Forum Starając się - ogólne Zanik miesiączki po Letroxie?
Odpowiedz

Zanik miesiączki po Letroxie?

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ponk Nowa

Wysłany: 7 stycznia 2019, 22:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam następujący problem, a wizyta u ginekologa dopiero za 2 miesiące - może mi coś podpowiecie.

W październiku miałam TSH 4,8, ft3, ft4 i przeciwciała anty-tpO w normie, podwyższone przeciwciała anty-TG (dwukrotnie). Lekarz stwierdził Hashimoto i dostałam Letrox 75.

Moje cykle zawsze trwały 27-28 dni. Akurat tak się złożyło że Letrox zaczęłam brać pierwszego dnia cyklu i ten z lekiem trwał już dni 30 - niewielkie wydłużenie, ale był dużo bardziej skąpy niż zazwyczaj.

Pod koniec grudnia miałam wizytę kontrolną - wyniki bez zmian, tylko TSH spadło do 0,06. Ten cykl trwa już 34 dni. Dziś już się nawet ucieszyłam, że wreszcie przyszła @, bo zobaczyłam taką jakby sporą ilość rozciągliwego śluzu z równie sporą ilością krwi.
    Po kilku godzinach było już brązowe plamienie, a teraz sucho... Czyli właściwie mój okres trwał 1 dzień.

Ciążę wykluczam, chociaż potwornie bolą mnie piersi - zrobiłam już 3 testy.

Powiedzcie, czy któraś z Was ma podobne doświadczenia z Letroxem/Euthyroxem? Co radzicie zbadać na własną rękę? Wiem, że to nie to samo co wizyta u lekarza, ale czekanie na nią 2 m-ce to dla mnie duży stres i chciałabym w miarę możliwości posprawdzać wcześniej co mogę na własną rękę.

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia 2019, 22:51

• Beti82 Autorytet

Wysłany: 8 stycznia 2019, 09:11

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam taka sytuacje jak zaczęłam brac euthyrox nagle cykle 50 dni ,44 dni .Tylko brałam wtedy tez castagnusa i ciężko mi powiedzieć ,które namieszalo.To drugie odstawiłam euthyroxu nie mogę.Niestety obawiam się ,ze lekarz nie wiele Ci powie .Bo ja swojego pytałam i on twierdzi,ze nie ma możliwości ,żeby od eythyroxu się okres przestawil.A jednak jak wpiszesz pytanie w internet to jest ogrom przypadków gdzie dziewczyny o to pytaja.Kurde nie wiem czy nie za duza dawke masz to 75 skoro az tak bardzo spadlo...co lekarz w grudniu powiedział?

w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • nick nieaktualny

Wysłany: 8 stycznia 2019, 13:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biorę letrox od 7 lat i nigdy mi ja termin @nie wpłynął.
    Teraz dodatkowo biorę w drugiej fazie progesteron i nim " steruję" długość cyklu.

• MartitaS Autorytet

Wysłany: 8 stycznia 2019, 15:33

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 4 miesiące brałam euthyrox, potem zmieniłam na letrox, którego biorę od 5 miesięcy. Ani razu nie wpłynęły na mój cykl. Może miałaś bezowulacyjny cykl i zbiegło się to w czasie?
    Zaczęłaś od dużej dawki, ja zaczynałam od 25

3i49e6ydo0n0ztfh.png
    Starania od VII.2017
    25.11.19 II ❤
    6.12.19 jest ❤
  • Drzemka Autorytet

Wysłany: 8 stycznia 2019, 20:57

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, ja miała dokładnie tak samo. Na początku miałam zbyt duza dawkę Letroxu, co spowodowało u mni nadczynność tak jak u Ciebie. Okres potrafił trwać jeden dzien i przypominał bardziej plamienie. Koniecznie lekarz musi zweryfikować dawkę, bo Twoja jest raczej za wysoka i spowodowała nadczynność i zanik okresu.

Kuba jest już z nami 🙂 16.05.2020
  • MissKathy92 Autorytet

Wysłany: 9 stycznia 2019, 14:24

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po rozpoczęciu brania leku na tarczyce (euthyroxu czy letroxu) powinno się powtórzyć badanie tsh po 4-6 tygodniach żeby zobaczyć czy dawka jest odpowiednia bo przy za dużej dawce łatwo jest wpaść w nadczynność polekową :/
    Ja zaczynałam od euthyroxu 50, badanie robię 6 tygodni po każdej zmianie dawki, teraz zaczęłam brać letrox 100- kontrola za miesiąc :)
    Przy tarczycy nie ma co czekać na wizytę tylko trzeba badać na własną rękę żeby móc szybko zareagować :)

klz96iyeimbp5oxr.png
    Amelia ur. 8.10.2019, cc (40+3), 4440g, 57cm, 10pkt
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego