X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zajście w ciążę a pcos
Odpowiedz

Zajście w ciążę a pcos

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Slonce Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 31 marca 2022, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mam pytanie wczoraj wykryto u mnie powiększone jajniki z drobnymi pęcherzykami. Chciałam się dowiedzieć jak starać się o dziecko czy to jest realne ? Mam 58 dzień cyklu dostałam tabletki duhaston 2 razy dziennie rano i wieczorem na wywołanie miesiączki czy jak pojawi się miesiączka to uda się w tym momencie zajść w ciążę dodam że byłam dwa miesiące temu u ginekologa i nic nie było a wczoraj byłam i wykrył te pęcherzyki mam nadzieję że to nic straconego mam nadzieję że mi się uda doradzie mi .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 marca 2022, 17:01

  • misska Autorytet
    Postów: 344 199

    Wysłany: 31 marca 2022, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, robiłaś badania krwi, amh ? Masz potwierdzone owulacje ? Zawsze masz takie nieregularne cykle? W przypadku pcos bardzo prawdopodobne ze nie masz naturalnych owulacji i potrzebna będzie stymulacja. Duphaston wywoła okres, powinnaś pójść na monitoring zeby sprawdzić czy masz owulacje albo zrobić testy owulacyjne i w zależności od tego czy będzie owulacja czy nie lekarz powinien ustalić co dalej

    preg.png

    Starania od Sierpień'20

    👩🏻28
    PCOS, hormony w normie, jajowody drożne, 3 cykle Clo, 3 cykle Letrozole, suple

    👨🏻‍🦲31
    Morfologia 0%, suple, antydepresanty, leki na nadciśnienie

    IVF 🤞
    ° Listopad'22 start stymulacji
    ° 16/11/22 punkcja, 6 śnieżynek ❄️
    ° 04/04/23 transfer 5aa
    ° 5dpt - ⏸️
    ° 7dpt - beta 121
    ° 29dpt - ❤️
    ° 20w6d - 360g 28cm💙
    ° 27w2d - 1100g
    ° 33w5d - 2200g

    "Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!" 🏅

    "Pozwól, aby w Twoim życiu zdarzały się cuda" 💫
  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 31 marca 2022, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko zależy od tego jaki masz fenotyp PCOS.
    Długie cykle często są bez owulacyjne. Fajnie jakbyś miała np możliwość położenia się na oddział w szpitalu na 4 dni tam cię przepadają od A do Z później uzupełnisz swoje wyniki jeszcze dodatkowymi badaniami. Typu AMH plus monitoringi cyklu.
    Polecam również fertistim saszetki do picia mi przy PCOS genialnie skrócił cykle i mam super owulacje w 16 dniu cyklu a tak to miałam około 21 dnia i zdarzały się tez cykle bez owulacji

    Slonce lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Slonce Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 3 kwietnia 2022, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ogólnie jeszcze się nie badałam tylko stwierdzone mam pcos i pierwszy raz zdarzyło mi się nie mieć miesiączki . Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne w listopadzie w styczniu jak byłam u lekarza to nic nie było a teraz jak byłam bo myślałam że w ciąży jestem to się okazało że to pcos dał mi na wywołanie duhaston i powiedział że jak się nie pojawi to dopiero zacznie coś działać wykrył liczne pęcherzyki w jajnikach nie wiem czy czasami nie zmienić lekarza
    Dlatego przyszłam tutaj poradzić się i się dowiedzieć jak to jest przy staraniach o dziecko .a te fertistim jest na receptę czy można bez problemu go dostać ?

  • Żelka1990 Autorytet
    Postów: 3288 1000

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bez recepty. Trudno go dostać obecnie podobno od kwietnia wejdzie ulepszona formuła.
    Zrob sobie komplet badan hormonalnych razem z DHEA-S jak będzie podwyższony to świadczy również o PCOS. Tylko to musisz robić między 2-5 dc .
    Ja tez miałam cykl bezowulacyjny w październiku/listopadzie trwał 56 dni i wtedy się dowiedziałam ze mam prawdopodobnie PCOS. Leżałam w szpitalu 4 dni na badaniach i tylko się potwierdziło

    Slonce lubi tę wiadomość

    age.png
    age.png
  • Slonce Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 4 kwietnia 2022, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yhym to widzę że długa droga przede mną
    A coś możesz mi więcej o tym o pisać jak ty majalas z tym jakie dokładnie badania ci robili? Czy lekarz opowiedział ci o tym czy sama wzięłaś się za działanie ?

  • JoannaWK Przyjaciółka
    Postów: 104 88

    Wysłany: 20 września 2022, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponawiam

    Starania o pierwsze bobo.
    Aktywnie od 05.2022
    Stwierdzone PCOS
    Inozytol od 09.2022

    ⏸️💪 19.11.2022
  • OvuFriend

    Wysłany: 11 września 2023, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz zdiagnozowane PCOS? Otrzymaj abonament Premium do aplikacji OvuFriend lub darmowy voucher na wybrane badania! 🎁

    Jeśli masz medycznie stwierdzone PCOS potwierdzone jednym z poniższych:
    ➡️diagnozą / opinią lekarską na piśmie,
    ➡️wypisem ze szpitala,
    ➡️USG jajników z opisem,
    ➡️ badaniami laboratoryjnymi.

    … koniecznie odezwij się do nas na [email protected] w tytule wpisując „MAM PCOS”. Odpowiemy jeszcze tego samego dnia i przydzielimy Ci prezent. ❤️

    Ważne: jeśli na wcześniejszych etapach, udostępniłaś nam swoje wyniki badań - zignoruj ten komunikat.

    Czekamy na Wasze wiadomości! 🙂

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ