X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne zajście w ciąże karmiąc piersią
Odpowiedz

zajście w ciąże karmiąc piersią

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny :) jestem szczęśliwą mamą 3-miesięcznej córeczki. Jest bardzo grzeczna, na tyle, że coraz częściej myśle o drugim dziecku za kilka miesięcy, jak mała będzie miała pół roczku. bardzo bym chciała małą różnice między rodzeństwem. Mała jest karmiona wyłącznie piersią i chciałabym jeśli się uda podawac jej piers do roku. zastanawiam się jednak czy nie będzie to za duże obciążenie dla organizmu oraz czy uda mi się zajść w ciąże karmiąc. poza tym karmiąc naturalnie jest wysoka prolaktyna, bez karmienia ona przecież zaburza owulacje i może być przyczyną problemów z zapłodnieniem. czy przy wysokiej prolaktynie jest tez większa szansa poronienia? czy organizm sobie poradzi? jest może jakas mama która zaszła w ciąże karmiąc? i czy można sobie pomóc jakos w powrocie do płodności karmiąc? jak na razie owulacji jeszcze nie było (obserwuje i mierze tempke). bardzo proszę o wszelkie wskazówki i doświadczenia

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedys, gdzies czytalam, ze dopoki karmi sie piersia zajscie w ciaze jest niemozliwe. Niestety nie pamietam juz gdzie to przeczytalam

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • D. Autorytet
    Postów: 596 233

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu skonsultuj to z lekarzem, jeśli mała będzie tylko dokarmiana piersią to nie powinno być problemu :)

    Fatima, ja byłam karmiona piersią do 8 miesiąca, a moja mama zaszła w ciąże z moim bratem trzy miesiące po porodzie :)


    [*] 14.09.2014 r.
    [*] 08.01.2015 r.
    [*] 11.10.2015 r.
    [*] 22.12.2015 r.
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze wiedziec :)

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    możliwe jest jak najbardziej :) niepłodność laktacyjna utrzymuje się karmiąc dziecko co max 4 godziny w dzień i co max 6 w nocy, łączny czas karmienia to 100 minut i nie można dopajac, dawac smoczka itp. itd. wtedy na bodajże 98% nie wystąpi owulacja przez 3 miesiące, przez 6 również szanse są minimalne. ale ja karmie rzadziej, w nocy mam przerwę 8 godzin :) daje i smoka i herbatke raz dziennie. jednak owu na razie nie było i zastanawiam się czy są jakies sposoby bezpieczne przy karmieniu by tej owulacji pomóc powrócić.

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znam pełno matek, które zaszły w ciążę karmiąc piersią. Niektóre karmiły do końca 1 trymestru, inne od razu odstawiały od piersi :)

  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 16 grudnia 2014, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    i nie odbiło się to w żaden sposób na dziecku i ich zdrowiu? organizm dawał rade po porodzie karmic i dbac o maleństwo w brzuchu bez wielkich szkód dla matki?

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mama karmiąc piersią moją siostrę zaszła w ciążę, gdy moja siostra miała 3 miesiące więc jest to możliwe.


    Moja kuzynka w tym roku urodziła 3 dziecko Kornelię, a poczęła ją gdy jej pierwsza córka skończyła 5 miesięcy i też karmiła piersią

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 08:27

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmiac dziecko mozna zajsc w ciaze, to kiedys byl mit ze nie mozna. Jedyne co nie sprzyja ciazy to stosowanie antykoncepcji.

    Lady Savage, Natka88, Mona_M lubią tę wiadomość

  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz myslalam, ze nikt tego co Aszka nie napisze:) To jest mit i zastanawiam sie skad biora sie jeszcze tacy ludzie, ktorzy "uzywaja" karmienia piersia jako antykoncepcji (wiem, ze autorka tego watku tak nie robi- przypomniala mi sie kolezanka, ktora 3 miesiace po urodzeniu synka zaszla w ciaze, a przeciez karmila piersia i nie powinna;)). Interesuje mnie za to czy ma to wplyw na matke, karmic jedno dziecie i byc w ciazy z drugim.

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja jedna koleżanka dostała nakaz od gina, że ma skończyć karmić, bo miała ciążę zagrożoną i wiadomo prolaktyna i te sprawy.
    A druga karmiła do końca 1 trymestru i wszyscy czuli się świetnie :)
    Jednak większość moich znajomych kończyła w miarę szybko jak się dowiedziały o ciąży. Nie wiem czy ze względów bezpieczeństwa, czy strachu, czy tak po prostu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara-bella - nie wiem dokładnie bo nie karmiłam piersią, ale słyszałam, że przy karminiu piersią wydziela się oksytocyna, a ona z kolei wywołuje skurcze macicy.
    A skurcze macicy nie są wskazane w ciąży.

    Niespodzianka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mona M- tak chodziło mi o oksytocyne a napisałam prolaktyna bo przy prolaktynie może pojawiać się wyciek z piersi. Taki skrót myślowy się wkradł ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale prolaktyna też jest wysoka u kobiet karmiących :) ona odpowiada za laktację, natomiast oksytocyna wydziela się dzięki ssaniu.
    To właśnie przez prolaktynę trudniej jest zajść w ciążę karmiąc i to nie jest mit. Oczywiście mimo tego, że statystycznie jest trudniej, to można zajść - to w dużej mierze zależy od płodności danej kobiety, od tego kiedy wraca jej owulacja po porodzie itd - ale karmienie piersią samo w sobie opóźnia powrót cyklu miesięcznego po urodzeniu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2014, 19:22

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 17 grudnia 2014, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytajcie sobie, coś powinno być w wątku "starania o rodzeństwo", który założyła aga.just. Ona próbowała zajść w druga ciążę karmiąc i była z tego kicha... Musiała przerwać jak pamiętam, bo prolaktyna akurat u Niej skutecznie owulacje blokowala. Chociaż wiadomo - ile kobiet - tyle przypadków.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Poczytajcie sobie, coś powinno być w wątku "starania o rodzeństwo", który założyła aga.just. Ona próbowała zajść w druga ciążę karmiąc i była z tego kicha... Musiała przerwać jak pamiętam, bo prolaktyna akurat u Niej skutecznie owulacje blokowala. Chociaż wiadomo - ile kobiet - tyle przypadków.
    to ze akurat ona nie zaszła nie swiadczy ze jest to niemozliwe u innej kobiety. Karmienie piersia nie jest metoda antykoncepcyjna.

    Mona_M, Natka88 lubią tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 18 grudnia 2014, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aszka, nie szukaj dziury w calym, napisalam wyraznie "AKURAT U NIEJ".

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Patu Autorytet
    Postów: 1359 975

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jestem w trakcie czytania, choć jest co :) tak, u niej faktycznie tak było. mam jednak nadzieje ze ja nie będę w tym gronie i uda mi się zajść karmiąc. oby! bo inaczej będzie ciężki dlemat. tylko dalej mnie interesuje czy organizm daje rade zadbac o maleństwo w brzuchu cały czas tworząc mleko dla pierwszego maleństwa bez zbyt wielkiego obciążenia dla zdrowia matki...

    w4sqskjoaxouo4v6.png
    km5szbmh19kb0szw.png
    tb73e6ydp1wtlvbc.png
  • Summerka Autorytet
    Postów: 4106 2684

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie trace nadziei. Karmie i zamierzam zajść, a co:))

    klz9zbmh5xgwp3to.png
    mjvyt5odxe9y0ge4.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 19 grudnia 2014, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patu wrote:
    jestem w trakcie czytania, choć jest co :) tak, u niej faktycznie tak było. mam jednak nadzieje ze ja nie będę w tym gronie i uda mi się zajść karmiąc. oby! bo inaczej będzie ciężki dlemat. tylko dalej mnie interesuje czy organizm daje rade zadbac o maleństwo w brzuchu cały czas tworząc mleko dla pierwszego maleństwa bez zbyt wielkiego obciążenia dla zdrowia matki...

    Tu już lekarz chyba musi Ci odpowiedzieć :) Pewnie wiele zależy też od Twojego ogólnego stanu zdrowia. Ale na logikę wydaje mi się, że może być różnie jak dwa "szkraby" z dwóch różnych stron będą z Ciebie ciągnęły to, co najlepsze...

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ