X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaczynamy ! Czy są osoby co zaszły w ciążę w pierwszym cyklu starania? 🥰🤚
Odpowiedz

Zaczynamy ! Czy są osoby co zaszły w ciążę w pierwszym cyklu starania? 🥰🤚

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 1 stycznia 2022, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Zaczęłam brać kwas foliowy i chcemy zacząć starać się o dziecko od kolejnego cyklu tj połowa lutego. Nie ukrywam ze chciałabym od razu zajsc w ciążę 🥰 czy są tu osoby którym udało się od razu? Albo tez są takimi optymistami jak ja i mają taki plan? 💥❤
    Wiem ze mzoe byc ciężko bo dopiero zacznę zapisywać objawy i obserwacje w aplikacji wiec czasu na analizę jest mało. Jednak gorąco wierze ze się uda 💥💪

  • karoleczka Przyjaciółka
    Postów: 61 38

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Statystycznie potrzeba około 6 miesięcy. Moja bratowa zaszla w ciążę w pierwszym cyklu, a ja jestem obecnie po 16 cyklach i nic. To sprawa indywidualna. Trzymam kciuki. ;)

    JoannaM lubi tę wiadomość

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3663 3409

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoannaM wrote:
    Cześć! Zaczęłam brać kwas foliowy i chcemy zacząć starać się o dziecko od kolejnego cyklu tj połowa lutego. Nie ukrywam ze chciałabym od razu zajsc w ciążę 🥰 czy są tu osoby którym udało się od razu? Albo tez są takimi optymistami jak ja i mają taki plan? 💥❤
    Wiem ze mzoe byc ciężko bo dopiero zacznę zapisywać objawy i obserwacje w aplikacji wiec czasu na analizę jest mało. Jednak gorąco wierze ze się uda 💥💪

    Rok temu też tak rozpoczynałam starania z nadzieja, że odrazu się uda, wyliczyłam sobie kiedy zacząć bo chciałam urodzić w październiku, niestety życie miało własny plan, zaszłam dopiero w 8cs i poroniłam w 12 tc. Teraz zaczynam starania od nowa i wiem, że lepiej na nic się nie nastawiać, nie nakręcać, bo to tylko pogarsza sprawę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 stycznia 2022, 17:41

    Betti37, JoannaM lubią tę wiadomość

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • Blond27 Autorytet
    Postów: 1599 2616

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas miało być tak samo, Rachu ciachu i odrazu się uda... Taa los jednak zdecydował inaczej, od czerwca się staramy i nic.

    Ona&On: 1993 r.
    Starania od : czerwca 2021 r.

    30 i 31.03.2022 r. - ⏸🙏
    12.05.2022 r. - poronienie zatrzymane, zabieg w 9tc [*]🦋👼
    21.02.23 - ⏸🤭🙏

    09.11.2023 - 3500 g / 56 cm Franka 💙 nagła CC.

    Termin porodu ➡️ OM: 02/11; USG: 07/11 ✊
  • czarneniebo Autorytet
    Postów: 1414 1584

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CZEŚĆ. Ja brałam folik 2 msc przed, udało nam się w 1 cyklu. Nie mierzyłam temperatury ani nic podobnego... Miałam tylko aplikacje flo żeby wiedzieć kiedy @. Kochaliśmy się jak mieliśmy ochotę przeważnie co dwa dni.
    Podeszliśmy do tego na luzie... Będzie to będzie nie to nie, 3 dni po terminie @ zrobiłam test, piękne 2 kreski.. 4 tydzień a ja już u gin, szczęśliwa...
    Było bajecznie 🥰🥰🥰 dopóki lekarz w 6 tyg powiedział, że nie ma serduszka 😢😢😢😢.
    Co mi po tym, że udało się za 1 razem....😢 Byle było zdrowe dzidzi. Nie da się wszystkiego zaplanować. Dostałam w twarz od życia.
    Robiłaś jakieś badania?

    ♀️96

    💔10.2021 poronienie zatrzymane 7/9 tc 💔

    ❌MTHFR 1298A>C hetero
    ❌PAI-1 4G hetero
    ❌Zespół antyfosfolipidowy
    ❌ANA 3 dodatnie

    💊 Pueria Duo, Acard 150
    💉 Neoparin 0,4

    eve
  • cuddlemuffin Autorytet
    Postów: 723 1096

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    przy pierwszej ciąży podeszliśmy do tego na luzie- uda sie to dobrze nie to nie, do tego mąż pracował w innym mieście i przyjeżdżał co 2 weekend.. i tak, udalo sie w 1 cyklu starań. Niestety 11 tygodni później nasze szczęście się skończyło.. po nieco ponad roku od straty zaczeliśmy sie starać znowu. Mimo że mieszkalismy juz razem i możliwości starań były wieksze, to czekalismy na ciaze bodajze 7mcy.. ale tym razem zakonczenie bylo szczesliwe. pod koniec tego roku znów chcemy sie starac, xobaczymy ile tym razem przyjdzie nam czekac..

    JoannaM lubi tę wiadomość

  • Różowa_90 Ekspertka
    Postów: 241 297

    Wysłany: 3 stycznia 2022, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam kilka koleżanek, którym udało się zajść w pierwszym cyklu starań, ale wszystkie podeszły do tego na luzie i z ekscytacją, po prostu, że zaczynają, a nie, że musi się już udać. Presja nie jest dobra. Szansa jest zawsze, ale polecam podejść do tego spokojnie.
    No i witaminy warto zacząć brać ok 3 miesiące przed początkiem starań i oczywiście warto wiedzieć, czy przeszło się ospe, różyczkę itp czy trzeba się zaszczepić i warto odwiedzić stomatologa. Badania i witaminy wymienione są w innych wątkach. Powodzenia!! :)

    JoannaM lubi tę wiadomość

    Początek 03.2021 - starania o pierwsze 👶
    2 cykle starań: 💔 31.05.21 - 8tc
    4 cykle starań: 26.11.21 - ⏸
    13.12.21 - jest ♥️!
    25.01.22 - prenatalne 👌 👨‍🦱
    22.03.22 - połówkowe 👌 👨‍🦱
    26.05.22-badanie III trymestru 👌👨‍🦱
    ❤️1.08.2022 - mamy synka! ❤️
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 4 stycznia 2022, 02:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoannaM wrote:
    Cześć! Zaczęłam brać kwas foliowy i chcemy zacząć starać się o dziecko od kolejnego cyklu tj połowa lutego. Nie ukrywam ze chciałabym od razu zajsc w ciążę 🥰 czy są tu osoby którym udało się od razu? Albo tez są takimi optymistami jak ja i mają taki plan? 💥❤
    Wiem ze mzoe byc ciężko bo dopiero zacznę zapisywać objawy i obserwacje w aplikacji wiec czasu na analizę jest mało. Jednak gorąco wierze ze się uda 💥💪

    Cóż... Jakby wszystko poszło po mojej myśli, to w tym miesiącu rodzilabym dziecko, a jeszcze nawet nie jestem w ciąży...
    Zrób podstawowe badania krwi, TSH, jeśli na coś chorujesz (lub partner) to skontroluj to także, wyłącz forum na dwa miesiące i działaj, na takim etapie na forum tylko się nakręcisz :-)

    JoannaM lubi tę wiadomość

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarneniebo wrote:
    CZEŚĆ. Ja brałam folik 2 msc przed, udało nam się w 1 cyklu. Nie mierzyłam temperatury ani nic podobnego... Miałam tylko aplikacje flo żeby wiedzieć kiedy @. Kochaliśmy się jak mieliśmy ochotę przeważnie co dwa dni.
    Podeszliśmy do tego na luzie... Będzie to będzie nie to nie, 3 dni po terminie @ zrobiłam test, piękne 2 kreski.. 4 tydzień a ja już u gin, szczęśliwa...
    Było bajecznie 🥰🥰🥰 dopóki lekarz w 6 tyg powiedział, że nie ma serduszka 😢😢😢😢.
    Co mi po tym, że udało się za 1 razem....😢 Byle było zdrowe dzidzi. Nie da się wszystkiego zaplanować. Dostałam w twarz od życia.
    Robiłaś jakieś badania?

    Wlasnie wybieram się na badania tarczycy i do ginekologa. Mam nadzieję ze wszystko wyjdzie dobrze
    Bardzo mi przykro ze tak się stało....nawet ciężko cokolwiek napisać. Trzymaj się 😘

  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różowa_90 wrote:
    Mam kilka koleżanek, którym udało się zajść w pierwszym cyklu starań, ale wszystkie podeszły do tego na luzie i z ekscytacją, po prostu, że zaczynają, a nie, że musi się już udać. Presja nie jest dobra. Szansa jest zawsze, ale polecam podejść do tego spokojnie.
    No i witaminy warto zacząć brać ok 3 miesiące przed początkiem starań i oczywiście warto wiedzieć, czy przeszło się ospe, różyczkę itp czy trzeba się zaszczepić i warto odwiedzić stomatologa. Badania i witaminy wymienione są w innych wątkach. Powodzenia!! :)

    Super! Dziękuję za wszelkie informacje ;) bierzemy pod uwagę. Oczywiście podejrzewam ze od razu moze się nie udać temu liczymy ze uda się tak max do 6 miesięcy. Jak nie to będziemy próbować dalej. Nie poddamy się;)

  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaola wrote:
    Cóż... Jakby wszystko poszło po mojej myśli, to w tym miesiącu rodzilabym dziecko, a jeszcze nawet nie jestem w ciąży...
    Zrób podstawowe badania krwi, TSH, jeśli na coś chorujesz (lub partner) to skontroluj to także, wyłącz forum na dwa miesiące i działaj, na takim etapie na forum tylko się nakręcisz :-)

    Dzięki za rady! Mysle ze z tym forum to dobry pomysł;)

    Na szczęście nie choruje na nic, mąż tak samo. Badania na tarczyce, morfologie będę robila po 2 latach i mam nadzieję ze nadal wyjdzie ze jest ok;)

    Co do badan na tarczyce , nie wystarczy samo tsh ale należy tez zrobić ft3 i ft4 , wtedy wynik jest wiarygodny;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoannaM wrote:
    Dzięki za rady! Mysle ze z tym forum to dobry pomysł;)

    Na szczęście nie choruje na nic, mąż tak samo. Badania na tarczyce, morfologie będę robila po 2 latach i mam nadzieję ze nadal wyjdzie ze jest ok;)

    Co do badan na tarczyce , nie wystarczy samo tsh ale należy tez zrobić ft3 i ft4 , wtedy wynik jest wiarygodny;)

    Hej jeśli jeszcze nie byłaś w ciąży to dorzuc glukozę na czczo i prolaktynę

  • KiniuśiKinio Autorytet
    Postów: 263 265

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, też jestem tu od niedawna.... witam wszystkich :) Jak tylko postanowiliśmy mieć dzidzię natknęłam się na tę aplikację, wcześniej korzystałam ze zwykłego kalendarzyka do monitorowania @. Jestem po pierwszym cyklu starań i najwidoczniej to nie będzie jeszcze stan błogosławiony, wszystko wskazuje że @ nadchodzi.. próbuje się zbytnio nie nakręcać a skupić uwagę na zdrowiu, wiek już nie ten ( ale może nie wszytko stracone ☘️), problemy z unormowaniem wyniku TSH po radiojodzie, ferrytyna ledwo 30. Trzymam kciuki za wszystkie staraczki ❤️☘️

    Starania o pierwsze maleństwo - w oczekiwaniu na Boży cud 🙏

    Ja : Graves Basedowa ➡️operacyjne usunięcie tarczycy ➡️leczenie radiojodem ➡️ niedoczynność - euthyrox
    TSH 0,866 ( październik 2023)

    On : jakość nasienia do poprawy
    Sierpień 22/ grudzień 22/ sierpień 23/ grudzien 23
    Koncentracja/ 3mln /12mln/ 7mln/ 5mln
    Ilość w próbie/ 13mln /94mln/ 37mln/ 25mln
    Ruch postępowy/ 25% / 24%/ 18%/ 55%
    Prawidłowa budowa/ - / 4%/ 6%/ -

    IUI
    *12.12.23 - 10mln, 80% ❌️
    * 01.24 - ?
  • czarneniebo Autorytet
    Postów: 1414 1584

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoannaM wrote:
    Wlasnie wybieram się na badania tarczycy i do ginekologa. Mam nadzieję ze wszystko wyjdzie dobrze
    Bardzo mi przykro ze tak się stało....nawet ciężko cokolwiek napisać. Trzymaj się 😘


    Dziękuje.... Jest ciężko.... 😞 próbuję się jakoś pozbierać.
    Dobrze, że robisz badania. 👍
    Mojej siostrze 2 lata temu udało się 2 cs..

    Trzymam za Ciebie ciuki.🤞

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2022, 09:10

    ♀️96

    💔10.2021 poronienie zatrzymane 7/9 tc 💔

    ❌MTHFR 1298A>C hetero
    ❌PAI-1 4G hetero
    ❌Zespół antyfosfolipidowy
    ❌ANA 3 dodatnie

    💊 Pueria Duo, Acard 150
    💉 Neoparin 0,4

    eve
  • Olaola Autorytet
    Postów: 1482 1003

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoannaM wrote:
    Dzięki za rady! Mysle ze z tym forum to dobry pomysł;)

    Na szczęście nie choruje na nic, mąż tak samo. Badania na tarczyce, morfologie będę robila po 2 latach i mam nadzieję ze nadal wyjdzie ze jest ok;)

    Co do badan na tarczyce , nie wystarczy samo tsh ale należy tez zrobić ft3 i ft4 , wtedy wynik jest wiarygodny;)

    Joanno, jeśli chcesz zbadać tarczycę, to TSH, FT3, FT4, antyTPO, anty TG, USG tarczycy i wtedy jest pełny obraz sytuacji 🙂powodzenia🙂

    5ujkp2.png

    Starania od kwietnia 2021--> udało się kwiecień 2022!
    Hsg --> prawy jajowód niedrożny --> sHSG w styczniu - udrożniony. Stymulacja Clo od stycznia do kwietnia
    21.04 - wyraźny cień 😲
    22.04 - (10 dpo) ⏸️ 🌸🌸🌸🙂
    16.05 - dzidzia ma 8 mm ❤️ 122
    27.05 - dzidzia ma 1.6 cm
    23.06 - dzidzia ma 5.91 cm, ❤️165, USG i pappa - wszystko w porządku🥰
    13.07 - zdrowy chłopiec (Nifty)
    14.07 - mały waży 140 g
    18.08 - maluch waży 360g
    22.09 - 762 g maluszka - Julian? ❤️
    10.11 - 2050 g "maluszka" :-)
  • Żabeczka_gąbeczka Debiutantka
    Postów: 7 8

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszą ciążę zaszłam za pierwszym cyklem, druga pół roku starań, ale chyba najlepiej na noc się nie nastawiać

  • Nati94 Autorytet
    Postów: 2343 4296

    Wysłany: 6 stycznia 2022, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza ciąża w 5 CS, druga w pierwszym- dwie zdrowe córeczki. Trzecia, stracona w drugim cyklu. Da się ;) porób podstawowe badania, zgłoś się już do ginekologa na kontrolę(najlepiej do tego, u którego zamierzasz prowadzić ciążę) i działajcie 🍀 powodzenia!

    A i szczerze polecam testy owulacyjne horien- jest ich dużo, są tanie, z ich pomocą zaszłam w ciążę 🙂 robione 2 razy dziennie, gdy ciemnieją najmocniej, dają ładny obraz sytuacji wraz z obserwacją

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia 2022, 19:19

    Córeczka: 05.2017
    Córeczka: 08.2020
    age.png


    💔11.2021 synek
  • Caro Autorytet
    Postów: 3620 3948

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To taka loteria. Dwa poronienia, potem ciąża z Córką - 13cs, teraz udało się w 1cs - było to dla Nas mega dużym zaskoczeniem i szokiem, bo zakładałam, że pewnie gdzieś w grudniu/styczniu uda mi się zajść. I bądź tu człowieku mądry 😄

    Za wszystkie aktualne Staraczki trzymam mocno kciuki ✊❤️ i przesyłam wirusy ciążowe 🦠🦠

    początek starań 12.2015
    06.2016 💔👼
    11.2016 💔👼
    06.02.2017 ⏸️
    08.10.2017 👸💜 38+4 CC (3480g/53cm)
    25.06.2021 ⏸️
    17.02.2022 👶💙 37+3 CC (3240g/55cm)
  • Milixx Autorytet
    Postów: 2109 4225

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza ciąża w 8cs (mąż kierowca ciężarówki - całe tygodnie, weekendy w domu, nie robiłam żadnych badań - zdałam się na los). Druga ciąża w 1cs (mąż w domu wieczorami, większych starań i nadziei w cyklu nie pokładałam i miałam niespodziankę). Trzecia ciąża - biochemiczna w 2 cs po odstawieniu antykoncepcji. Teraz idzie 4cs o maluszka i zobaczymy na dniach jaki będzie koniec.
    Wszystko w życiu jest możliwe. Tylko niestety los płata nam różne figlę których nie jesteśmy nieraz świadomi. Życzę Ci, żebyś długo nie czekała na II kreseczki. Powodzenia 😊

    age.png

    13.12.22➡ Alicja już z nami 🧡

    Córka 2017 (8cs)👧🏼
    Syn 2019 (1cs)👦🏼
    11.2021 - (5tc) cb💔
    Córka 2022 (7cs)👶🏼
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 2384 2371

    Wysłany: 10 stycznia 2022, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsza ciąża po 10 miesiącach, ale niestety zakończyła się poronieniem. Druga w pierwszym cyklu staran po krótkiej przerwie i mamy w domu zdrowego bobaska :)

    🤰06.07.2022 bhcg 1471
    🤰30.06.2022 bhcg 73,58
    🤰28.06.2022 II kreski
    👧02.2021 córeczka
    😢 03.2020 poronienie zatrzymane - 8 tydz. ciąży

    Hashimoto
    Hiperprolaktynemia przed pierwszą ciążą potem prolaktyna ok
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ