X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne zajście w ciąże karmiąc piersią
Odpowiedz

zajście w ciąże karmiąc piersią

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :) jestem szczęśliwą mamą 3-miesięcznej córeczki. Jest bardzo grzeczna, na tyle, że coraz częściej myśle o drugim dziecku za kilka miesięcy, jak mała będzie miała pół roczku. bardzo bym chciała małą różnice między rodzeństwem. Mała jest karmiona wyłącznie piersią i chciałabym jeśli się uda podawac jej piers do roku. zastanawiam się jednak czy nie będzie to za duże obciążenie dla organizmu oraz czy uda mi się zajść w ciąże karmiąc. poza tym karmiąc naturalnie jest wysoka prolaktyna, bez karmienia ona przecież zaburza owulacje i może być przyczyną problemów z zapłodnieniem. czy przy wysokiej prolaktynie jest tez większa szansa poronienia? czy organizm sobie poradzi? jest może jakas mama która zaszła w ciąże karmiąc? i czy można sobie pomóc jakos w powrocie do płodności karmiąc? jak na razie owulacji jeszcze nie było (obserwuje i mierze tempke). bardzo proszę o wszelkie wskazówki i doświadczenia

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedys, gdzies czytalam, ze dopoki karmi sie piersia zajscie w ciaze jest niemozliwe. Niestety nie pamietam juz gdzie to przeczytalam

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • D. Autorytet
    Postów: 596 233

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu skonsultuj to z lekarzem, jeśli mała będzie tylko dokarmiana piersią to nie powinno być problemu :)

    Fatima, ja byłam karmiona piersią do 8 miesiąca, a moja mama zaszła w ciąże z moim bratem trzy miesiące po porodzie :)


    [*] 14.09.2014 r.
    [*] 08.01.2015 r.
    [*] 11.10.2015 r.
    [*] 22.12.2015 r.
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedziec :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    możliwe jest jak najbardziej :) niepłodność laktacyjna utrzymuje się karmiąc dziecko co max 4 godziny w dzień i co max 6 w nocy, łączny czas karmienia to 100 minut i nie można dopajac, dawac smoczka itp. itd. wtedy na bodajże 98% nie wystąpi owulacja przez 3 miesiące, przez 6 również szanse są minimalne. ale ja karmie rzadziej, w nocy mam przerwę 8 godzin :) daje i smoka i herbatke raz dziennie. jednak owu na razie nie było i zastanawiam się czy są jakies sposoby bezpieczne przy karmieniu by tej owulacji pomóc powrócić.

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znam pełno matek, które zaszły w ciążę karmiąc piersią. Niektóre karmiły do końca 1 trymestru, inne od razu odstawiały od piersi :)

  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i nie odbiło się to w żaden sposób na dziecku i ich zdrowiu? organizm dawał rade po porodzie karmic i dbac o maleństwo w brzuchu bez wielkich szkód dla matki?

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama karmiąc piersią moją siostrę zaszła w ciążę, gdy moja siostra miała 3 miesiące więc jest to możliwe.


    Moja kuzynka w tym roku urodziła 3 dziecko Kornelię, a poczęła ją gdy jej pierwsza córka skończyła 5 miesięcy i też karmiła piersią

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 08:27

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmiac dziecko mozna zajsc w ciaze, to kiedys byl mit ze nie mozna. Jedyne co nie sprzyja ciazy to stosowanie antykoncepcji.

    Lady Savage, Natka88, Mona_M lubią tę wiadomość

  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz myslalam, ze nikt tego co Aszka nie napisze:) To jest mit i zastanawiam sie skad biora sie jeszcze tacy ludzie, ktorzy "uzywaja" karmienia piersia jako antykoncepcji (wiem, ze autorka tego watku tak nie robi- przypomniala mi sie kolezanka, ktora 3 miesiace po urodzeniu synka zaszla w ciaze, a przeciez karmila piersia i nie powinna;)). Interesuje mnie za to czy ma to wplyw na matke, karmic jedno dziecie i byc w ciazy z drugim.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja jedna koleżanka dostała nakaz od gina, że ma skończyć karmić, bo miała ciążę zagrożoną i wiadomo prolaktyna i te sprawy.
    A druga karmiła do końca 1 trymestru i wszyscy czuli się świetnie :)
    Jednak większość moich znajomych kończyła w miarę szybko jak się dowiedziały o ciąży. Nie wiem czy ze względów bezpieczeństwa, czy strachu, czy tak po prostu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara-bella - nie wiem dokładnie bo nie karmiłam piersią, ale słyszałam, że przy karminiu piersią wydziela się oksytocyna, a ona z kolei wywołuje skurcze macicy.
    A skurcze macicy nie są wskazane w ciąży.

    Niespodzianka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona M- tak chodziło mi o oksytocyne a napisałam prolaktyna bo przy prolaktynie może pojawiać się wyciek z piersi. Taki skrót myślowy się wkradł ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale prolaktyna też jest wysoka u kobiet karmiących :) ona odpowiada za laktację, natomiast oksytocyna wydziela się dzięki ssaniu.
    To właśnie przez prolaktynę trudniej jest zajść w ciążę karmiąc i to nie jest mit. Oczywiście mimo tego, że statystycznie jest trudniej, to można zajść - to w dużej mierze zależy od płodności danej kobiety, od tego kiedy wraca jej owulacja po porodzie itd - ale karmienie piersią samo w sobie opóźnia powrót cyklu miesięcznego po urodzeniu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:22

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytajcie sobie, coś powinno być w wątku "starania o rodzeństwo", który założyła aga.just. Ona próbowała zajść w druga ciążę karmiąc i była z tego kicha... Musiała przerwać jak pamiętam, bo prolaktyna akurat u Niej skutecznie owulacje blokowala. Chociaż wiadomo - ile kobiet - tyle przypadków.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Poczytajcie sobie, coś powinno być w wątku "starania o rodzeństwo", który założyła aga.just. Ona próbowała zajść w druga ciążę karmiąc i była z tego kicha... Musiała przerwać jak pamiętam, bo prolaktyna akurat u Niej skutecznie owulacje blokowala. Chociaż wiadomo - ile kobiet - tyle przypadków.
    to ze akurat ona nie zaszła nie swiadczy ze jest to niemozliwe u innej kobiety. Karmienie piersia nie jest metoda antykoncepcyjna.

    Mona_M, Natka88 lubią tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka, nie szukaj dziury w calym, napisalam wyraznie "AKURAT U NIEJ".

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w trakcie czytania, choć jest co :) tak, u niej faktycznie tak było. mam jednak nadzieje ze ja nie będę w tym gronie i uda mi się zajść karmiąc. oby! bo inaczej będzie ciężki dlemat. tylko dalej mnie interesuje czy organizm daje rade zadbac o maleństwo w brzuchu cały czas tworząc mleko dla pierwszego maleństwa bez zbyt wielkiego obciążenia dla zdrowia matki...

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie trace nadziei. Karmie i zamierzam zajść, a co:))

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    jestem w trakcie czytania, choć jest co :) tak, u niej faktycznie tak było. mam jednak nadzieje ze ja nie będę w tym gronie i uda mi się zajść karmiąc. oby! bo inaczej będzie ciężki dlemat. tylko dalej mnie interesuje czy organizm daje rade zadbac o maleństwo w brzuchu cały czas tworząc mleko dla pierwszego maleństwa bez zbyt wielkiego obciążenia dla zdrowia matki...

    Tu już lekarz chyba musi Ci odpowiedzieć :) Pewnie wiele zależy też od Twojego ogólnego stanu zdrowia. Ale na logikę wydaje mi się, że może być różnie jak dwa "szkraby" z dwóch różnych stron będą z Ciebie ciągnęły to, co najlepsze...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ