X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wyłączne KP a owulacja?
Odpowiedz

Wyłączne KP a owulacja?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane pomóżcie.... Karmię wyłącznie piersią bez żadnego dokarmiania ani przepajania. Córcia jutro skończy 4 miesiące, oczywiście nie planuje kolejnej ciąży, więc zwykle (haha jak to brzmi) się zabezpieczamy... No ale raz się zdarzyło i odrazu wystąpiły wszystkie objawy płodności?? Cóż za przekornosc losu... Po tylu latach nieudanych Bóg byłby tak przekorny hmm. Powiedzcie mi że nie ma potrzeby panikowac. Taka owulacja nawet jeśli wystąpiła mam nadzieję że organizm nie jest jeszcze gotowy

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie objawy sugerujące że mogłaby być owulacja zaobserwowalas?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 grudnia 2018, 18:18

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 4 grudnia 2018, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śluz wyraźnie plodny, bóle owulacyjne i ból jajnika a teraz już kremowy

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 02:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    Śluz wyraźnie plodny, bóle owulacyjne i ból jajnika a teraz już kremowy

    A mierzysz temperaturę?
    Jestem na podobnym etapie co Ty.
    Też w którymś momencie myślałam że już wszystko wrócilo (nawet szyjka jednego dnia była "owulacyjna") a okazało się że nie. Temperaturę mam typowo nieowulacyjna. Być może było jakieś podejście ale nieudane bo już dawno miałabym okres gdyby była (a ciąża to na pewno nie jest). Podejrzewam że u Ciebie moglo być podobnie, aczkolwiek nie musiało. Płodność wraca w różnym tempie. Bardzo różnym. Wyłączne KP jest swego rodzaju "zabezpieczeniem" ale skoro są dzieci rok po roku to jednak czasem zdarza się że ono nie działa zbyt długo.
    Co do samego bólu jajnika się nie wypowiem bo takowych nigdy poza ciążą nie miałam. Ale sluz o którym mówisz mógł być po prostu reszta nasienia. Zalezy kiedy to zaobserwowalas. Skoro ten jeden raz się nie zabezpieczaliście to mogło ono po prostu w Tobie.

    Beata lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję kochana za odpowiedź mam nadzieję że to tylko próba, raczej to nie było nasienie bo zupełnie innej rozcisgluwosvi. Temperatury nie mierze bo jakoś nie uważałam że to konieczne... Przez ostatnie 6 lat mierzył am i już miałam dość więc kiedy zaszłam w ciążę schowałam głęboko termometr

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • terka Autorytet
    Postów: 9694 1966

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beata wrote:
    Dziękuję kochana za odpowiedź mam nadzieję że to tylko próba, raczej to nie było nasienie bo zupełnie innej rozcisgluwosvi. Temperatury nie mierze bo jakoś nie uważałam że to konieczne... Przez ostatnie 6 lat mierzył am i już miałam dość więc kiedy zaszłam w ciążę schowałam głęboko termometr

    Z tym że ja mówie jak to było u mnie. Jak jest u Ciebie tego nie jestem w stanie powiedzieć bo co organizm to inaczej

    Beata lubi tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73421.png
    Andrzejek <3 21.07.2018 3360g, 55cm :)
    21.01 69cm :)
  • Beata Autorytet
    Postów: 4860 5945

    Wysłany: 5 grudnia 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem :)

    Oliwka 2006
    2.12.15 11/12 tyg ciąża zaśniad/2.03.17 7 tyg lyz. po poronieniu/7.05.17 pęknięcie jajowodu. Usunięcie
    cd9byx8dsom4toou.png
  • Lucecita Autorytet
    Postów: 746 203

    Wysłany: 7 grudnia 2018, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kiedy byłam u gina na kontroli po 1 porodzie, 6 tygodni po- właśnie byłam tuż po owulacji, a karmiłam TYLKO piersią

    2 tyg później dostałam okres i miesiaczkowałam juz regularnie

    nie wiem na ile ta owulacja była wartościowa, ale była :P

    córka- 2011 <3
    syn- 2019 <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ