X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zaczynamy ! Czy są osoby co zaszły w ciążę w pierwszym cyklu starania? 🥰🤚
Odpowiedz

Zaczynamy ! Czy są osoby co zaszły w ciążę w pierwszym cyklu starania? 🥰🤚

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarneniebo wrote:
    Dziękuje.... Jest ciężko.... 😞 próbuję się jakoś pozbierać.
    Dobrze, że robisz badania. 👍
    Mojej siostrze 2 lata temu udało się 2 cs..

    Trzymam za Ciebie ciuki.🤞
    Dziękuję kochana! 🥰 Już zaczynam pierwsze badania mam nadxieje ze wszystko będzie ok!

  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stara Staraczka wrote:
    Hej jeśli jeszcze nie byłaś w ciąży to dorzuc glukozę na czczo i prolaktynę
    Ok wezme pod uwagę! Dziękuję!

  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KiniuśiKinio wrote:
    Hej, też jestem tu od niedawna.... witam wszystkich :) Jak tylko postanowiliśmy mieć dzidzię natknęłam się na tę aplikację, wcześniej korzystałam ze zwykłego kalendarzyka do monitorowania @. Jestem po pierwszym cyklu starań i najwidoczniej to nie będzie jeszcze stan błogosławiony, wszystko wskazuje że @ nadchodzi.. próbuje się zbytnio nie nakręcać a skupić uwagę na zdrowiu, wiek już nie ten ( ale może nie wszytko stracone ☘️), problemy z unormowaniem wyniku TSH po radiojodzie, ferrytyna ledwo 30. Trzymam kciuki za wszystkie staraczki ❤️☘️
    Trzymam mocno kciuki! Powodzenia ❤❤❤

    KiniuśiKinio lubi tę wiadomość

  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olaola wrote:
    Joanno, jeśli chcesz zbadać tarczycę, to TSH, FT3, FT4, antyTPO, anty TG, USG tarczycy i wtedy jest pełny obraz sytuacji 🙂powodzenia🙂
    Tak, właśnie taki jest plan ;) dzięki!

  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati94 wrote:
    Pierwsza ciąża w 5 CS, druga w pierwszym- dwie zdrowe córeczki. Trzecia, stracona w drugim cyklu. Da się ;) porób podstawowe badania, zgłoś się już do ginekologa na kontrolę(najlepiej do tego, u którego zamierzasz prowadzić ciążę) i działajcie 🍀 powodzenia!

    A i szczerze polecam testy owulacyjne horien- jest ich dużo, są tanie, z ich pomocą zaszłam w ciążę 🙂 robione 2 razy dziennie, gdy ciemnieją najmocniej, dają ładny obraz sytuacji wraz z obserwacją
    Dziękuję! Popatrzę na te testy ;)

  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Caro wrote:
    To taka loteria. Dwa poronienia, potem ciąża z Córką - 13cs, teraz udało się w 1cs - było to dla Nas mega dużym zaskoczeniem i szokiem, bo zakładałam, że pewnie gdzieś w grudniu/styczniu uda mi się zajść. I bądź tu człowieku mądry 😄

    Za wszystkie aktualne Staraczki trzymam mocno kciuki ✊❤️ i przesyłam wirusy ciążowe 🦠🦠
    Takie wirusy chętnie przygarnę 😆😍 gratulacje!!

  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milixx wrote:
    Pierwsza ciąża w 8cs (mąż kierowca ciężarówki - całe tygodnie, weekendy w domu, nie robiłam żadnych badań - zdałam się na los). Druga ciąża w 1cs (mąż w domu wieczorami, większych starań i nadziei w cyklu nie pokładałam i miałam niespodziankę). Trzecia ciąża - biochemiczna w 2 cs po odstawieniu antykoncepcji. Teraz idzie 4cs o maluszka i zobaczymy na dniach jaki będzie koniec.
    Wszystko w życiu jest możliwe. Tylko niestety los płata nam różne figlę których nie jesteśmy nieraz świadomi. Życzę Ci, żebyś długo nie czekała na II kreseczki. Powodzenia 😊
    Dziękuję i również trzymam mocno kciuki!!! 😍😍😍

  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia_ wrote:
    Pierwsza ciąża po 10 miesiącach, ale niestety zakończyła się poronieniem. Druga w pierwszym cyklu staran po krótkiej przerwie i mamy w domu zdrowego bobaska :)
    Gratulacje! 😍😍

  • Malina1985 Przyjaciółka
    Postów: 246 40

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moze nie do konca pasuje do pytania, ale chyba to tez optymistycznie, bo zaszlam w ciaze w 2 cyklu. Z tym, ze po 1 cyklu staran poszlam na monitoring, bo po tabletkach anty mialam to rozregulowane,
    i okazalo sie, ze 8 dnia cyklu jestem juz moment przed owulacja i zaskoczylo :) Gdyby nie monitoring znowu bym mogla ją przegapic.
    Ale ja najpierw porobilam badania hormonow, zanim zaczelam starania, zeby wiedziec, ze jest ok i tutaj nic teoretycznie nie powinno blokowac staran.

    JoannaM lubi tę wiadomość

  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 12 stycznia 2022, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1985 wrote:
    Moze nie do konca pasuje do pytania, ale chyba to tez optymistycznie, bo zaszlam w ciaze w 2 cyklu. Z tym, ze po 1 cyklu staran poszlam na monitoring, bo po tabletkach anty mialam to rozregulowane,
    i okazalo sie, ze 8 dnia cyklu jestem juz moment przed owulacja i zaskoczylo :) Gdyby nie monitoring znowu bym mogla ją przegapic.
    Ale ja najpierw porobilam badania hormonow, zanim zaczelam starania, zeby wiedziec, ze jest ok i tutaj nic teoretycznie nie powinno blokowac staran.

    Monitoring owulacja tak? Moze tez bym poszła. Powinnam iść do ginekologa i co powiedzieć? I w okolicy przypuszczalnej owulacji tak?

    Gratulacje tak w ogóle 😊

  • cuddlemuffin Autorytet
    Postów: 723 1096

    Wysłany: 17 stycznia 2022, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina1985 wrote:
    Moze nie do konca pasuje do pytania, ale chyba to tez optymistycznie, bo zaszlam w ciaze w 2 cyklu. Z tym, ze po 1 cyklu staran poszlam na monitoring, bo po tabletkach anty mialam to rozregulowane,
    i okazalo sie, ze 8 dnia cyklu jestem juz moment przed owulacja i zaskoczylo :) Gdyby nie monitoring znowu bym mogla ją przegapic.
    Ale ja najpierw porobilam badania hormonow, zanim zaczelam starania, zeby wiedziec, ze jest ok i tutaj nic teoretycznie nie powinno blokowac staran.

    Hmm a ile cykli sie staraliscie zanim gin zaproponował monitoring? czy Ty sama o to poprosilas? jak to w ogole wyglada? codziennie sie chodxi czy co drugi dzien? od ktorego dnia cyklu?chciałabym możlieie szybko zajść a mam już 34 lata i troche sie obawiam, że tak super łatwo to nie będzie.. Umówilam sie do ginekologa na taki ogólny przegląd z cytologią i termin wypada z moich obliczen jakis tydzien przed owu to może juz cos sie tam da podejrzeć? czy gin może mi zbadac tarczyce? mam Hashimoto ale tsh ok bez leków przynajmniej w kwietniu zeszlego roku bylo ok..
    poza tym grnerwuje sie bo mam dlugie cykle 32-35 dni wiec statystycznie mniej owulacji w roku i mniej szans na ciąże i tak dłuuuugo trzeba czekać na ovu..

  • JoannaM Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 7 lutego 2022, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milixx wrote:
    Pierwsza ciąża w 8cs (mąż kierowca ciężarówki - całe tygodnie, weekendy w domu, nie robiłam żadnych badań - zdałam się na los). Druga ciąża w 1cs (mąż w domu wieczorami, większych starań i nadziei w cyklu nie pokładałam i miałam niespodziankę). Trzecia ciąża - biochemiczna w 2 cs po odstawieniu antykoncepcji. Teraz idzie 4cs o maluszka i zobaczymy na dniach jaki będzie koniec.
    Wszystko w życiu jest możliwe. Tylko niestety los płata nam różne figlę których nie jesteśmy nieraz świadomi. Życzę Ci, żebyś długo nie czekała na II kreseczki. Powodzenia 😊

    Dziękuję! Tez mam taką nadzieję 😍🥰
    Narazie juz 2 cs. Zobaczymy co będzie;)

  • Kasienka22 Autorytet
    Postów: 394 300

    Wysłany: 8 lutego 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoannaM wrote:
    Cześć! Zaczęłam brać kwas foliowy i chcemy zacząć starać się o dziecko od kolejnego cyklu tj połowa lutego. Nie ukrywam ze chciałabym od razu zajsc w ciążę 🥰 czy są tu osoby którym udało się od razu? Albo tez są takimi optymistami jak ja i mają taki plan? 💥❤
    Wiem ze mzoe byc ciężko bo dopiero zacznę zapisywać objawy i obserwacje w aplikacji wiec czasu na analizę jest mało. Jednak gorąco wierze ze się uda 💥💪

    Mi się udało 🙂
    W styczniu zaczęliśmy z mężem brać kwas foliowy a w maju zaczęliśmy starania 😊 Podeszliśmy do pierwszego cyklu na totalnym luzie, bo uznałam że pierwszy cykl to będzie raczej obserwacja siebie co i jak (byłam świeżo po odstawieniu tabletek anty po paru latach)


    🙋🏽‍♀️ 25l.
    🙋🏽 27l.
    + 🐈🐈‍⬛

    f2w3ikgn2nxq0ylr.png
  • Ekta Autorytet
    Postów: 502 744

    Wysłany: 14 lutego 2022, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkie moje ciążę, a było ich 5 były z 1 CS.
    Teraz znów próbujemy, ale w 1 się nie udało, zobaczymy czy w 2 się uda.

    Trzymam kciuki za Was ✊🏻

    16.05.2022 - jest ❤️ 5+5
    06.05.2022 beta - 607 , 04.05.2022 beta - 176
    30.04.2022 - ⏸️ ☘️
    Miłoszek ❤️30.04.2021 (31+5) 🖤 17.05.2021 💔
    Czekamy na synka z ZD ❤️
    13.10.2020 - 🍀⏸️ (22 dc)
    21.08.2020 - puste jajo 8tc 💔
    2000 - syn, 2002 - syn, 2014 - syn
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ