X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne WYSOKI ESTRADIOL
Odpowiedz

WYSOKI ESTRADIOL

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój wynik estradiolu w 13 dc (faza owulacyjna) wynosi 418 pg/ml przy normach w f. owulacyjnej [41,0-323] pg/ml.
    Czytałam, że to może świadczyć o guzach, nowotworach na jajnikach a także o 2 dominujących pęcherzykach (w mojej rodzinie jest duże prawdopodobieństwo ciąży bliźniaczej). Co sądzicie o takim wyniku? inne wyniki:
    TSH - 3,490 norma [0,270 - 4,200]
    FSH - 4,10 norma: f. owulacyjna [4,7-21,5],
    LH - 14,70 norma: f. owulacyjna [14-95,6],

  • Strazaczka1990 Autorytet
    Postów: 1189 781

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 23:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja rok temu tez miałam wysoki wynik estradolu.Nie miałam ciązy ani guzów i nowotworów tylko podejrzenie zespołu policystycznych jajników.

  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strazaczka u Ciebie było Tylko podejrzenie czy padła taka diagnoza? Widzę po wykresie, że udało się zafasolkować więc to duże pocieszenie dla mnie dziękuję za wpis :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2016, 18:08

    Marleni lubi tę wiadomość

  • Strazaczka1990 Autorytet
    Postów: 1189 781

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to ginka powiedziała że mam zespol policystycznych jajników.I obie nie wiedzieliśmy czy jest ta owulacją czy nie ma.Stwierdziła że mam bardzo silne jajniki bo walczą.Ja na monitoringi nie chodzilam.Chodzilam raz na jakiś czas i za każdym razem mi mówiła że owulacji jeszcze.nie było.Głową do góry.Miałam również podwyższona prolaktyny.Leczylam ją tylko w.tamtym roku przez 2miesiace dupkiem.Bo to mi przepisala.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2016, 11:11

  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strazaczka1990 wrote:
    Jak to ginka powiedziała że mam zespol policystycznych jajników.I obie nie wiedzieliśmy czy jest ta owulacją czy nie ma.Stwierdziła że mam bardzo silne jajniki bo walczą.Ja na monitoringi nie chodzilam.Chodzilam raz na jakiś czas i za każdym razem mi mówiła że owulacji jeszcze.nie było.Głową do góry.Miałam również podwyższona prolaktyny.Leczylam ją tylko w.tamtym roku przez 2miesiace dupkiem.Bo to mi przepisala.


    Strazaczka a jakie miałaś inne objawy policystycznych jajników?

  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 26 stycznia 2016, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia_80 wrote:
    Ale, wysoki poziom estradiolu moze świadczyc albo o dwóch dominujących pęcherzykach ( polecam monitoring), albo o tym że jest jeden i jest on przejrzały już. Może tez być wtedy, gdy masz niską rezerwe jajnikową / AMH/, co z praktyce oznacza że trzeba sie spieszyc z robieniem dzidziusia bo jak AMH spadnie bardzo to bedzie ciężej.
    Na pewno pójdę spradzić czy coś się złego nie dzieje. A czym może skutkować jeśli by się okazało, że mam przejrzały pęcherzyk?
    U mnie w rodzinie duże prawdopodobieństwo ciąży bliźniaczej więc wolę myśleć pozytywnie ale badania i tak wykonam dzięki za wpis Sylwia.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ