X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się - ogólne Zapalenie pęcherza po stosunku w dni płodne
Odpowiedz

Zapalenie pęcherza po stosunku w dni płodne

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2022, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) kilka miesięcy temu podjęliśmy decyzję o staraniu się o dziecko, więc postanowiłam odwiedzić urologa ze względu na nawracające zapalenia pęcherza. Okazało się, że mam piasek w nerkach, który podrażnia mi moczowody, pęcherz, cewkę itd, główne zalecenie to picie duuużej ilości wody, dostałam antybiotyk, canephron na piasek i multiuri. 3 miesiące stosowania się do zaleceń i brak zapalenia pęcherza nawet po kąpieli w morzu utwierdziło mnie w przekonaniu, że znalazłam sposób na te dziadostwo. W tym miesiącu tydzień przed owulacja znowu miałam objawy zapalenia pęcherza, więc wzięłam dwie saszetki monuralu (fosfomycyna), żeby nie brać furaginy i nie tracić cyklu starań i było wszystko OK. W weekend miałam dni płodne, więc poszaleliśmy i dziś już zaczęłam odczuwać objawy zakażenia pęcherza. Lekarz rodzinny wypisał augmentin, podobno bezpieczny w razie ewentualnej ciąży... Obawiam się czy branie antybiotyku na etapie zagnieżdżania się ewentualnego zarodka jest bezpieczne? Czy któraś z Was miała podobną sytuację?

  • OwaOrzeszkowa Autorytet
    Postów: 1848 1232

    Wysłany: 4 października 2022, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam podobny problem, po stosunku praktycznie zawsze miałam zapalenie pęcherza. Pomogła mi jedna prosta rzecz. Koleżanka poradziła mi żeby po każdym stosunku zrobić siku, nawet kilka kropli. I powiem szczerze- pomogło🙃 nie pamiętam kiedy miałam przeziębiony pęcherz, a kiedyś było to nagminne.
    Wypróbuj i daj znać czy u Ciebie tez działa😉

    25.11.2019 pozytywny test:)
    26.11.2019 - Bhcg 87,88;)
    28.11.2019 - Bhcg 295,92;)
    03.12.2019 - Bhcg 2924,65;D
    12.12.2019 - 💓
    27.01.2020 - USG prenatalne, Orzeszek ma 7cm2mm;)
    26.02.2020 - synek😊 18cm "wzrostu", waga 200g ❤️
    24.04.2020- 34cm i 1kg wagi❤️
    07.08.2020- Synku witamy na świecie! 3850g i 54cm🥰

    24.10.2022 pozytywny test, Bhcg 66,78;)
    28.10.2022 Bhcg 739,46;)
    23.01.2023 17cm i 190g pięknego chłopaczka🥰
    24.02.2022 27cm i 500g 🥰

    preg.png
  • Magda25 Autorytet
    Postów: 358 116

    Wysłany: 4 października 2022, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam, bo tez dawniej po kazdym stosunku czulam pecherz i pomoglo oddawanie moczu po syosunku. Poza tym moj urolog doradzil mi rezygnacje z wanny na rzecz prysznica, co tez pomaga, i picie na codzien zurawinowych herbatek i bardzo duzuch ilosci wody. Od 4 lat nie mialam juz zapalenia pecherza😊

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ