Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Ureaplasma
Odpowiedz

Ureaplasma

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Martamie Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam. Podczas posiewu z szyjki macicy wyszła mi ureaplasma. (10^4) Na razie leczyłam ja Azotrymycyna przez 3 dni. Nie wiem czy mi coś pomaga ponieważ po kuracji dostałam lekkiego zapalenia pęcherza. Czy któreś z Was udało się pozbyć tej bakterii i jak długo trwała kuracja ? Pozdrawiam

  • Evli Autorytet
    Postów: 3829 2518

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) Był już obszerny wątek na ten temat.
    Musiałabys poszukać w wyszukiwarce.
    Ja miałam ta bakterie w tamtym roku. Z mężem byliśmy 15dni na doksycylinie i bakteria znikła :)
    Nie wiem czy u Ciebie 3 dni to nie za krótko, ale lekarzem nie jestem :P
    Ważne jest przyjmowanie probiotykow przy kuracji antybiotykowej, bo jak wiadomo anty zabijają i te złe bakterie i dobre.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Evli Autorytet
    Postów: 3829 2518

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno, trzeba leczyć również partnera.

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Martamie Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, partner tez brał antybiotyki. Lekarz przepisał mi taka krótka kuracje ponieważ powiedział ze wg niej nie ma dużo tej bakterii. Mieszkam w Szwajcarii i tutaj się nie faszeruje antybiotykami. Jeśli nie pomoże to pójdę do lekarza w Polsce...

    Po antybiotyku objawy jakby nasiliły się, wiec możliwe ze tak jak mówisz, niestety te dobre bakterii zostały pewnie wybite. Również.
    Mam nadzieje ze to dziadostwo znieknelo...

  • Evli Autorytet
    Postów: 3829 2518

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będziesz musiała jakieś 10dni_2 tyg po kuracji zrobic ponowny wymaz. Powodzenia :)

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • Martamie Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czekam teraz na ponowny wymaz- zaraz po świętach :) nie dziekuje :))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z mezem leczylismy tydzien Unidoxem. 2 tyg. po leczeniu miałam ponowic badanie i bakterii juz nie było, ale wykonałam dokładniejszy posiew na obecnosc DNA ureaplasmy, bo czesto bywa, ze w normalnym posiewie bakteria nie wyjdzie a jej dna jeszcze gdzies siedzi uspione i infekcja sie odnawia po jakims czasie. W kazdym badz razie wynik był ujemny po leczeniu :)
    Musisz jednak byc czujna i odnawiac posiewy co jakis czas (pełne, nie tylko na ureę), bo przechorowanie tej bakterii powoduje, ze jestesmy wrazliwsze na łapanie innych. Dlatego duzo probiotykow zalecam i doustnie i dopochwowo przez jakies 3tyg.po leczeniu

  • Martamie Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam - dzięki za odpowiedz.. właśnie jestem po kuracji antybiotykiem (3 dniowy ale jest to antybiotyk który nawet tydzień utrzymuje się w organizmie )
    Natomiast od kołku dni mam dziwne objawy- jakby zapalenie pęcherza... czuje się nawet gorzej niż przed antybiotykiem.

    Pewnie po zażyciu antybiotyku spadła mi odporność i przyplątało się to zapalenie ale mam chociaż nadzieje ze ta nieszczęsna urea zniknęła :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamie wrote:
    Witam - dzięki za odpowiedz.. właśnie jestem po kuracji antybiotykiem (3 dniowy ale jest to antybiotyk który nawet tydzień utrzymuje się w organizmie )
    Natomiast od kołku dni mam dziwne objawy- jakby zapalenie pęcherza... czuje się nawet gorzej niż przed antybiotykiem.

    Pewnie po zażyciu antybiotyku spadła mi odporność i przyplątało się to zapalenie ale mam chociaż nadzieje ze ta nieszczęsna urea zniknęła :-)
    A nie brałaś probiotyku z antybiotykiem? tzn zazywa sie go 2h po antybiotyku i min.2tyg po zakonczeniu kuracji. Inaczej faktycznie, moze sie przyplatac inna infekcja. Jak masz mozliwosc zazyj moze jakas Furaginę? tudziez łykaj tabletki z żurawiną i duzo cytrusow

  • Martamie Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zażywałam w trakcie kuracji ale nie po... tak, dużo pije, furagina nie pomaga i wcinam żurawinke...
    Na razie jakby powolutku przechodzi ale jeszcze nie do końca...0

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 grudnia 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martamie wrote:
    Zażywałam w trakcie kuracji ale nie po... tak, dużo pije, furagina nie pomaga i wcinam żurawinke...
    Na razie jakby powolutku przechodzi ale jeszcze nie do końca...0
    To dobrze :) Wroc też do probiotykow i doustnych i dopochwowych

  • Martamie Koleżanka
    Postów: 39 0

    Wysłany: 1 stycznia 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    A mam jeszcze jedno pytanie: czy seks z prezerwatywa jest bezpieczny podczas oczekiwania na wyniki badań ?
    Jesteśmy po kuracji już ponad tydzień.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2021, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    czy u któreś z was bakteria Ureaplasma faktycznie była przyczyną niepowodzenia w zajściu w ciąże ?
    Czy po wyleczeniu udało się zajść w ciążę ?
    orientujecie się czy Ureaplasma ma wpływ na morfologię nasienia?

  • Evli Autorytet
    Postów: 3829 2518

    Wysłany: 19 sierpnia 2021, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kookoosanka u mnie ureaplasma nie miała nic wspólnego z zajściem. Po wyleczeniu dopiero po roku się udało … Co to nasienia to podejrzewam że ma wpływ, raczej każda bakteria je osłabia 🧐

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

10 najczęstszych obaw kobiet w ciąży, czyli czego boją się kobiety w ciąży

Lęk i różnego rodzaju obawy to naturalny towarzysz kobiety w ciąży. Czego boi się większość kobiet oczekujących dziecka? Bólu porodowego, urodzenia chorego dziecka, utraty atrakcyjności czy może zrujnowania życia seksualnego po porodzie? Czego obawiasz się Ty? Przeczytaj czy zasadne jest zamartwianie się i jak sobie radzić, aby nasze obawy nie sprawdziły się.

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ