X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wpływ hormonow tarczycy na progesteron???
Odpowiedz

Wpływ hormonow tarczycy na progesteron???

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • HopeandFaith Przyjaciółka
    Postów: 152 20

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie jaki jest wpływ hormonów tarczycy na progesteron?

    Hipotetycznie: jeżeli progesteron( 21dc progesteron-14,64) jest trochę za niski to obniżenie TSH może pomoc nieco podwyższyć progesteron?

    EDIT: ten progesteron był u mnie badany w 21dc ale nie był to 7dpo, bo 14dc napewno nie miałam owulacji ( żadnego dominujaćego nawet nie było). Może być tak ze owulacja była pare dni później, wiec progesteron był za wczesńie robiony. Ale mój endo- gin uparł się żebym zrobiłam w 21dc, a nie 7dpo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2017, 15:26

    18cs
    Niedoczynność tarczycy ( TSH unormowane na 1,5)
    Hormony-ok, AMH-2,6, HOMA IR-2,06 ( bez leków)
    Diagnoza: cykle bezowulacyjne:/
  • HopeandFaith Przyjaciółka
    Postów: 152 20

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znalazłam tylko tyle na ten temat:
    "wysoki poziom hormonu TSH może sprzyjać nadwyżkom w produkcji prolaktyny, która z kolei blokuje owulację. Skrócona może być również druga faza cyklu. W łagodnej niedoczynności tarczycy ciąża jest możliwa"

    18cs
    Niedoczynność tarczycy ( TSH unormowane na 1,5)
    Hormony-ok, AMH-2,6, HOMA IR-2,06 ( bez leków)
    Diagnoza: cykle bezowulacyjne:/
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 27 czerwca 2017, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) właśnie tak może być jak piszesz. Niedoczynność może mieć wpływ na poziom prolaktyny. Wysoka prolaktyna blokuję owulację i progesteron, więc często podwyższona prolaktyna idzie w parze z niskim progesteronem. Często niski progesteron objawia się plamieniami kilka dni przed miesiączką

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • HopeandFaith Przyjaciółka
    Postów: 152 20

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, ja myślałam ze leczenie na niedoczynnosc trochę poprawi długość moich cykli ( w sensie wydłuży o te 2 dni, bo zawsze to jednak były cykle 28 dniowe, teraz 25-26 od stycznia), a tu nic, poprawy nie ma...:(

    18cs
    Niedoczynność tarczycy ( TSH unormowane na 1,5)
    Hormony-ok, AMH-2,6, HOMA IR-2,06 ( bez leków)
    Diagnoza: cykle bezowulacyjne:/
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 28 czerwca 2017, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leczenie niedoczynności na pewno coś daje. Badałaś poziom podstawowych hormonów?

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • HopeandFaith Przyjaciółka
    Postów: 152 20

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam zbadany E2 i progesteron w 21 dc. Progesteron troche przy niski 14,67 (norma do 23).A reszte hormonow w nast tyg bede badac.

    18cs
    Niedoczynność tarczycy ( TSH unormowane na 1,5)
    Hormony-ok, AMH-2,6, HOMA IR-2,06 ( bez leków)
    Diagnoza: cykle bezowulacyjne:/
  • Letitbe Autorytet
    Postów: 1108 263

    Wysłany: 30 czerwca 2017, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem ale sama mówiłaś, że to nie był ten dzień, więc chyba dobrze będzie powtórzyć to badanie. Poza tym może to był akurat cykl bezowulacyjny i dlatego progesteron nie skoczył

    'Nie zatrzymamy się prędko, ale mądre dziewczyny bolą czasem stopy, głupie - tyłek'

    thumb.png
    My Ovulation Chart
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 4 lipca 2017, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja słyszałam, ze to odwrotnie, tzn. dziewczyny z wysoką prolaktyną biorą Bromergon i TSH samo spada po ustabilizowaniu prolaktyny.

    Co do progesteronu, to wiem tyle, że u mnie na początku ciąży i przy braniu progesteronu w tabletkach, TSH poszybowało choć fT4, czyli właściwy hormon tarczycy był OK. I endo nie była tym zdziwiona.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • HopeandFaith Przyjaciółka
    Postów: 152 20

    Wysłany: 4 lipca 2017, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    k878 ooo to nie wiedziałam, że jest taka relacja między prolaktyna a TSH

    18cs
    Niedoczynność tarczycy ( TSH unormowane na 1,5)
    Hormony-ok, AMH-2,6, HOMA IR-2,06 ( bez leków)
    Diagnoza: cykle bezowulacyjne:/
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ