X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

wizyta

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 5 listopada 2013, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam takie glupie pytanie ale musze sie was poradzic;) We wtorek za tydzien ide do ginka i jak mam mu powiedziec ze chce miec dziecko cały czas do niego w sumie chodze bylam pol roku temat po tabletki anty na wywolanie okresu bo mam pco ale teraz chciałabym sie starac o dziecko. Wogole jest w porzadku lekarz ostatnio nawet dal mi skierowania na badania ale to bylo pol roku temu a ja tych badan nie zrobilam ale teraz to juz chyba skierowanie jest nie wazne....? Wiem dałam ciala ale niedawno wyszłam za maz i w sumie chcialabym sie juz zaczac starac:)

    Magda26
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 5 listopada 2013, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Idziesz i mówisz: dzień dobry,chciałabym zacząć starać się o dziecko,czy w związku z tym mógłby mnie pan skierować na odpowiednie badania.Ostatnich nie zrobiłam,wyleciało mi z głowy.I już :).Powodzenia.

    Veri, nezumi, mała_mi, Anoolka lubią tę wiadomość

  • nezumi Autorytet
    Postów: 1815 1858

    Wysłany: 6 listopada 2013, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    Idziesz i mówisz: dzień dobry,chciałabym zacząć starać się o dziecko,czy w związku z tym mógłby mnie pan skierować na odpowiednie badania.Ostatnich nie zrobiłam,wyleciało mi z głowy.I już :).Powodzenia.
    nic dodać nic ująć :)

    c74bebc6c3.png
    Alicja jest już z nami! <3
    10.08.2014
  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 6 listopada 2013, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy to jest norma, że kierują na badania? Bo moja Gin powiedziała, że do pól roku mam sie starać, a potem jak sie nie uda, będziemy działać dalej. Jedyne co mnie skierowała to na USG TV. No i oczywiście cytologie, ale te przez ostatnie 3 lata miałam robione mniej wiecej co 3 m-ce wiec to na bieżąco.

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 6 listopada 2013, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie też 1 raz skierował na USG dopochwowe i żadnych badań :(


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 6 listopada 2013, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli założycielka tematu ma stwierdzone pco, to sądzę, że powinna zostać przed staraniami skierowana na badania.

    Natomiast jeżeli nic się nie dzieje, nie przyjmowałaś długotrwale antykoncepcji hormonalnej, nie ma żadnych niepokojących objawów, miesiączki są regularne, nie ma plamień, itd., to jest to dość powszechne podejście, że dopiero po jakimś czasie bezowocnych starań dostaje się skierowanie na badania.

  • Saramago Autorytet
    Postów: 2928 4012

    Wysłany: 6 listopada 2013, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    Natomiast jeżeli nic się nie dzieje, nie przyjmowałaś długotrwale antykoncepcji hormonalnej.


    Hmm ja przyjmowałam jakieś 15 lat :/ no ale nic.. skoro lekarka kazała się starać bez jej ingerencji, posłusznie to czynię :)

    LUF, Hiperprolaktynemia, Endometrioza III stopnia,
    usunięty jajowód z wodniakiem
    Ciężka oligozoospermia
    ****************************7 lat walki.
    5 zarodków bardzo dobrej jakości.
    Pierwsze ICSI po dwóch latach przerwy.
    1 podana blastka
    Mamy dwie kreski <3
    CUDA się zdarzają :)
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 6 listopada 2013, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym się jednak sprawdziła po tak długim przyjmowaniu tabletek.

    Sama brałam 7 lat i zaraz po odstawieniu zaczęłam się starać o dziecko. Fakt faktem u mnie były niepokojące objawy, bo plamiłam na parę dni przed okresem, co już zwiastowało niedobory hormonalne. Lekarz jednak nie wysłał mnie na badania, tylko kazał przyjmować duphaston od połowy cyklu.

    Zaszłam w ciążę i poroniłam samoistnie w ok. 6/7tyg, z powodu zbyt niskiego poziomu progesteronu (nie dało się go podreperować już żadnym duphastonem).

    Wszystko się naprawiło po tej straconej ciąży, teraz progesteron jest cacy i niczym się nie wspomagam, jednak gdybym zrobiła badania wtedy, wstrzymałabym się ze staraniami do "wyprostowania" sytuacji hormonalnej.

  • Majka86 Ekspertka
    Postów: 197 186

    Wysłany: 6 listopada 2013, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    Idziesz i mówisz: dzień dobry,chciałabym zacząć starać się o dziecko,czy w związku z tym mógłby mnie pan skierować na odpowiednie badania.Ostatnich nie zrobiłam,wyleciało mi z głowy.I już :).Powodzenia.


    dokładnie tak :-)

    Beta 2.01 - 4120 (19dpo)
    Beta 4.01 - 8317 (21dpo)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ