X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Wyrwanie 2-ch zębów dzień przed owulacją
Odpowiedz

Wyrwanie 2-ch zębów dzień przed owulacją

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 stycznia 2014, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczyny! Od razu przepraszam, jeżeli powielam temat, ale na pierwszy rzut nie znalazłam. Otóż muszę usunąć 2 zęby : 7-kę (stan zapalny) i 5-kę. Mam ciężki przypadek, ponieważ korzenie jednego z zębów znajdują się tuż przy nerwie, dlatego umówiłam się z profesorem, który jest specjalistą w tej dziedzinie. Sęk w tym, iż akurat w dzień wizyty mam najbardziej płodny dzień, a następnego dnia - owulację. Poczytałam trochę w internecie i wiem, iż krew po usunięciu zębów może być niebezpieczna dla płodu w pierwszych tygodniach rozwoju. Nie wiem, czy "zabierać się" do roboty, czy też czekać na następny okres w marcu. Dodam, że to będzie nasze pierwsze podejście. Może na forum będzie jakaś dziewczyna-stomatolog czy ginekolog, która podpowie w temacie? Dziękuję.

  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    większą krzywdę zrobisz sobie teraz czekając z usunięciem zębów
    bo jak masz stan zapalny to automatycznie masz dużo bakterii we krwi przecież.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2014, 15:32

    Anoolka, Annushka, Unlike lubią tę wiadomość


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • KotkaPsotka Autorytet
    Postów: 941 465

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczekaj ten jeden cykl:)

    Annushka lubi tę wiadomość

    9fca6f50a2283c6d700e791421c68616.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet jeżeli jest już stwierdzona ciąża i stan zapalny to trzeba szybko wyleczyć zęba lub go usunąć :P

    Annushka lubi tę wiadomość

  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wejdź na wątek zdrowe zęby i dziąsła w ciąży :)

    Annushka, Unlike lubią tę wiadomość


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny za odpowiedź! Chyba jednak przeczekam ten cykl. Następne dni płodne będę miała, niestety, dopiero w marcu... :( A tak chciałam Maleństwo w październiku! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i idę, oczywiście, do dentysty! Dorzuciłam jeszcze do usunięć ostatnią ósemkę - akurat 3 dni temu zaczęła boleć, więc mam nadzieję, że to będzie koniec! A swoją drogą, to mam okropne te zęby, bo prawie każdy leczony kanałowo (mimo że jest tam niby dobrze wyleczony)ma zmiany jakieś dziwne! Już straciłam w zeszłym roku jeden ząb przez te zmiany! Mam nadzieję, że przed 40 nie będę musiała mieć sztucznej szczęki! :/

  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 18 stycznia 2014, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to może zmień stomatologa?


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Martuśka! Właśnie zmieniłam na tego profesora. Podobno jest super. Zobaczę, co mi powie, ale i tak te zęby muszę usunąć...

  • Martuśka Autorytet
    Postów: 928 590

    Wysłany: 19 stycznia 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to wiadomo że musisz usunąć ale dalsze leczenie i opieke może będzie miał lepsza niż ten :)

    Annushka lubi tę wiadomość


    0d229c8bca0a7a37441a14a4db12ea32.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martuśka wrote:
    to wiadomo że musisz usunąć ale dalsze leczenie i opieke może będzie miał lepsza niż ten :)

    Oby :)

  • Daga7735 Debiutantka
    Postów: 7 9

    Wysłany: 16 maja 2016, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wita,m dziewczyny. 3 czerwca będę miała usuwana 8mkę dolna chirurgicznie. Owulacja wypada 2 czerwca. Czytając wasze opinie wywnioskowałam żeby poczekać do następnego cyklu ze staraniem się o dzidziusia. na pewno dostane antybiotyk po zabiegu tak jak rok temu. Boję się troszkę bo w lutym straciłam mojego Anioła w 10 tyg ciąży i nie chce przezywać tego koszmaru ponownie. :( Lekarz zalecił 3 miesięczną przerwę o staranie się, i oczywiście beta hcg musi spać aktualnie poziom hormonu wynosi 4,37 i też muszę skonsultować z ginekologiem czy mogę już zacząć działać z mężem.

  • Daga7735 Debiutantka
    Postów: 7 9

    Wysłany: 16 maja 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakie polecacie globulki dopochwowe przy terapii antybiotykowej ??

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ