Forum Starając się - ogólne Wysoki cukier a starania o dziecko
Odpowiedz

Wysoki cukier a starania o dziecko

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Wonderwall Ekspertka

Wysłany: 19 kwietnia 2019, 14:40

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Glukoza na czczo wyszła mi 99. Badalam w laboratorium 2 razy. Planujemy starać się o dziecko. W ciąży taki poziom świadczyłby o cukrzycy. Jakie są wskazania w obecnej sytuacji? Internista mówił ze nie widzi przeciwwskazań i nic nie kazal robic/badac. Mówił ze najwyżej w ciąży będę musiala być na diecie lub brać insulinę. Ale troche sie obawiam przede wszystkim ze taki cukier miałby negatywny wpływ na dziecko . Czy teraz mogę cos zadzialac?

Wiadomość wyedytowana przez autora 19 kwietnia 2019, 14:42

• Kataleya Debiutantka

Wysłany: 27 kwietnia 2019, 13:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja choruje na cukrzyce 17 lat i uwazam ze twoj poziom cukru 99 jest ksiazkowy, po posilku u zdrowego czlowieka wychodzi jakos 140 gdybys miala juz w granicach 50 i 200 to swiadczyloby o tyn ze cos sie dzieje w organizmie co prawda wiem ze dla kobiet starajacych sie o dziecko poziom glukozy powinien byc nizszy ale ciegle niedocukrzenia sa tez niebezpieczne i dla ciebie i w codzinnym funkcjonowanii bo musisz si3 zawsze czyms slodkim ratowac takze uwazam ze nie masz sie czym martwic naprawde uwiez mi ja sie staram 4 lata niestety

• Robak Ekspertka

Wysłany: 24 maja 2019, 08:45

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może wystarczyć Ci ograniczenie cukrów w diecie lub aktywniejszy tryb życia.

Wiadomość wyedytowana przez autora 30 maja 2019, 17:15

za85tzc.png
    IMSI -> ❄️ -> ❤
    ANA +
  • Firlejka Koleżanka

Wysłany: 3 czerwca 2019, 09:03

Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie zawsze poziom cukru na czczo wynosi w granicach normy czyli 90-98, w obu ciążach było podobnie. Po prostu taka moja uroda. Dodam, że obie moje ciąże pod względem poziomu cukru we krwi były w normie, a krzywe cukrowe idealne. Uważam że nie masz się póki co przejmować.

iv09vcqgl7ymozpb.png
    1usadf9h7c1ph22m.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.