X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Za mały pęcherzyk
Odpowiedz

Za mały pęcherzyk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 20 maja 2022, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po długich staraniach niespodziewanie pojawiły się II. Najpierw beta słabo przyrastala, potem był spadek.
    31dc beta 187
    33 dc 269
    36 dc 238
    Powiedzieli, że mam odstawić progesteron, najpewniej ciaza biochemiczna.
    Usg 39 dc może jest pęcherzyk 2mm, ale nie są pewni.
    Mam się spodziewać poronienia.
    Nie przyszło. 46dc (6+4) beta 3151. Usg pęcherzyk 6 mm.
    Szok. Lekarz włącza proga. Szanse 50/50.
    Czy miała któraś podobną historię? Ostatni tydzień czekałam na krwawienie. Nie spodziewam się cudow, ale progesteron włączyłam, czyli gdzieś tam się łudzę. Będę wdzięczna za Wasze doświadczenia. Ja kolejny tydzień czekam na rozwój wydarzeń.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2022, 19:30

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
  • KaJa Autorytet
    Postów: 4126 3649

    Wysłany: 21 maja 2022, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paprotka17 wrote:
    Po długich staraniach niespodziewanie pojawiły się II. Najpierw beta słabo przyrastala, potem był spadek.
    31dc beta 187
    33 dc 269
    36 dc 238
    Powiedzieli, że mam odstawić progesteron, najpewniej ciaza biochemiczna.
    Usg 39 dc może jest pęcherzyk 2mm, ale nie są pewni.
    Mam się spodziewać poronienia.
    Nie przyszło. 46dc (6+4) beta 3151. Usg pęcherzyk 6 mm.
    Szok. Lekarz włącza proga. Szanse 50/50.
    Czy miała któraś podobną historię? Ostatni tydzień czekałam na krwawienie. Nie spodziewam się cudow, ale progesteron włączyłam, czyli gdzieś tam się łudzę. Będę wdzięczna za Wasze doświadczenia. Ja kolejny tydzień czekam na rozwój wydarzeń.

    Możliwe, że były dwa pęcherzyki i jeden sie nie utrzymał (stąd chwilowy spadek bhcg) ale drugi będzie sie dobrze rozwijał. To najbardziej optymistyczna wersja i oby tak było. Jest też możliwe, że będzie puste jajo lub słaby zarodek, który bedzie sie rozwijał zbyt wolno. Wtedy ta bhcg często tak skacze, raz rośnie raz maleje ale w końcu sie zatrzymuje na pewnym etapie. Ewentualnie ten pęcherzyk, który widział gin jest pęcherzykiem rzekomym (pseudopęcherzyk), który czasami jest widoczny przy ciąży pozamacicznej. Jest wiele możliwości jak widać. Na pewno trzeba monitorować sytuacje😊
    Mimo wszystko wierze, że u Ciebie ten pierwszy scenariusz sie spełni i trzymam kciuki za pozytywne wieści 🤞🍀

    24.03.21 ➡️ poronienie zatrzymane 8/12 tydz.
    13.10.22 ➡️ II kreski
    27.06.22 ➡️ Moja tęczowa Maja jest już z nami💓 3760g/57cm
    01.03.23 ➡️ zaczynamy starania o rodzeństwo👨‍👩‍👧‍👧❤
    08.10.23 ➡️ II kreski 🍀
    11.12.23 ➡️ prenatalne: zdrowy bobas👶
    25.01.23 ➡️ połówkowe:
  • paprotka17 Autorytet
    Postów: 2269 1900

    Wysłany: 21 maja 2022, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaJa wrote:
    Możliwe, że były dwa pęcherzyki i jeden sie nie utrzymał (stąd chwilowy spadek bhcg) ale drugi będzie sie dobrze rozwijał. To najbardziej optymistyczna wersja i oby tak było. Jest też możliwe, że będzie puste jajo lub słaby zarodek, który bedzie sie rozwijał zbyt wolno. Wtedy ta bhcg często tak skacze, raz rośnie raz maleje ale w końcu sie zatrzymuje na pewnym etapie. Ewentualnie ten pęcherzyk, który widział gin jest pęcherzykiem rzekomym (pseudopęcherzyk), który czasami jest widoczny przy ciąży pozamacicznej. Jest wiele możliwości jak widać. Na pewno trzeba monitorować sytuacje😊
    Mimo wszystko wierze, że u Ciebie ten pierwszy scenariusz sie spełni i trzymam kciuki za pozytywne wieści 🤞🍀
    O, to mnie trochę wystaszylas, bo dwóch lekarzy na dwóch różnych etapach mówiło, że najpewniej pozamaciczna można wykluczyć. Dzięki, zawsze to trochę więcej wiedzy. Raczej to nie będzie pozytywny scenariusz, bo beta nie jest wysoka, a pęcherzyk zdecydowanie za maly i przyrasta też wolno. Napiszę jak się skończyło. Może ktoś kiedy będzie szukał takiego info.
    Edit. Skończyło się pustym jajem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 czerwca 2022, 11:35

    🗓 wiele długich lat starań za nami
    ❌️niedoczynność, hashimoto, mthfr c677t homo, dodatnie ANA1 i ANA2, homocysteina, podwyższone NK
    ✅️ ANA3, kariotypy, histeroskopia, AMH 1.7, przeciwciała przeciwplemnikowe, biopsja, drożność, KIR Bx
    🍆VIII Morfo 4%, ruch postępowy 44,29% (całkowity 58,57%), 61,90 mln, SCD 91,20% prawidłowych
    XI Morfo 5%, ruch postepowy 23,67% (calkowity 38,65%), 120 mln (21,83 mln/ml)
    ✔️20: drożność, 2xIUI
    ✔️21: IVF ET / IVF FET cb, biopsja
    ✔️22: histeroskopia, puste jajo
    ✔️23: histeroskopia, biopsja
    ✔️24: drożność , immunolog, IUI1👎 IUI2👎
    Allo mlr, cross match?
    🍑 Encorton i Prograf
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ