X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zanik miesiączki po Letroxie?
Odpowiedz

Zanik miesiączki po Letroxie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ponk Nowa
    Postów: 6 0

    Wysłany: 7 stycznia 2019, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam następujący problem, a wizyta u ginekologa dopiero za 2 miesiące - może mi coś podpowiecie.

    W październiku miałam TSH 4,8, ft3, ft4 i przeciwciała anty-tpO w normie, podwyższone przeciwciała anty-TG (dwukrotnie). Lekarz stwierdził Hashimoto i dostałam Letrox 75.

    Moje cykle zawsze trwały 27-28 dni. Akurat tak się złożyło że Letrox zaczęłam brać pierwszego dnia cyklu i ten z lekiem trwał już dni 30 - niewielkie wydłużenie, ale był dużo bardziej skąpy niż zazwyczaj.

    Pod koniec grudnia miałam wizytę kontrolną - wyniki bez zmian, tylko TSH spadło do 0,06. Ten cykl trwa już 34 dni. Dziś już się nawet ucieszyłam, że wreszcie przyszła @, bo zobaczyłam taką jakby sporą ilość rozciągliwego śluzu z równie sporą ilością krwi.
    Po kilku godzinach było już brązowe plamienie, a teraz sucho... Czyli właściwie mój okres trwał 1 dzień.

    Ciążę wykluczam, chociaż potwornie bolą mnie piersi - zrobiłam już 3 testy.

    Powiedzcie, czy któraś z Was ma podobne doświadczenia z Letroxem/Euthyroxem? Co radzicie zbadać na własną rękę? Wiem, że to nie to samo co wizyta u lekarza, ale czekanie na nią 2 m-ce to dla mnie duży stres i chciałabym w miarę możliwości posprawdzać wcześniej co mogę na własną rękę.

    Z góry dzięki za odpowiedzi!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2019, 22:51

  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taka sytuacje jak zaczęłam brac euthyrox nagle cykle 50 dni ,44 dni .Tylko brałam wtedy tez castagnusa i ciężko mi powiedzieć ,które namieszalo.To drugie odstawiłam euthyroxu nie mogę.Niestety obawiam się ,ze lekarz nie wiele Ci powie .Bo ja swojego pytałam i on twierdzi,ze nie ma możliwości ,żeby od eythyroxu się okres przestawil.A jednak jak wpiszesz pytanie w internet to jest ogrom przypadków gdzie dziewczyny o to pytaja.Kurde nie wiem czy nie za duza dawke masz to 75 skoro az tak bardzo spadlo...co lekarz w grudniu powiedział?

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę letrox od 7 lat i nigdy mi ja termin @nie wpłynął.
    Teraz dodatkowo biorę w drugiej fazie progesteron i nim " steruję" długość cyklu.

  • MartitaS Autorytet
    Postów: 473 345

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 4 miesiące brałam euthyrox, potem zmieniłam na letrox, którego biorę od 5 miesięcy. Ani razu nie wpłynęły na mój cykl. Może miałaś bezowulacyjny cykl i zbiegło się to w czasie?
    Zaczęłaś od dużej dawki, ja zaczynałam od 25

    15.07.2020 ❤️ 37+0 ❤️ 2750g ❤️ 53cm ❤️ G ❤️
    16.02.2023 ❤️ 40+2 ❤️ 3740g ❤️ 56cm ❤️ Z ❤️
  • Drzemka Autorytet
    Postów: 767 416

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, ja miała dokładnie tak samo. Na początku miałam zbyt duza dawkę Letroxu, co spowodowało u mni nadczynność tak jak u Ciebie. Okres potrafił trwać jeden dzien i przypominał bardziej plamienie. Koniecznie lekarz musi zweryfikować dawkę, bo Twoja jest raczej za wysoka i spowodowała nadczynność i zanik okresu.

    Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • MissKathy92 Autorytet
    Postów: 5507 2824

    Wysłany: 9 stycznia 2019, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po rozpoczęciu brania leku na tarczyce (euthyroxu czy letroxu) powinno się powtórzyć badanie tsh po 4-6 tygodniach żeby zobaczyć czy dawka jest odpowiednia bo przy za dużej dawce łatwo jest wpaść w nadczynność polekową :/
    Ja zaczynałam od euthyroxu 50, badanie robię 6 tygodni po każdej zmianie dawki, teraz zaczęłam brać letrox 100- kontrola za miesiąc :)
    Przy tarczycy nie ma co czekać na wizytę tylko trzeba badać na własną rękę żeby móc szybko zareagować :)

    Czekamy na małą Liliankę ❤️❤️❤️
    Listopad 2021 ❤️

    klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ