X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne usuwanie nadżerki krioterapia
Odpowiedz

usuwanie nadżerki krioterapia

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dąbrówka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 3 kwietnia 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecnie mam 25 lat i od 3 miesięcy staramy się z mężem o dziecko. Niedawno przypomniało mi się, że jakieś 6 lat temu miałam wymrażaną nadżerkę szyjki macicy. Miałam wtedy 19 lat i chodziłam regularnie do ginekologa, ponieważ brałam tabletki antykoncepcyjne. Właśnie on zalecił mi ten zabieg, gdyż "stwierdził" małą nadżerkę, a ja się zgodziłam i poddałam zabiegowi. Czy myślicie że taki zabieg może mieć jakikolwiek wpływ na moją płodność? Rozmawiałam o tym z tamtym lekarzem, to powiedział że właśnie jest odwrotnie i że jakbym miała tą nadżerkę to ona by mogła powodować infekcję i wtedy by mogło dojść do jakiś komplikacji... Ale po przeczytaniu wielu opinii w internecie mam wątpliwości czy ten zabieg był bezpieczny u dziewczyny która jeszcze nie rodziła... Jestem załamana.

  • dąbrówka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny, no proszę niech się któraś wypowie

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dąbrówka, w podobnym wieku, co Ty miałam podobny zabieg. Jedyne, co usłyszałam, to to, że taki zabieg może wpływać na produkcję śluzu płodnego, który wspiera proces poczęcia. Jeśli nie występuje u Ciebie problem braku śluzu płodnego (który sam w sobie również nie uniemożliwia poczęcia, co najwyżej go w minimalnym stopniu utrudnia, to wydaje mi się, że nie powinnaś się przejmować. Poza tym produkcję śluzu płodnego można wesprzeć suplementami ;) Pozdrawiam!

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • dąbrówka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vesper wrote:
    Dąbrówka, w podobnym wieku, co Ty miałam podobny zabieg. Jedyne, co usłyszałam, to to, że taki zabieg może wpływać na produkcję śluzu płodnego, który wspiera proces poczęcia. Jeśli nie występuje u Ciebie problem braku śluzu płodnego (który sam w sobie również nie uniemożliwia poczęcia, co najwyżej go w minimalnym stopniu utrudnia, to wydaje mi się, że nie powinnaś się przejmować. Poza tym produkcję śluzu płodnego można wesprzeć suplementami ;) Pozdrawiam!
    Vesper, jestem tu nowa, powiedz proszę skąd mogę wiedzieć czy u mnie występuje problem braku śluzu płodnego?

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dąbrówka wrote:
    Vesper, jestem tu nowa, powiedz proszę skąd mogę wiedzieć czy u mnie występuje problem braku śluzu płodnego?
    Śluz płodny jest charakterystyczny: śliski, przeźroczysty, ciągnący się i wyglądem przypominający białko kurzego jaja. Towarzyszy kobiecie w czasie owulacyjnym. Czasem śluz o charakterze płodnym pojawia się też tuż przed miesiączką (i ją zwiastuje ;): spadek progesteronu=zwiększenie estrogenów ;))
    Poobserwuj się przez kilka cykli ;)

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

  • dąbrówka Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tak na marginesie to próbuję wyszukać czegoś na forum tutejszym o nadżerce czy krioterapii i nic mi nie wychodzi... coś chyba nie tak z tą wyszukiwarką prawda?

  • Vesper Autorytet
    Postów: 2378 1813

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ona źle działa, niestety. Spróbuj przez google (wpisz ovufriend i interesujące Cię hasło), może tak "wyskoczy".

    staramy się od września 2015
    ,,Zwycięzcy nigdy nie rezygnują, rezygnujący nigdy nie zwyciężają"

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ