X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne WAŻNE PYTANIE
Odpowiedz

WAŻNE PYTANIE

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kudia Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 11 września 2021, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć.
    Staramy się z mężem o dziecko już 3 miesiąc. Tym razem tak już w 100% co 2 dzień współżyliśmy itd. Ja mam 20 lat a on 23. Cały miesiąc nie miałam totalnie żadnych objawów, ani nie bolały mnie piersi ani nic, więc od razu założyłam że nie jestem pewnie w tej ciąży bo po prostu nic mi się nie działo. Okres spóźnił mi się tylko 2 dni. Pierwszy dzień okresu był taki, że praktycznie go nie było tylko takie bardzo delikatne plamienie, co mnie zdziwilo bo zawsze jak mam mieć okres to mam bardzo dziwne uczucie w brzuchu i boli mnie brzuch. Tym razem totalnie nic a nic, brzuch wcale nie bolał ani nic nie czułam. Drugi i trzeci dzień okresu to była tylko ciemna krew ale nie było tak jak zawsze tylko to był taki gęsty śluz z krwią trochę jak skrzepy czy coś (akurat w te dni bardzo ciężko dzwigalam) teoretycznie mam dzisiaj 4 dzień ale prawie nic nie mam ciężko to określić tylko tak mi brudzi i tyle. 4 dnia trochę zaczęły mnie boleć piersi sutki wydają mi się trochę sine czasem są takie ciemne dziwne, a raz są normalne tylko trochę większe. Czasem też tak miewam trochę uczucie jakby mi było nie dobrze. Nie wiem co o tym myśleć. Czy mogę być jednak w ciąży czy raczej nic z tego ? Ogólnie temperatura z rana to 36.4 wydaje mi się że mam niski progesteron i mam chyba podwyższony testosteron. A no i jeszcze dzień przed okresem miałam straszne problemy jelitowe, tak mnie bolał brzuch myślałam że zlapalam jakąś bakterię i wtedy czułam się że nabiera mnie choroba

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 września 2021, 20:48

    Wiedźma lubi tę wiadomość

  • Sylza Autorytet
    Postów: 353 180

    Wysłany: 11 września 2021, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A robiłaś test? Ja od kiedy zaczęłam się starać mam dużo inne okresy niż wcześniej

    ’94
    04.2021 - początek starań
    Endometrioza (endoskopia torbieli 15.12.2020 oba jajniki)

    ❌AMH 0.34 (lipiec’21 synevo)
    🏥Salve Łódź
    ❌AMH 0.44 (wrzesień 21dc diag)
    ⬇️AMH 0.16 (listopad 3dc diag)
    ⬇️AMH 0.078 (luty’22 14dc diag)
    12.2021 ✖️Krótki protokół - dwa zdegenerowane pecherzyki, nie doszło do punkcji
    🏥KrakOvi
    ⬆️AMH 0.59 ( luty’22 robione na miejscu)
    3.2022 Długi protokół - 7 pęcherzyków ->2 komórki🥚🥚->1 zarodek🍀 -> beta 0 😥
    5.2022 długi protokół - 9 pęcherzyków -> 1 komórka (reszta niedojrzałe)-> zero zarodków 😓
    🏥 Eurofertil Ostrava
    6.2022
    1️⃣Mini stymulacja - 6 pęcherzyków->2 komórki -> 2 zarodki 🍀🍀-> ❄️
    2️⃣ Mini stymulacja - 3 pecherzyki -> 3 komórki(jedna niedojrzała)-> 🍀🍀->❄️❄️
    👨‍⚕️Paśnik -> wysokie NK, brak kilku Kir implantacyjnych (intralipid, encorton)

    Transfer 7.09.2022🤞 beta 0
    Transfer 12.10.2022
    5dpt 19.2 🙏 7dpt 67.8🥹 9dpt 263🥰
  • Mgdra Autorytet
    Postów: 830 1473

    Wysłany: 11 września 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób test i będziesz mieć pewność 😊 najlepsze rozwiązanie 😊

    Wiedźma lubi tę wiadomość

    💍 05.08.2018
    👰🤵 01.06.2019

    08.2019 - odstawienie tabletek anty i rozpoczęcie starań o pierwsze dziecko

    10.11.2019 - ⏸
    07.07.2020 - 👶 córeczka

    05.2021 - rozpoczęcie starań o drugie dziecko
    14.02.2022 - ⏸
    29.10.2022 - 👶 córeczka
  • Kudia Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 11 września 2021, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiłam w ogóle testu.
    W poprzednim cyklu byłam pewna że jestem w ciąży... i zrobiłam test I był negatywny a na drugi dzień dostałam tak silny okres z tak strasznym bólem brzucha. Nie chciałam znowu się zawieść :(

  • Papierowka Ekspertka
    Postów: 224 128

    Wysłany: 11 września 2021, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikt nie jest w stanie przewidzieć, zrób test z porannego moczu/ beta z krwi gdyby były wątpliwości. Trzymam kciuki ;)

    Wiedźma lubi tę wiadomość

  • Kudia Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 11 września 2021, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ale jeśli były skrzepy krwi itd to jest taka możliwość że jednak bym mogła być w ciąży? Bo trwało to 2 dni w sumie A kolor był dość mocny ale nie była to tak ogromna ilość jak zawsze mam okres

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 września 2021, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kudia, często nasz organizm jest nieprzewidywalny. Mogłaś mieć dziwny okres, albo np doszło do zagnieżdżenia o oczyścił się krwiak. Tego nikt nie wie. Zrób test tak jak Ci dziewczyny piszą albo betę z krwi.
    Nie oczekuj od nikogo, ze powie Ci „spoko, nie martw się jesteś w ciąży” albo ze to nie możliwe, bo nasz organizm bywa bardzo nieprzewidywalny, zwłaszcza w okresie starań.
    Życzę Ci zeby się udało, ale nie panikuj. 3 cykle to jeszcze nie wieczność, ale trzymaj rękę na pulsie bo szybka diagnostyka może tez doprowadzić do szybszej drogi do waszego dzieciątka.
    Zrób test, nawet jeśli będzie biel, będziesz wiedzieć na czym stoisz.

    Wiedźma lubi tę wiadomość

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 11 września 2021, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie, zrób test :)

  • Wiedźma Ekspertka
    Postów: 241 211

    Wysłany: 11 września 2021, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie można powiedzieć tak, nie można powiedzieć nie. Krew skrzepowa i niska temp bardziej sklanialyby mnie na nie ale 100 proc pewności da Ci beta, choć wydaje mi się że test płytkowe wystarczy by sprawdzić szanse. Kiedy obserwujemy swoje cykle dokładnie wówczas wyłapujemy każdą anomalie. Miałam taki cykl dziwny w maju że byłam pewna że jestem w ciąży... w lutym też podejrzany i prawdopodobnie bc. Zasialas sobie ziarenko niepewności karmione nadzieja co jest jak najbardziej normalne i zrozumiałe. Życzę powodzenia i koniecznie zatestuj.

    👸Królowa Matka - 37
    🤴 Król Tata - 44
    👧2010
    👧2014
    👦2017
    Marzenia o dużej rodzinie - starania o 4te dziecko ;)

    f2w3skjozzxcodm4.png
  • Kudia Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 12 września 2021, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiejsza poranna temperatura to 36.7 wczoraj było 36.4

  • bambusek93 Autorytet
    Postów: 432 446

    Wysłany: 12 września 2021, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby stwierdzić, że coś jest nie tak z Twoim progesteronem i testosteronem to trzeba zrobić badania. Od kiedy sprawdzasz temperaturę? Robisz to w pochwie czy w innym miejscu? To wszystko jest bardzo istotne, żeby się wgl nią sugerować. Poza tym, tak jak dziewczyny wyżej napisały, zrób test. Bez tego nie będziesz wiedziała co i jak.

    Powodzenia :)

    iv09hdgernzbn7dp.png

    10.2019 początek starań
    05.06.2020 poronienie samoistne w 6tym tygodniu👼💔

    14.02 ❣️⏸️❣️
    15.02 Beta hCG 205,6 mIU/mL
    17.02 Beta hCG 480,0 mIU/mL
    22.02 Beta hCG 4320,0 mIU/mL
  • Kudia Znajoma
    Postów: 25 1

    Wysłany: 12 września 2021, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bambusek93 wrote:
    Żeby stwierdzić, że coś jest nie tak z Twoim progesteronem i testosteronem to trzeba zrobić badania. Od kiedy sprawdzasz temperaturę? Robisz to w pochwie czy w innym miejscu? To wszystko jest bardzo istotne, żeby się wgl nią sugerować. Poza tym, tak jak dziewczyny wyżej napisały, zrób test. Bez tego nie będziesz wiedziała co i jak.

    Powodzenia :)

    Temperaturę mierze od 6 miesięcy w pochwie.

  • Mała87 Ekspertka
    Postów: 351 96

    Wysłany: 12 września 2021, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że test i beta rozwieje wszelkie Twoje wątpliwości:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 września 2021, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak dziewczyny piszą, albo test a najlepiej beta, tylko one prawdę Ci powiedzą.
    Narazie spróbuj wrzucić na luz. Bo to dopiero 3 miesiące, a nie już. Mówi się, że zdrowa para potrzebuje ok roku na poczęcie dziecka. A takie nakręcanie się i myślenie o tym czy już się jest w ciąży w tym nie pomaga. Zresztą chyba każda staraczka ma tak, że jak zaczęła się strać i skupiać uwagę na swoich cyklach, zaczęły one inaczej wyglądać niż przed staraniami.
    Masz wątpliwości? Udaj się do lekarza, niech chociaż na początek zleci Ci podstawowe badania. Chociaż tsh, prolaktynę czy progesteron po owulacji. Dobrze, że mierzysz temperaturę i obserwujesz swój organizm. Ale jedyną niepodważalną metodą oceny owulacji jest monitoring. Niestety temperatura czy testy owulacyjne, mogą oszukać.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ