nieregularne cykle, lekarze do których chodziłam (mojego niestety już nie ma w przychodni) stwierdzali, że taka moja natura nikt nie słuchał, że nie mogę schudnąć tylko tyję, nikt nie wysłał na żadne badania. Ten który przyjmuje teraz w przychodni stwierdził że być może policystyczne jajniki ale skoro mam dwoje dzieci to nie ma się czym przejmować. Muszę pójść jednak prywatnie bo z wagą nie jest dobrze. W pierwszej ciążi zaczęłam z wagą 72 kg przy wzroście 176 cm do porodu było 99 kg. W drugą 95 kg (tak wiem dużo) ale ciążą bezproblemową najpierw schudłam do 89 kg a do porodu było 107 kg. Teraz ważę o zgrozo 118 kg i mam już dość mimo ruchu i nie obżerania się. Poradźcie mi dziewczyny jakie badania zrobić i czy powinnam udać się do ginekologa z tym problemem czy do endokrynologa.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 lutego 2021, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt mi nigdy nic nie zlecił tylko było gadanie trzeba schudnąć. Poszłam z bolącym kręgosłupem - trzeba schudnąć, z żołądkiem-trzeba schudnąć, poszłabym z uchem też kazali by schudnąć. Jeden lekarz dawno temu dał mi skierowanie [ bo mu powiedziałam, że idę do endokrynologa i mam mieć zrobione badania] na tsh ft3,ft4 i anty tpo i te badana ok a reszta nic pozostało mi zrobić prywatnie i dopiero uderzyć do konkretnego lekarza

  • Anuśla Autorytet
    Postów: 4854 2636

    Wysłany: 15 lutego 2021, 01:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja kuzynka właśnie urodzila 3 dziecko cesarka. Ma 38 lat, żadnych komplikacji, i ona i dzidzia zdrowe.

    ojxe8ribfhgxs7lm.png

    3,5 roku starań. Niepłodność idiopatyczna.
    4 x IUI :-(
    Podwyższone antyTG i prolaktyna. Wysokie NK z krwi: 29.5%. Mutacje PAI-1 4G homo,MTHFR_1298A-C i 677C-T hetero, zaniżone bialko s 60%. Kir BX - brak 3 najważniejszych kirow implantacyjnych.
    Styczeń 2020 - ivf w Artvimed. Uzyskano 3 Blastocysty.
    ET Blastki 5.1.1. (z wlewem z accofilu): 😞
    28.02 - histeroskopia. Nie ma ecoli, nk maciczne w normie.
    27.03 -FET Blastki 4.1.1.(atosiban+embrioglue)
    7dpt beta 39.46 😄
    9dpt beta 164
    11dpt beta 484
    14dpt beta 2566
    24dpt - mamy Serduszko!
    Czekamy na Córeczkę😄
    09.12.2020 - nasza Miłość jest na świecie😍
    "Nie bój się, tylko wierz."
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ